آب شهری

آب شهری

حقیقت در مورد آنچه واقعاً در آب شهری وجود دارد!

 

در برخی مناطق، آب خروجی از شیر، در سطح بالایی تصفیه شده است. با این حال، کیفیت آب آشامیدنی براساس منطقه بسیار متفاوت است و املاح آب شهری می‌توانند حتی از طریق لوله‌ها وارد منبع خانه شوند. کلر و مواد معدنی محلول تقریباً در هر منبع آبی وجود دارند، البته مقدار آن، بر اساس هر منطقه متفاوت است. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، آنچه را که واقعاً در آب لوله‌کشی وجود دارد و ما هر روز آن را می‌نوشیم، بررسی می‌کنیم.

 

برای خواندن مقاله 5 آلودگی مهم آب شهری اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله آیا آب شهری نیاز به تصفیه دارد اینجا کلیک کنید

 

کلر

از کلر در فرآیند تصفیه آب، برای از بین بردن باکتری های مضر، میکروب ها و برخی املاح آب شهری استفاده می‌شود. کلرزنی یک روش اثبات شده برای ضدعفونی کردن منابع آب است، اما به طور بالقوه می‌تواند با برخی از ترکیبات آلی طبیعی واکنش دهد و محصولات جانبی مانند کلروفرم تولید کند. بنابراین، نظارت منظم بر این ترکیبات در منابع آب شهری، الزامی است.

 

برای خواندن مقاله تفاوت طعم آب معدنی با آب معمولی اینجا کلیک کنید

 

البته خطرات سلامتی مربوط به کلر حداقل است و به طور قطع کمتر از خطرات ناشی از نوشیدن آبی است که به اندازه کافی ضد عفونی نشده است و طعم و بوی ناخوشایندی دارد.

 

برای خواندن مقاله کلرزنی فرآیند مهم در تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

رسوب آهک

رسوب آهک، رسوب گچی متشکل از کربنات کلسیم و منیزیم است که هنگام گرم شدن آب سخت (یعنی آب با محتوای بالای مواد معدنی محلول) تشکیل می‌شود. سختی آب آلوده در هر منطقه بسیار متفاوت است، به طوری که مناطق دارای آب سخت، مشکلات بیشتری را با رسوب آهک در کتری ها، دستگاه های قهوه ساز و شیرها مشاهده می‌کنند. رسوبات آهک نه تنها ظاهر ناخوشایندی دارند، بلکه بر کارایی سیستم گرمایشی نیز تأثیر می‌گذارد.

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می‌توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

فلوراید

فلوراید می‌تواند به طور طبیعی در آب شهری وجود داشته باشد؛ البته در برخی مناطق نیز عمداً به منابع آب شهری اضافه می‌شود. فلوراید از نظر پزشکی برای کاهش پوسیدگی دندان در کودکان ثابت شده است و از آنجایی که پوسیدگی دندان از نظر آماری یکی از شایع ترین بیماری های مزمن است، طرح های فلورایداسیون برای افزودن آن به آب، بیش از نیم قرن است که وجود دارد. اما سطوح بالای فلوراید می‌تواند منجر به تغییر رنگ و آسیب به دندان‌ها و استخوان‌ها شود.

 

برای خواندن مقاله حذف فلوراید از آب اینجا کلیک کنید

 

سرب

سرب بسیار سمی است و ممکن است در مسیر لوله های قدیمی، جذب آب شود. کسانی که در مناطق دارای آب آلوده با سختی پایین زندگی می‌کنند، بیشتر در معرض خطر آلودگی سرب قرار دارند؛ زیرا رسوب آهک در داخل شبکه اصلی آب، به عنوان مانعی بین لوله ها و آب عمل می‌کند. در این مناطق، که خطر جذب سرب از آب لوله کشی زیاد است، شرکت های تامین کننده، آب را با ارتوفسفات (اسید فسفریک) تصفیه می‌کنند که هر گونه محتوای سرب را کاهش می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله انواع فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

میکروپلاستیک ها

بالاترین میزان آلودگی آب شهری، مربوط به میکروالیاف پلاستیکی می‌باشد. میکروالیاف‌ها از منابع مختلفی مانند لباس‌ ساخته شده از پارچه‌های مصنوعی، لاستیک‌ خودرو و لوازم آرایشی به دست می‌آیند.

 

برای خواندن مقاله آلودگی های آب لوله کشی که بهتر است بشناسید اینجا کلیک کنید

 

باکتری های مضر

نوشیدن آب آلوده به باکتری های مضر، برای انسان بسیار خطرناک بوده و صدمات زیادی را به بدن وارد نماید. باکتری های موجود در املاح آب شهری می‌تواند بیماری های گوارشی مانند اسهال شدید، تهوع، استفراغ و همچنین سردرد و خستگی را به دنبال داشته باشد.

 

برای خواندن مقاله خطر اصلی زندگی ها، آلودگی آب اینجا کلیک کنید

 

در آخر

برای سلامتی خود ارزش قائل شوید و از آب تصفیه به جای آب آلوده برای آشامیدن استفاده کنید. این آب، سالم، سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه است. از این واقعیت غافل نشوید که از هر 9 نفر در سراسر جهان، 1 نفر یا به عبارتی دیگر، 11٪ از جمعیت جهان، به آب سالم دسترسی ندارند.

 

برای خواندن مقاله چه دستگاه تصفیه آب خانگی را خریداری کنیم (قسمت اول) اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *