انواع فیلتر های آب یخچال

انواع فیلتر های آب یخچال

آنچه باید درباره فیلترهای آب یخچال بدانید!

یخچال های مدرن دسترسی به آب تمیز و شیرین را در همه زمان‌ها آسان می‌سازند. اکنون اکثر یخچال‌ها دارای آب سردکن و یخ ساز داخلی هستند، به این معنی که فیلتر آب نیز نصب شده است. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با فیلترهای آب یخچال بیشتر آشنا شوید.

 

آیا یخچال بدون فیلتر آب می تواند کار کند؟

با برداشتن فیلتر، سیستم آب به کار خود همچنان ادامه می‌دهد و باعث کندی انتشار آب یا تولید کم یخ نمی‌شود. ولی آبی که استفاده می‌کنید، دارای املاح و ناخالصی‌هایی است که ممکن است سلامتی شما را تهدید کند. بنابراین، برای داشتن آب سالم، باید یک فیلتر جدید نصب کنید.

 

اهمیت فیلترهای آب یخچال

بسیاری از مردم یخچالی با یک آب سردکن داخلی می خرند و این امر را بدیهی می دانند که آب تمیز می‌توانند از یخچال دریافت کنند. یخچال دارای فیلتر، ابتدا آب را از شر ناخالاصی‌های منبع آب، خلاص می‌کند و سپس به لیوان شما می‌رساند. بنابراین فیلتر یخچال، برای محافظت از سلامت شما و یخچال تان وجود دارد.

 

انواع فیلترهای آب یخچال

فیلتر یخچال معمولاً کربن فعال و در برخی موارد از فیلترهای الیافی نیز استفاده می‌شود. فیلتر الیافی، می‌تواند ذرات معلق مانند گل و لای، شن و ماسه، زنگ آهن و … را از آب حذف کند.

 

برای خواندن مقاله ساختار فیلتر تصفیه آب الیافی چگونه است اینجا کلیک کنید

 

همچنین، برخی از ناخالصی‌های موجود در آب نظیر کلر، طعم و بوی نامطبوع، رنگ و برخی مواد شیمیایی، با استفاده از فیلتر کربن فعال از بین می‌روند. کربن فعال از زغال شدن پوست نارگیل، پسته و یا گردو، به دست می‌آید. از فیلترهای آنتی باکتریال، نیز در یخچال‌ها استفاده می‌شود. این فیلترها می توانند عوامل بیماری زا و باکتریهای موجود در آب را از بین ببرند و آبی بسیار سالم  در اختیارتان قرار دهند.

 

چرا باید فیلتر آب یخچال را عوض کنم؟

اما توجه به این نکته ضروری است که فیلترهای آب یخچال باید مرتباً تعویض شوند. اگر فیلتر را برای مدت طولانی استفاده کنید، متوجه مشکلاتی مانند طعم بد یخ خواهید شد. گاهی اوقات، فیلتر آنقدر مسدود می شود که یخ ساز اصلا یخ نمی سازد. اگر برایتان سوال پیش آمده است که چند بار فیلتر آب یخچال را تعویض کنید، پاسخ به نوع آب مصرفی و میزان استفاده شما بستگی دارد. اکثر سازندگان توصیه می کنند فیلتر را هر شش ماه یکبار تعویض کنید. مکان و نحوه نصب آن به برند و مدل شما بستگی دارد، اما اصول اولیه یکسان است. در برخی از یخچال ها، چراغ هشدار وجود دارد. زمانی که تاریخ مصرف فیلتر  تمام شده باشد، چراغ هشدار روشن می‌شود و شما باید فیلتر نو را جایگزین فیلتر قدیمی کنید. پس از تعویض فیلتر، با عبور آب از فیلتر برای اولین بار، مقداری کربن با آن خارج می شود. بنابراین، قبل از استفاده برای آشامیدن، باید آب را دور بریزید تا زمانی که دیگر سیاهی در آن مشاهده نمی کنید.

 

نکات مهم هنگام خرید فیلتر یخچال

  • به مدل فیلتر توجه شود که با مدل یخچال شما سازگاری داشته باشد.
  • به سایز فیلتر توجه شود.
  • به قابلیت های فیلتراسیونی نظیر فیلتر کردن رنگ، مزه، کلر، ذرات معلق، سختی و سایر املاح دقت کنید.
 

فیلترهای یخچال چقدر موثر هستند؟

حقیقت این است که یک فیلتر آب یخچال تنها می تواند بخشی از آلاینده‌ها را از آب حذف کند و آلاینده های خاصی وجود دارد که به سادگی نمی توان آنها را از بین برد. این فیلترها نمی توانند سرب، کروم، نیترات و سایر آلاینده های موجود در آب را حذف کنند. بنابراین، تنها استفاده از فیلتر یخچال برای تصفیه آب، کاری اشتباه است و خانواده ها برای حافظت از سلامت خود به چیزی بیش از فیلتر یخچال نیاز دارند. و بهتر است قبل از آن، از دستگاه تصفیه  آب استفاده شود.

 

برای خواندن مقاله فیلتر یخچال ممکن است برای تصفیه آب کافی نباشد اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *