زمان تعویض فیلتر آب

زمان تعویض فیلتر آب

چگونه بدانیم که زمان تعویض فیلتر آب فرا رسیده است

 

زمان تعویض فیلتر، یک بخش مهم در نگهداری هر سیستم تصفیه آب است. فیلترها نه تنها آب را تمیز و عاری از ناخالصی‌ها نگه ‌می‌دارند، بلکه به شما اطمینان ‌می‌دهند که دستگاه تصفیه از کارایی مناسب برخوردار است. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، انواع مختلف فیلترهای آب و زمان تعویض هر یک بررسی ‌می‌شود.

 

برای خواندن مقاله تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب زیر سینکی اینجا کلیک کنید

 

مروری بر فیلترهای آب

در اکثر خانه‌ها از چندین نوع فیلتر آب استفاده ‌می‌شود. فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی که معمولاً برای آشامیدن و پخت و پز استفاده ‌می‌شوند، فیلترهای آب یخچال که به تصفیه یخ و آب آشامیدنی کمک ‌می‌کند. فیلترهای دوش به کاهش تعداد ناخالصی‌های آب حمام کمک ‌می‌کنند. در نهایت، فیلترهای دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان که تمام آب مورد استفاده در خانه را تصفیه ‌می‌کند. فیلترهای آب را ‌می‌توان در دستگاه‌های تهویه مطبوع، رطوبت سازها و سایر لوازم خانگی نیز یافت. عمر فیلترهای آب، به نوع فیلتر و میزان استفاده از آن بستگی دارد.

 

برای خواندن مقاله انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به کاربرد و نوع فیلتر مورد استفاده باید هر 3 تا 6 ماه یکبار تعویض شوند. هدف از به کارگیری این فیلترها، کاهش رسوب، طعم کلر و بو و همچنین سایر آلاینده‌ها مانند فلزات سنگین، ترکیبات آلی فرار (VOCs) و آفت کش‌ها می‌باشد.

 

برای خواندن مقاله 5 آلودگی مهم آب شهری اینجا کلیک کنید

 

انواع مختلف فیلترها، کارایی و طول عمر متفاوتی دارند، بنابراین برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر درباره آلاینده‌هایی که حذف می‌کنند و زمان تعویض آن‌ها، بهتر است به دستورسازنده آن عمل نمود. در حالت کلی، فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی، نصب و نگهداری آسانی دارند و تقریباً  کم هزینه هستند.

 

برای خواندن مقاله نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

فیلتر آب یخچال

بیشتر یخچال‌های جدید، مستقیماً به آب شهری وصل شده است تا آب سرد یا یخ در اختیار مصرف‌کننده قرار گیرد. با توجه به وجود املاح در آب‌، سازندگان یخچال‌ از فیلترهای تصفیه‌کننده آب استفاده می‌کنند تا با حذف این ناخالصی‌ها، کیفیت آب آشامیدنی افزایش پیدا کند.

 

برای خواندن مقاله عملکرد فیلتر آب یخچال اینجا کلیک کیند

 

مهمترین کاربرد فیلتر یخچال، حذف کلر موجود در آب است. علاوه بر این، ‌می‌تواند باکتری‌های مضر، برخی مواد شیمیایی، املاح و شن ریزه‌ها و … را از آب حذف کند و رنگ و طعم آب را بهبود ببخشد.

 

برای خواندن مقاله فیلتر یخچال برای تصفیه آب ممکن است کافی نباشد اینجا کلیک کنید

 

در بیشتر موارد با قرمز شدن چراغ فیلتر ‌می‌توان متوجه شد که زمان تعویض فیلتر یخچال فرارسیده است. توجه داشته باشید که عدم تعویض به موقع فیلتر یخچال، ممکن است سلامت شما را به‌خطر بیاندازد.

 

برای خواندن مقاله انواع فیلترهای آب یخچال اینجا کلیک کنید

 

فیلترهای دوش

به طور متوسط فیلتر دوش، هر شش ماه، نیاز به تعویض دارد. با این حال، مدت زمان ماندگاری فیلتر با توجه به دفعات استفاده از دوش خانگی ‌می‌تواند بسیار متفاوت باشد؛ برخی از فیلترها ‌می‌توانند تا 12 ماه دوام بیاورند. با این حال، کاهش سرعت جریان شدید، ‌می‌تواند به دلیل مسدود شدن رسوبات انباشته در داخل خود کارتریج فیلتر باشد، در نتیجه، تعویض فیلتر باید زودتر انجام شود.

 

تصفیه آب ورودی ساختمان

دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان، برای حذف آلاینده‌ها و رسوب از تمام آب مورد استفاده در خانه، استفاده ‌می‌شود. برای حفظ بهترین کیفیت و قابلیت اطمینان بالاتر، توصیه ‌می‌شود، هر سه تا شش ماه یکبار فیلترها را تعویض کنید. این کمک ‌می‌کند تا آب را از ناخالصی‌ها و آلاینده‌هایی که ‌می‌توانند برای سلامتی شما، سیستم ‌لوله‌کشی خانه و تجهیزات مضر باشند، حفظ کند.

 
در آخر

دانستن تعداد دفعات تعویض فیلترهای آب نه تنها برای حفظ طعم و بوی آب، بلکه برای اینکه دستگاه‌ها به بهترین نحو کار کنند، ضروری است. هنگام تلاش برای تعیین زمان تعویض فیلتر، همیشه باید به دنبال علائمی ‌مانند کاهش سرعت جریان آب یا تغییر رنگ باشید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *