ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی

علائمی ‌که نشان می‌دهد ماشین ظرفشویی شما آب سختی دارد

 

ماشین ظرفشویی راحتی و سهولت زیادی را برای زندگی‌های شلوغ و پرمشغله امروزی به ارمغان می‌آورد. اگر ماشین ظرفشویی از کارایی مناسبی برخوردار نیست و آن طور که باید ظروف را تمیز نمی‌شوید، ممکن است  به دلیل عدم کارکرد درست دستگاه باشد و یا اینکه آب سختی در آن جریان دارد که از تمیز شدن کامل ظروف مانع می‌شود. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، علائمی ‌که نشان می‌دهد آب سخت در ماشین ظرفشویی جاری است، آورده شده است. تشخیص زود هنگام این علائم به شما کمک می‌کند که عمر ماشین ظرفشویی خود را حفظ کرده و سریعتر به راه حلی اصولی برسید.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب راتعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

لکه‌های سفید روی ظروف

لکه‌های سفید رنگ، قابل مشاهده ترین و محسوس ترین اثر آب سخت بر روی ظروف به شمار می‌آیند. لکه‌های کدر و سفید رنگی که بر روی ظروف نقره‌ای، استیل و شیشه ای باقی می‌مانند، در واقع نمک‌های موجود در آب هستند که وقتی آب ظروف تبخیر می‌شود، آنها روی ظروف باقی مانده و ایجاد لک می‌کنند.

 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چاه اینجا کلیک کنید

 

علاوه بر این، تجمع مواد سخت بر روی سطوح ماشین ظرفشویی،اتصالات و قطعات آن، می‌تواند منجر به زنگ زدگی و خرابی احتمالی اجزا گران قیمت آن مانند پمپ و عناصر گرمایشی شود.

 

بوی ظروف تمیز

یکی دیگر از راه‌های تشخیص سخت بودن آب ماشین ظرفشویی، بوییدن ظروف پس از گذراندن چرخه تمیز کردن است. آب سخت می‌تواند بوی فلزی نسبتاً خشن و زمختی از خود به جای بگذارد و استفاده از ظروف را ناخوشایند کند.

ظروف کدر و بدبو ممکن است باعث شود این فکر به ذهنتان خطور کند که با افزودن بیش از حد معمول مواد شوینده می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید. اما در واقع استفاده بیش از حد این مواد نه تنها کمک خاصی نمی‌کند؛ بلکه فقط می‌تواند باعث ایجاد کف بیشتر شود که شست و شوی مناسب ظروف را سخت تر می‌کند. علاوه بر این، منجر به افزایش بیش از حد انتظار هزینه‌های ناشی از تامین مواد شوینده ‌می‌شود.

 

کف مواد شوینده

همانطور که قبلاً اشاره شد، مواد معدنی موجود در آب سخت زمانی که با مواد شوینده ترکیب می‌شوند؛ به سختی محلول تشکیل داده و این می‌تواند پوسته پوسته شده و کف سفید را در ماشین ظرفشویی باقی بگذارد. تجمع این کف تقریباً در هر نقطه از دستگاه می‌تواند از تمیز شدن کامل ظروف جلوگیری کند و آثار باکتری را در آنها به جای بگذارد.

 

عمر کوتاه تر لوازم خانگی

عمر ماشین ظرفشویی به عواملی مانند کیفیت قطعات به کار رفته در دستگاه، کیفیت آب و ساعات کارکرد آن بستگی دارد. به طور معمول، ماشین‌های ظرفشویی باید بین 9 تا 11 سال کار کنند. عمر کوتاه لوازم خانگی یکی از شاخصهای بزرگ مشکلات آب سخت است. با تأثیر مخرب آب سخت بر ماشین ظرفشویی، این طول عمر به شدت کاهش می‌یابد. تجمع مواد معدنی آب سخت می‌تواند کارایی ماشین ظرفشویی را کاهش دهد. همچنین باعث می‌شود مصرف انرژی و هزینه آب و برق افزایش یابد.

 

برای خواندن مقاله کاربرد پلی فسفات در تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

برای آگاهی از سختی آب مورد استفاده خود، می‌توانید درخواست آزمایش رایگان آب را در سایت ایوا ثبت کنید تا در صوت نیاز راه حل مناسب را به شما پیشنهاد دهیم.

 

راه حل

برای کاهش سختی آب می‌توانید از دستگاه ورودی ساختمان دارای فیلتر پلی فسفات یا فیلتر رزینی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از فیلترهای پلی فسفات به تنهایی استفاده کنید؛ این فیلتر به صورت مستقیم بر روی ماشین ظرفشویی نصب می‌شود و قابلیت حذف رسوبات آب را دارد. استفاده از این محصولات در نهایت باعث عملکرد بهتر سیستم و کاهش مصرف انرژی می‌شود.

 

برای خواندن مقاله فیلتر پلی فسفات برای ماشین لباسشویی اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *