دانستن کیفیت آب مصرفی

دانستن کیفیت آب مصرفی

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب با یک متخصص مشورت کنید

 

همه موجودات زنده به آب نیاز دارند، اما همه منابع آب، کیفیت یکسانی ندارند. طعم، ایمنی و قابلیت استفاده از آب، همگی تحت تأثیر آلاینده‌ها، مواد معدنی و سمومی است که ممکن است در آن وجود داشته باشد. براساس نوع ناخالصی و منبع آب، روش تصفیه متفاوت است. برای بهبود کیفیت آب مصرفی از فیلترهای آب استفاده می‌شود که به طور خاص برای حذف یا کاهش قابل توجه برخی از ناخالصی ها طراحی شده اند. از طرف دیگر، خرید فیلتر آب از هر فروشگاهی بدون دریافت توصیه خاصی برای نیازهای منحصر به فرد تصفیه آب، ایده خوبی نیست؛ زیرا نیازهای هر فرد را براساس کیفیت آب مصرفی، در نظر نمی‌گیرد و خریدار نمی تواند توصیه کارشناسی یک متخصص را دریافت کند. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، نکاتی که باید قبل از خرید دستگاه تصفیه آب بدانید، آورده شده است.

 

 

اهمیت دانستن کیفیت آب مصرفی

منبع آب تاثیر بسزایی در کیفیت آن دارد. به عنوان مثال، آب سخت می‌تواند توسط آب‌های زیرزمینی ایجاد شود که حاوی مقادیر قابل توجهی مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم است. رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و سایر آب‌های سطحی ممکن است شامل رسوبات، زباله‌های آلی و باکتری‌هایی باشند که می‌توانند منجر به بیماری شوند. با وجود اینکه منابع آب شهری برای اطمینان از ایمنی معمولاً تحت تصفیه قرار می گیرند، اما ممکن است هنوز هم حاوی مقادیر کمی از آلاینده‌ها و مواد شیمیایی ضدعفونی کننده مانند کلر یا کلرامین باشند.

 

برای خواندن مقاله ساختار فیلتر تصفیه آب الیافی چگونه است اینجا کلیک کنید

 

همه به یک چیز نیاز ندارند

اگر آب مصرفی شما، مشکلات منحصر به فردی دارد، خرید دستگاه تصفیه آب از یک برند معتبر، ممکن است بهترین راه حل باشد. انواع دستگاه تصفیه آب وجود دارد که ممکن است هنگام خرید، شما را سردرگم کنند. اگر سختی آب خیلی بالا است یا در مواردی که آب به شدت به سرب یا فلزات سنگین دیگر آلوده است، حتماً باید از دستگاه تصفیه آب RO (اسمز معکوس)، استفاده شود. در مواردی که میزان کلر بالاست، فیلتر کربنی کارساز است.

 

اولین قدم در انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب

پیدا کردن اینکه دقیقاً چه مشکلی در آب وجود دارد، اولین قدم برای رفع آن است. می‌توانید نمونه آب مصرفیتان را آزمایش کنید تا از مشخصات آن آگاه شوید. قویاً توصیه می‌کنیم که فرم درخواست آنالیز رایگان آب را در سایت ایوا پر کنید، متخصصان ما در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند. شناسایی مشکل مورد نظر، اولین قدم در انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب است.

 

برای خواندن مقاله خرید اولین دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

 انواع سیستم های تصفیه آب

انواع مختلفی از سیستم های تصفیه آب وجود دارد که برای حذف انواع مختلف ناخالصی‌ها ساخته شده‌اند. چند نمونه که دارای کاربردهای بیشتری است، عبارتند از:

 

کربن فعال

طعم، رنگ و بوی ناشی از ترکیبات آلی و مواد شیمیایی مانند کلر و کلرامین و فلزات سنگین مانند سرب و آرسنیک را حذف می‌کند.

 

اسمز معکوس (RO)

این سیستم‌ها تمام ناخالصی‌ها از جمله باکتری‌ها، مواد معدنی و فلزات سنگین را با استفاده از یک غشای نیمه تراوا حذف می‌کنند. اطمینان حاصل کنید که دستگاه RO با بالاترین کیفیت را خریداری می کنید تا حداقل هدر رفت آب را داشته باشید.

 

برای خواندن مقاله مخرن تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

اشعه ماوراء بنفش (UV)

این فیلترها با قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش، باکتری‌ها، ویروس‌ها و کیست‌ها را از بین می‌برند.

 

فیلتراسیون چند مرحله‌ای

در این دستگاه از دو یا چند نوع از سیستم‌های تصفیه، استفاده می‌گردد. این دستگاه‌ها برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای تصفیه آب ایده آل هستند.

 

مزایای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب

با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب مناسب، می توان از مزیتهای زیر بهره مند شد:

  • آلاینده‌های خاص به طور موثر حذف می‌شوند
  • طعم آب مصرفیتان بهبود می‌یابد
  • حفظ سلامتی
  • کاهش تجمع رسوب در لوله کشی و وسایل برقی و در نتیجه افزایش طول عمر آنها
  • کاهش ضایعات پلاستیک ناشی از آب بطری

در آخر

برای به حداکثر رساندن اثربخشی سیستم تصفیه آب، توصیه می‌شود با یک متخصص مشورت کنید تا بر اساس نیازهای خاص تصفیه آب مصرفی شما، دستگاه مناسب را به شما پیشنهاد دهد تا از آب قابل شرب ایمن با طعم بهتر  و عاری از آلاینده‌های خاصی مانند کلر، فلزات سنگین و میکروبها برخوردار شوید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *