آلودگی های آب لوله کشی که بهتر است بشناسید

آلودگی های آب لوله کشی که بهتر است بشناسید

چه مواردی باعث آلودگی های آب می شود!؟

گسترش زندگی شهرنشینی و خانه‌سازی‌های بی‌وقفه ما باعث شده که نیاز به آب لوله کشی و آب تصفیه شده در زندگی‌ها بیشتر شود. هرچند که این پیشرفت باعث شده تا خیلی از مردم دنیا از نعمت مصرف آب آشامیدنی سالم و گوارا محروم شوند. به دلیل نیاز شدید جوامع بشری به آب آشامیدنی سالم، بیشتر کشورهای دنیا رو به لوله کشی کردن آب و انتقال آن به خانه‌ها آورده‌اند که با این وجود امکان استفاده از آب سالم برای مردمشان بیشتر باشد. اما آب لوله کشی یا به اصطلاح آب شهری آنقدراهم که فکر می‌کنید سالم نیست و دارای باکتری‌ها و میکروب‌هایی است که باعث به وجود آمدن آلودگی های آب می‌شود که در ادامه این مقاله با هم بررسی می کنیم. با گروه بازرگانی ایوا، ارائه دهنده انواع دستگاه تصفیه آب و فیلتر دستگاه تصفیه همراه باشید.

 

ایجاد آلودگی در آب شهری

همانطور که گفتیم آب شهری موجود در خانه‌ها دچار آلودگی‌هایی هست و کاملا بی عیب و نقص نمی‌باشد و کاهش کیفیت آب مصرفی انسان‌ها امروزه به یکی از اصلی‌ترین مشکلات دولت‌ها تبدیل شده است. گسترش آلودگی‌ها که باعث آسیب رساندن به سلامت انسان هاست، به عوامل متعددی از جمله: فاضلاب‌های صنعتی، جنگل‌زدایی، استفاده بیش‌ازحد از آفت‌کش‌ها، استفاده از روش‌های نادرست در دفع زباله‌ها و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد که تمامی این عوامل منجر به آلودگی آب آشامیدنی خواهند شد.

 

فلزات سنگین بی رحم

وجود فلزات سنگین بر اثر خوردگی لوله‌های آب شهری حتی به مقدار کم می‌تواند بسیار اثر گذار باشد! سرب که براثر خوردگی یا زدگی لوله‌ها وارد چرخه آب شده و جیوه که در مجاورت نیروگاه آزاد شده و از طریق باران وارد سفره‌های آب زیرمینی می‌شود، جزو خطرناک‌ترین مواد سمی دنیا شناخته شده که با مصرف آن سلامتی ما دچار تهدید شدید خواهد شد.

 

فاضلاب انسانی و حیوانی

یکی دیگر از عوامل آلودگی های آب شهری فاضلاب انسانی و حیوانی است که در صورت دفع ناصحیح و همینطور فرسودگی در  سیستم آب رسانی شهری وارد آب لوله کشی شده و سلامت ما را به خطر بیندازد.

 

فاضلاب کارخانه ها و صنایع

همه می‌دانیم که فاضلاب صنایع و همینطور کارخانه‌ها که چرخه اقتصاد کشورها را فعال نگه داشته‌اند آلوده است و طبق قوانین دولتی این پساب‌ها باید قبل از وارد شدن به چرخه آبی طبیعت تصفیه شوند، اما فرسودگی سیستم تصفیه این صنایع ممکن است باعث رخ دادن حوادث نگران کننده‌ای در جوامع بشری شود!

 
آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌ها

این مواد که جزو آلودگی‌های چرخه آب شهری است، می‌توانند از طریق نفوذ در خاک به سفره‌های آب زیرزمینی راه یافته و یا توسط باران به دریاچه‌ها و رودخانه‌ها منتقل شوند. آفت‌کش‌ها به‌عنوان یک آلودگی آب شهری در بدن انسان تخریب شده و می‌توانند موجب بروز برخی از بیماری‌های سرطانی شوند.

از دیگر موارد آلودگی های آب شهری می‌توان به کلرها و داروها و مواد آزمایشگاهی اشاره کرد که می‌تواند باعث خطر انداختن سلامت ما شوند. اگر شما تمایل دارید که آبی سالم در خانه بنوشید، می‌توانید از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استفاده کنید که قدرت حذف تمام این موارد را داشته باشند.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگاه می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

 

اینستاگرام ایوا

2 نظر
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *