خرید تصفیه آب اسمز معکوس

خرید تصفیه آب اسمز معکوس

خرید دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

 

اگر به دنبال خرید یک دستگاه تصفیه آب جدید هستید، ممکن است از خود بپرسید که آیا دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس گزینه خوبی برای شما است یا خیر. با توجه به این که انواع مختلفی از دستگاه‌های تصفیه آب در بازار وجود دارد، بهتر است بدانید که مزایای هر کدام چیست تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید. با در نظر گرفتن این موضوع، در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، ابعاد مختلفی از دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس بررسی می‌شود، این که چگونه کار می‌کنند و آیا می‌توان برای تامین آب سالم به آنها اعتماد نمود؟

 

اسمز معکوس چیست؟

اسمز معکوس از یک غشای نازک برای فیلتر کردن ذرات، مواد معدنی و سایر آلاینده‌ها از آب استفاده می‌کند. با عبور آب از غشا، ذرات آلاینده آن به دام می‌افتند. به عنوان یک اصل کلی، روش تصفیه آب اسمز معکوس در مورد نمک زدایی آب یا حذف مواد معدنی بسیار قابل اطمینان هستند. آنها همچنین کارایی خوبی برای حذف برخی عوامل بیماری‌زای آب از خود نشان می‌دهند.

 

برای خواندن مقاله سوالات متداول درباره فرآیند اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

معایب اسمز معکوس

اسمز معکوس یک روش موثر و نسبتاً مقرون به صرفه برای حذف برخی ناخالصی‌ها از آب است. اما به عنوان یک روش تصفیه آب دارای معایبی نیز هست، برخی از آنها عبارتند از:

  • اسمز معکوس بین مواد معدنی خطرناک مانند سرب و نیترات و مواد معدنی سالمی مانند کلسیم و منیزیم ‌که بدن به آن نیاز دارد، تمایزی قائل نمی‌شود و همه آنها را از آب حذف می‌کند.
  • سیستم‌های اسمز معکوس به طور موثر برخی میکرو ارگانیسم‌ها مانند ویروس‌ها، ترکیبات آلی، گازهای محلول مانند متان، رادون، سولفید هیدروژن و دی اکسید کربن را حذف نمی‌کنند.
  • کارایی غشا RO در کاهش میزان ناخالصی‌ها و آلودگی‎‌های آب، به غلظت و خواص شیمیایی آلاینده‌ها، نوع و شرایط غشا و نیز شرایط عملیاتی بستگی دارد.
  • اسمز معکوس به ازای هر گالن تصفیه شده تقریباً دو تا سه گالن آب هدر می‌دهد، در نتیجه این روش تصفیه آب، دوستدار محیط زیست محسوب نمی‌شود.
  • فرآیند اسمز معکوس فرآیندی کند است و ممکن است برای خانه‌هایی که در طول روز آب زیادی مصرف می‌کنند، ایده آل نباشد.

اما با وجود معایبی که بیان شد، آب تصفیه شده به روش اسمز معکوس در بسیاری از موارد نسبت به آبی که به هیچ وجه فیلتر نشده است، ایمن تر است.

 

ترکیب اسمز معکوس با سایر روش‌های فیلتراسیون

حذف مواد معدنی مفید همراه با عدم توانایی اسمز معکوس در حذف بسیاری از مواد شیمیایی مضر از آب، باعث می‌شود از دیدگاه بسیاری از افراد، دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس گزینه‌ای ایده آل نباشد. راه‌حل‌هایی وجود دارد که می‌تواند کمک کند تا کارایی سیستم اسمز معکوس را ارتقا بخشید. یکی از این موارد، ترکیب سایر روشهای فیلتراسیون با اسمز معکوس است.

به عنوان مثال، سیستم اسمز معکوس به تنهایی قادر به حذف آفت کش‌ها نیست، اما با افزودن فیلتر کربن فعال می‌توان این مواد شیمیایی مضر را از آب حذف نمود.

 

برای خواندن مقاله خرید فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

اولترافیلتراسیون روشی دیگر است که به عنوان پیش تصفیه در سیستم اسمز معکوس می‌تواند به کار گرفته شود. این فناوری، نوعی از فیلتراسیون فیزیکی و غشایی است که در آن آب تحت فشار هیدرواستاتیک از یک غشا نیمه تراوا عبور داده می‌شود. در این روش، ذرات معلق، انواع میکرو ارگانیسم‌ها، مواد کلوئیدی‌ها و غیره از آب حذف می‌شوند.

 

فیلتراسیون جامع آب

دستگاه‌های تصفیه آب ربن از چندین مرحله استفاده می‌کنند تا آبی سالم را برای شما و خانواده تان به ارمغان بیاورند. در اکثر تصفیه کننده‌های ربن از 7 مرحله برای تصفیه آب استفاده می‌شود. همچنین، شما می‌توانید از سایت ایوا درخواست آزمایش رایگان آب را ثبت کنید تا براساس آنالیز دقیق آب مصرفی تان، دستگاه تصفیه آب مناسب بر اساس نیاز شما پیشنهاد شود.

 

برای خواندن مقاله تعویض فیلتر RO اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *