انواع فیلتر تصفیه آب

انواع فیلتر تصفیه آب

طیف وسیع فیلترهای تصفیه آب

 

فیلترهای آب، ناخالصی‌های ناخواسته موجود در آب مانند رسوبات، طعم، بو، سختی و باکتری‌ها را از بین می‌برند تا آب باکیفیت‌تر به دست آید. از تولید آب آشامیدنی با طعم بهتر گرفته تا کاربردهای تخصصی تر مانند دم کردن قهوه و ساختن یخ شفاف، طیف وسیعی از موارد استفاده از فیلترها برای حل بسیاری از مشکلات مربوط به آب می‌باشد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا درباره انواع فیلتر تصفیه آب، اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله حذف آلاینده‌ها از آب اینجا کلیک کنید

 

با توجه به چیزی که می‌خواهید حذف کنید یا در برخی شرایط می‌خواهید متوقف کنید، انواع فیلتر تصفیه آب مختلفی مانند فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی، فیلترهای دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان، فیلترهای پلی فسفات، فیلتر یخچال، فیلتر قهوه ساز و … وجود دارد.

 

بهترین روشهای فیلتراسیون چگونه کار می‌کنند؟

انواع روشهای فیلتراسیون برای حذف آلاینده‌‌ها وجود دارد: مانند روش جذبی، اسمز معکوس، مکانیکی و غیره . هر روش فیلتراسیون، محدودیت‌هایی در مورد حذف آلاینده‌ها دارد؛ بنابراین اکثر دستگاه‌های تصفیه آب یا سیستم‌های فیلتراسیون از ترکیبی از روش‌ها برای دستیابی به سطح خاصی از خلوص آب استفاده می‌کنند. برای مثال، فیلترهای پارچ تصفیه آب، عموماً از روش‌های مکانیکی، جذبی و تبادل یونی استفاده می‌کنند، در حالی که فیلترهای اینلاین از روش مکانیکی و جذبی با به کار گیری احتمالی روش جداسازی به منظور حذف رسوب، استفاده می‌کنند. دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس با توجه به اینکه دارای چند مرحله هستند، می‌توانند از روش اسمز مکانیکی، جذبی و البته معکوس استفاده کنند.

 

برای خواندن مقاله انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی

دستگاه‌ تصفیه آب خانگی، مزه‌ها و بوهای ناخواسته را از آب حذف می‌کند تا آب تمیز و تازه را مستقیماً از شیر به مصرف کننده تحویل دهد. این دستگاه‌ها، فضای کمی ‌را اشغال می‌کنند و به راحتی در زیر سینک یا در یک فضای کوچک نصب می‌شوند. البته قابل ذکر است که دستگاه‌های تصفیه آب تجاری با توجه به نوع کاربردشان کمی ‌متفاوت هستند.

 

دستگاه تصفیه آب قهوه‌ساز

استفاده از آب با سطح کیفی عالی، در تهیه قهوه، ضروری است. آب لوله‌کشی، دارای سختی و ناخالصی بسیار زیادی می‌باشد که منجر به تغییر طعم قهوه می‌شود. همچنین، پس از مدتی قطعات داخلی دستگاه، به علت ایجاد جرم و رسوب، دچار گرفتگی می‌شوند که منجر به کاهش راندمان دستگاه می‌شود.

 

فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان

فیلترهای ورودی ساختمان به منظور محافظت از تاسیسات، لوله کشی‌ها، پکیج و آب گرمکن، دستگاه تصفیه آب خانگی و … در برابر ذرات معلق به کار گرفته می‌شوند. آلاینده‌هایی مانند شن و ماسه، ذرات جدا شده از جداره ی لوله‌های فرسوده شهری و رسوبات معلق، می‌توانند به تجهیزات و لوله کشی، آسیب بزنند.

 

برای خواندن مقاله آلاینده‌های آب لوله‌کشی اینجا کلیک کنید

برای خواندن مقاله فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

فیلترهای اینلاین

فیلترهای اینلاین از نظر کارایی مشابه فیلترهای کارتریجی هستند اما از نظر ظاهری کاملاً متفاوتند. در دستگاه‌های تصفیه آب اینلاین از هوزینگ استفاده نمی‌شود و هوزینگ با فیلتر به شکل یک کپسول تلفیق شده است. طراحی زیباتر، نصب آسان و به حداقل رسیدن نشتی آب، از مزایای این فیلترها در مقایسه با فیلترهای کارتریجی است.

 

برای خواندن مقاله راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

فیلترهای یخچال

فیلترهای یخچال برای فیلتر کردن آبی که از طریق مجرای آب آشامیدنی و یخ در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد، مورد نیاز است. این فیلتر، بیشتر در یخچال فریزرها یافت می‌شود؛ اندازه و سازگاری فیلتر، به مدل یخچال فریزر بستگی دارد.

 

برای خواندن مقاله عملکرد فیلتر آب یخچال اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله انواع فیلترهای آب یخچال اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *