حذف فلوراید از آب

حذف فلوراید از آب

چگونه فلوراید را از آب حذف کنیم؟

آب برای سلامتی ضروری است؛ اما اکنون با بسیاری از مواد شیمیایی سمی ‌آلوده شده است که خطرناک ترین و بحث برانگیزترین آنها فلوراید است. از دهه 1940، به دلیل مفید بودن فلوراید برای سلامت دندان، ریختن مقدار زیادی از آن توسط خود دولت ها به آب آشامیدنی مرسوم بوده است. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا بدانیم چگونه فلوراید را از آب حذف کنیم؟

 

برای خواندن مقاله حذف فسفات از آب اینجا کلیک کنید

 

فلوریداسیون چیست؟

فلوراید کردن، افزودن فلوراید به آب آشامیدنی است. منتقدان فلوریداسیون شواهدی را ارائه ‌می‌دهند که به خطرات فلوراید برای سلامتی اشاره ‌می‌کند. اگر چه فلوراید برای دندان‌ها و رنگ مینای آن مفید است، اما میزان غیر مجاز آن، بسیاری از اختلالات و بیماری‌های شدید را منجر خواهد شد. از آب نه تنها برای نوشیدن، بلکه تقریباً در هر غذایی که مصرف ‌می‌کنیم، استفاده ‌می‌شود.

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

اثرات فلوراید

فلوراید به طرق خاصی در بدن ما تأثیر ‌گذاشته که مصرف آن حتی در مقادیر کم در دراز مدت نیز بسیار خطرناک ‌است. به دلایل زیر، فلوراید باید حتماً از آب حذف شود:

 

بدون کنترل دوز

این ماده شیمیایی وارد آب ‌شده تا ما از بیماری‌های دندانی در امان بمانیم. اما فقط مقدار بسیار کمی ‌از آن به انجام این کار کمک ‌می‌کند. مقداری که ما توسط آب مورد نیاز خود دریافت ‌می‌کنیم، 100 برابر بیشتر از مقدار واقعی توصیه شده است. هیچ کنترلی روی دوز مصرفی فلوراید از طریق آب وجود ندارد، بنابراین اگر روزانه 8 تا 10 فنجان آب بنوشید، 8 تا 10 فنجان آلودگی فلوراید را نیز به همراه آن می‌نوشید که به همان اندازه سلامت شما را تضعیف می‌کند.

 

آسیب به مغز و سیستم عصبی

ثابت شده است که این ماده شیمیایی باعث کاهش سطح IQ در کودکان و کاهش سطح توجه و تمرکز در بزرگسالان ‌می‌شود. علاوه بر این، باعث آسیب جدی عصبی در مغز ‌شده و به ستون مهره‌ها و قدرت طناب نخاعی آسیب ‌می‌رساند.

 

سایر مسائل بهداشتی

سایر مشکلات سلامتی مانند اختلالات تیروئید و ناهنجاری‌های غدد افزایش ‌می‌یابد. باعث سفتی استخوان‌ها ‌شده و احتمال شکنندگی استخوان‌ها را افزایش و آنها را مستعد شکستگی ‌می‌کند. این امر تنها زمانی اتفاق ‌می‌افتد که فردی در معرض مقادیر زیادی فلوراید قرار گیرد.

 

نحوه حذف فلوراید از آب

روش های حذف فلوراید موجود تا 95 درصد از فلوراید را حذف ‌می‌کنند و مقدار واقعی لازم برای سلامت دندان و دهان ما را بدون آسیب رساندن به سلامت بدن تامین ‌می‌کنند.

گزینه‌های زیادی وجود دارد که ‌می‌توانید بر اساس نیاز خود روش فیلتراسیون مناسب را برای حذف فلوراید انتخاب کنید:

 

اسمز معکوس

سیستم‌های اسمز معکوس از فرآیند فیلتراسیون فشار معکوس برای از بین بردن آلاینده‌ها از آب استفاده کرده و تا 95 درصد از آنها را حذف ‌می‌کند.

 

برای خواندن مقاله سوالات متداول درباره فرآیند اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

فیلترهای آلومینا فعال شده

فیلترهای زیادی وجود دارند که با کارتریج‌های ذغال فعال به روشی متفاوت از اسمز معکوس کار ‌می‌کنند. گرانول‌های آلومینا فعال، همه آلاینده‌ها را جذب کرده و تا 97 درصد آب آشامیدنی تمیز را تامین ‌می‌کند. عیب این فیلترها این است که شما باید یک مقدار pH خاص (کمتر از 8.5) داشته باشید تا آنها به طور موثر کار کنند.

 

فیلترهای یونیزاسیون

دیونیزه کردن، فرآیندی است که کاملاً شبیه به تقطیر است و در زمان پردازش به همان اندازه، کند است. اساساً تمام ذرات یونی را حذف ‌کرده و فلوراید را به طور کامل از آب حذف ‌می‌کند. این فیلترها گران، و نیاز به تعویض مکرر کارتریج و نگهداری زیاد دارند.

 

سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان

سیستم‌های تصفیه کل خانه یا آب ورودی ساختمان برای تامین آب آشامیدنی سالم به ویژه از آب چاه که دارای آلاینده‌های بالایی است، طراحی شده است. فیلترهای آب ورودی به طور موثر فلوراید را از آب حذف ‌می‌کنند و برای مصرف ایمن ‌می‌سازند. این فیلترها از سرعت مناسبی برخوردار هستند.

 

برای خواندن مقاله فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *