چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم؟ (قسمت اول)

چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم؟ (قسمت اول)

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

آلودگی آب یک نگرانی جدی است زیرا می تواند منجر به چندین مشکل سلامتی شود. نوشیدن آب آلوده نه تنها برای کودکان خطرناک است بلکه ممکن است برای بزرگسالان نیز مشکلات زیادی ایجاد کند. آلودگی آب می تواند به طور طبیعی یا به دلیل فعالیت های انسانی رخ دهد. در نتیجه، لازم است بهترین دستگاه های تصفیه آب را در خانه نصب کنید تا مطمئن شوید که نوشیدنی سالم و ایمن دارید. دستگاه های تصفیه آب باکیفیت، ناخالصی های محلول را حذف کرده و آب را برای مصرف کاملاً ایمن می‌کند. با این حال، عوامل مهمی وجود دارد که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی باید بدانید. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا به بررسی فاکتورهای مهم جستجوی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی بپردازیم.

 

نکاتی که باید قبل از خرید دستگاه تصفیه آب در نظر بگیرید

 

شما باید کیفیت آب را تست کنید

یکی از عواملی که ما تمایل به نادیده گرفتن آن داریم، آزمایش کیفیت آب قبل از انتخاب یک دستگاه تصفیه است. برای تست کیفیت آب و تصمیم گیری نهایی بر اساس انواع آلاینده های موجود در آب می توانید از یک متخصص کمک بگیرید.

همچنین می توانید در مرحله اول، کیفیت آب را در خانه اندازه گیری کنید. در اینجا برخی از روشهای قابل استفاده درخانه آمده است که از طریق آنها می توانید کیفیت آب را اندازه گیری کنید:

 

آب را بو کنید: از حواس بویایی خود برای سنجش کیفیت آب استفاده کنید. اگر بوی سفید کننده در آب حس کردید، به دلیل کلری است که توسط تصفیه خانه به آب شما اضافه شده است. اگر بوی تخم مرغ گندیده حس کردید، نشان دهنده رشد باکتری در آب است. بوی کپک یا خاک نشان دهنده پوسیدگی مواد آلی در آب است.

 

طعم را بررسی کنید: کیفیت آب را با استفاده از حس چشایی خود بررسی کنید. اگر آب مزه بد یا طعم فلزی داشته باشد، سطح Ph  (قلیایی) پایین یا محتوای مواد معدنی اضافی دارد. کلر اضافی در آب باعث ایجاد طعمی مانند سفید کننده می شود.

 

وجود ذرات: ببینید آیا آب ذرات ریز قابل مشاهده در آن وجود دارد یا خیر. به طور کلی، ذرات ریز زنگ می توانند در آب به دلیل زنگ زدگی در لوله ها و شیرها وجود داشته باشند. به غیر از این، اگر آب کدر به نظر برسد، نشان دهنده محتوای کلسیم و منیزیم بالای موجود در آب است.

 

برای خواندن مقاله آیا فیلترهای تصفیه آب از عبور املاح ریز جلوگیری می کنند اینجا کلیک کنید.

 

رنگ را بررسی کنید: اگر رنگ آب قهوه ای یا زرد کم رنگ است، نشان دهنده نیاز فوری به یک دستگاه تصفیه آب است. رنگ قهوه ای و تیره تر آب دوباره می تواند نتیجه زنگ زدگی لوله ها و شیرها باشد.

 

ایجاد خوردگی: ایجاد خوردگی در لوله ها و شیرهای آب خود را بررسی کنید. در لوله‌ها می‌توانید رنگ‌های آبی، سفید یا زنگ‌زده را مشاهده کنید که نشان‌دهنده وجود ذرات خارجی در آب است.

 

دستگاه های تصفیه آب آلاینده های خاص را از بین می برند

دستگاه های تصفیه آب از ترکیبی از فناوری ها برای حذف آلاینده ها از آب استفاده می کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که همه دستگاه های تصفیه آب می توانند انواع مختلف ناخالصی های موجود در آب را حذف کنند. قبل از خرید دستگاه تصفیه آب، کیفیت آب منطقه خود را تست کنید تا بدانید کدام دستگاه تصفیه آب برای شما بهترین است. بسته به کیفیت آب در منطقه خود، می توانید تصمیم بگیرید که آیا دستگاه تصفیه آب RO (غشایی) یا UV (فرابنفش) را انتخاب کنید. علاوه بر این، باید بررسی کنید که آیا دستگاه تصفیه آب دارای گواهینامه NSF است یا خیر.

 

برای خواندن مقاله RO یا اسمز معکوس چیست اینجا کلیک کنید.

 

شما باید فیلترها را در فواصل زمانی معین تغییر دهید.

همه دستگاه های تصفیه آب به همین صورت عمل می کنند. آب از یک کارتریج قابل جابجایی عبور می کند که با فیلترهای مختلف مانند زغال چوب فعال (کوکونات) پر شده است. از آنجایی که این فیلتر تمام کارهای سنگین را انجام می دهد، پس از مدت زمان مشخصی مسدود می شود. هنگامی که فیلترها مسدود می شوند، دستگاه تصفیه آب با کارایی مناسب آب را تصفیه نمی کند. برای اطمینان از اینکه آب سالم می نوشید، دستورالعمل های مربوط به تعویض فیلتر ذکر شده توسط سازنده را دنبال کنید.

 

مقدار آبی که خانواده می نوشند را در نظر بگیرید

هنگامی که به دنبال دستگاه تصفیه آب هستید، تعداد اعضای خانواده را فراموش نکنید. دلیل این امر این است که دستگاه های تصفیه آب دارای ظرفیت ذخیره سازی هستند تا اطمینان حاصل شود که شما حتی در غیاب برق نیز آب تصفیه شده دریافت می کنید. بنابراین، قبل از تصمیم گیری نهایی، میزان آب مصرفی خانواده خود را نیز در نظر بگیرید و همچنین آب مصرفی برای پخت و پز را در نظر بگیرید. اگر خانواده پرجمعیتی دارید، بهتر است به سراغ دستگاه های تصفیه آب با ظرفیت بالاتر بروید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *