تصفیه آب گرانشی

تصفیه آب گرانشی

علم پشت دستگاه تصفیه آب گرانشی

 

دستگاه تصفیه آب گرانشی یا مبتنی بر جاذبه، غیر برقی می‌باشد و برای تصفیه آب به نیروی جاذبه متکی است. در این روش تصفیه از چند فیلتر برای حذف عناصر ناخواسته و بهبود طعم و شفافیت آب استفاده می‌شود. فرآیند تصفیه آب با نیروی گرانشی شامل دو مرحله است: میکرو فیلتراسیون و جذب یا تبادل یون. فیلترهای سرامیکی آب، فیلتراسیون فیزیکی اولیه را فراهم می‌کنند، در ادامه با استفاده از فیلترهای دیگری، تصفیه آب تکمیل می‌شود. این مقاله از بازرگانی ایوا، علم پشت فیلترهای آب دستگاه تصفیه آب گرانشی را مورد بحث قرار می‌دهد و اینکه چگونه می‌توان از آنها برای به دست آوردن آب آشامیدنی تمیز و سالم استفاده نمود.

 

برای خواندن مقاله دستگاه تصفیه اب رومیزی اینجا کلیک کنید

 

میکرو فیلتراسیون

میکرو فیلتراسیون فرآیندی است که به طور موثر ذرات معلق و سایر موارد مضری که اغلب در آب لوله کشی یافت می‌شوند را حذف می‌کند. این روش تصفیه، به طور کلی در فرآیند تصفیه آب برای جداسازی فیزیکی جامدات و ذرات معلق بزرگتر استفاده می‌شود. میکروفیلتراسیون، از فیلتراسیون فیزیکی برای حذف ذرات در محدوده ۰.۱ تا ۱۰ میکرون استفاده می‌کند.

 

برای خواندن مقاله انواع فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

تبادل یونی

تبادل یونی، آنیون‌ها و کاتیون‌های نامطلوب را از آب حذف می‌کند. رزین‌های تبادل یونی از ساختار شبکه آلی یا غیر آلی متصل به گروه‌های عامل تشکیل شده است. اکثر رزین‌های یونی به کار رفته برای تبادل یونی در تصفیه آب، رزین‌های مصنوعی تهیه شده از پلیمریزاسیون ترکیبات آلی به صورت یک ساختار سه بعدی متخلخل هستند.

 

برای خواندن مقاله از گذشته تا به امروز؛ انواع روش های تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

تبادل یونی، اساساً، یون‌های ناخواسته در آب را با یون‌های مطلوب‌تر مبادله می‌کند و بیشتر به تصفیه آب کمک می‌کنند.

 

دستیابی به اثر الیگودینامیک

فیلترهای دستگاه تصفیه آب گرانشی، دارای ترکیبی از موادی هستند که از رشد میکروبی در آب جلوگیری می‌کند، این پدیده‌، به عنوان اثر الیگودینامیک شناخته می‌شود که تضمین می‌کند آب حتی پس از فرآیند فیلتراسیون نیز تصفیه می‌شود.

 

مقایسه فیلتراسیون آب مبتنی بر جاذبه با تصفیه آب به روش اسمز معکوس

روش اسمز معکوس، یکی از روش های بر گرفته از رفتار طبیعت است که تا حد زیادی نمک، املاح و مواد مضر را از آب حذف می کند. این روش تصفیه آب در واقع عکس رفتار طبیعت عمل می کند و با کمک غشای نیمه تراوا از ورود آلاینده‌ها، مواد رسوب کننده و غیره جلوگیری نموده و در نهایت آب خالص را ارائه می‌دهد.

برخلاف سیستم‌های اسمز معکوس که مقدار قابل توجهی از  آب را هدر می‌دهند، فیلترهای مبتنی بر جاذبه کارآمدتر و سازگار با محیط‌زیست هستند. در مقایسه با اسمز معکوس، فیلترهای دستگاه تصفیه آب گرانشی، مواد معدنی مفید را در آب حفظ می‌کنند و در عین حال آلاینده‌های مضر را از بین می‌برند.

 

برای خواندن مقاله سالانه چقدر آب در صنایع به هدر می‌رود اینجا کلیک کنید

 

مزایای اساسی دستگاه تصفیه آب گرانشی

این سیستم‌های فیلتراسیون به روش‌های فوق العاده‌ای برای کاربران سود می‌رسانند که برخی از آنها عبارتند از:

  • کاهش ضایعات پلاستیکی با رفع نیاز به آب بطری
  • عدم نیاز به برق
  • کاهش هدر رفت آب
  • سازگار با محیط زیست
  • قابل حمل
  • مناسب برای سفرهای جاده ای و موارد اضطراری
 

برای اطمینان از داشتن آب آشامیدنی خالص، دستگاه تصفیه آب رومیزی EVA را انتخاب کنید

برای افرادی که به دنبال راه حلی قابل اعتماد، پایدار و کارآمد برای دسترسی به آب تمیز و سالم هستند، انتخاب دستگاه تصفیه آب کره ای EVA که از نوع گرانشی است می‌تواند دنیای متفاوتی را ایجاد کند. با این دستگاه‌ تصفیه، نوآوری را تجربه کنید، تغییرات را در آغوش بگیرید، بدن خود را سالم و هیدراته نگه دارید و عادات نوشیدن آب را در خود ارتقا دهید، علاوه بر این به حفظ محیط زیست کمک کنید.

مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب مدل EVA 700 BEP  و مدل  EVA 1200 BEP عبارتند از:

مرحله اول : فیلتر سرامیکی

مرحله دوم و سوم : کربن فعال و کربن نقره ای فعال

مرحله چهارم: فیلتر3000- WSM دارای مواد ویژه با قدرت میکروب کشی قوی

مرحله پنجم : شن سیلیکا

مرحله ششم : زئولیت

مرحله هفتم : شن معدنی

مرحله هشتم: سنگهای ویژه

مرحله نهم: دانه‌های مخصوص

مرحله دهم : سیستم مغناطیسی

 

برای خواندن مقاله ضرورت خرید تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *