تفاوت طعم آب معدنی با آب معمولی

تفاوت طعم آب معدنی با آب معمولی

چرا طعم آب معدنی با آب معمولی متفاوت است؟

هر نوع آب طعم خاصی دارد و همه آب‌ها طعم یکسانی ندارند. ترجیحات شما و کیفیت منبع تامین آب تنها بخشی از متغیرهایی هستند که بر طعم و مزه آب تاثیر می‌گذارند. بر اساس نظر عموم، طعم آب معدنی بهتر از طعم آب معمولی است. این، صرفاً به دلیل وجود برخی املاح در آب است. آب دارای طعم و عطر ملایمی است که گاهی اوقات می‌تواند به شدت قابل توجه و در برخی موارد نسبتاً غیرقابل تشخیص باشد. اما آب به دلیل مواد معدنی موجود در آن طعم خاصی دارد. آب برای زندگی همه موجودات زنده ضروری است. آب نه تنها از فرآیندهای کلیدی بدن پشتیبانی می‌کند، بلکه مواد مغذی مهمی را نیز به بدن می‌رساند. طعم آب معدنی از آب معمولی بسیار متمایز است. برخی از دستگاه‌های تصفیه آب، با داشتن فیلتر مینرال (معدنی ساز)، می‌توانند آب با خاصیت معدنی تولید کنند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا در مورد دستگاه تصفیه آب و اینکه چرا آب معدنی طعم متفاوتی با آب معمولی دارد، اطلاعات کاملی به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله آب معدنی چه تفاوتی با آب تصفیه شده دارد اینجا کلیک کنید

 

بر اساس منبع آب و عناصری که در آب شما وجود دارد، آب طعم‌های مختلفی دارد. لیوان آبی که می‌نوشید ممکن است حاوی مواد معدنی محلول از نوعی باشد که هرگز نچشیده‌اید. همچنین، آب لوله‌کشی هم ممکن است حاوی موادی باشد که برای سلامتی شما خطرناک هستند.

 

برای خواندن مقاله آب آشامیدنی سالم یک ضرورت برای حفظ حیات اینجا کلیک کنید

 

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس (RO) در عین حال که آلودگی‌های آب را از بین می‌برند، مواد معدنی مورد نیاز برای سلامتی را حفظ می‌کنند. از این رو می‌توانید آب تمیز و سالم بنوشید.

 

برای خواندن فیلتر معدنی ساز اینجا کلیک کنید

 

چگونه دستگاه تصفیه آب بر طعم  آب تأثیر می‌گذارد؟

در این بخش، چند عامل موثر بر طعم آب تولید شده توسط دستگاه تصفیه آب، بررسی می‌شود:

 

لوله های ساخته شده از مس

لوله‌های فلزی ممکن است یک مزه فلزی در دستگاه تصفیه آب شما پدید آورند. سطوح بالایی از جامدات محلول موجود در آب، معمولاً به شکل کلرید نیز ممکن است دلیل این امر باشد. یک دستگاه تصفیه آب برتر، هم مواد معدنی مفید و هم خاصیت قلیایی به آب می‌دهد. آب معدنی و قلیایی، دارای مزایای سلامتی بی شماری است.

 

برای خواندن مقاله انواع دستگاه تصفیه آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

فیلتر ممبران معیوب و از کار افتاده

در صورتی که فیلتر ممبران، کارایی لازم را نداشته باشد،  آب، بو و طعم بدی دارد. فیلتر ممبران و سایر فیلترهای دستگاه تصفیه آب، با گذشت زمان خراب می‌شوند و کارایی خود را از دست می‌دهند  و باید در زمان مناسب، تعویض شوند.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

همچنین بهتر است، دستگاه تصفیه آب نیز به طور منظم، سرویس شود.

 

برای خواندن مقاله نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

بطری آب معدنی، آری یا نه

آب معدنی، آب حاصل از چشمه‌های طبیعی است و منبعی سرشار از کلسیم، پتاسیم، آهن و سایر مواد معدنی است. این آب، داخل بطری‌های پلاستیکی پر می‌‎شوند. گاهی ممکن است این آب‌ها دارای مقادیر کمی ناخالصی باشند. به طور معمول، تغییری در ساختار آب‌های معدنی وجود ندارد. تنها به دلیل عبور از برخی فیلترها، کمی از نظر طعم، مزه و بو بهبود پیدا می‌کنند.

 

برای خواندن مقاله خرید آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

دریافت املاح معدنی برای بدن، مفید است. اما مصرف مداوم آب معدنی، ممکن است باعث رسوب این املاح در بدن شود و بیماری‌هایی مانند سنگ کلیه را منجر شود.

 

برای خواندن مقاله از خرید بطری آب آشامیدنی خسته شده‌اید اینجا کلیک کنید

 

اهمیت دستگاه تصفیه آب RO

از نظر برخی افراد، آبی که از فیلتر ممبران گذشته است، به دلیل کمبود مواد معدنی، غیر مغذی است. و تنها برای استفاده در کاربردهای صنعتی مناسب است.

 

برای خواندن مقاله انواع روش‌های فیلتراسیون با ممبران اینجا کلیک کنید

 

اما، دستگاه تصفیه آب RO، به شما کمک می کند تا از شر تمام آلاینده‌های آب خلاص شوید. ممبران، سطح سختی آب را کاهش می‌دهد. قابل ذکر است که بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب RO، دارای فیلتر معدنی هستند. و حتی برخی از دستگاه‌های تصفیه آب مانند دستگاه تصفیه آب زیرسینکی ربن مدل 701i، دارای 7 مرحله تصفیه است و علاوه بر فیلتر معدنی، فیلتر قلیایی هم دارد. و آب مناسب برای آشامیدن، تولید می‌کند. دستگاه‌های تصفیه آب ربن، با کیفیت و  مقرون به صرفه هستند. وبسایت رسمی ایوا، تمام جزئیات لازم برای هر محصول را به شما ارائه می‌‎دهد.

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *