تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب زیرسینکی

تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب زیرسینکی

نشانه های فرا رسیدن زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

در عصر حاضر، بخش بزرگی از مشکلات بهداشت عمومی به طور مستقیم با آب مرتبط است. با افزایش تعداد بیماری هایی که از طریق آب های آلوده سرایت می‌کنند، استفاده از دستگاه تصفیه آب یک ضرورت است. یکی از مشخصه‌های اصلی یک دستگاه تصفیه آب خوب، فیلترهای آن است که باید به موقع تعویض شوند. پیگیری نحوه عملکرد دستگاه تصفیه آب ضروری است. آنچه اغلب نادیده گرفته می شود، نگهداری منظم دستگاه های نصب شده است. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با نحوه شناسایی و رفع مشکلات مربوط به دستگاه  تصفیه آب خانگی آشنا شوید.

 

برای خواندن مقاله آیا فیلترهای تصفیه آب از عبور املاح ریز جلوگیری می‌کنند اینجا کلیک کنید

 

صداها یا ارتعاشات غیرمعمول

هنگامی که فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس ( RO ) را تعویض می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که صداهای عجیب و غریب از بخش دور ریز آّب یا شیرهای آب شنیده می‌شود. اینها معمولاً ناشی از اختلاف فشار ایجاد شده بین فیلترها است و پس از 3 تا 4 روز کارکرد دستگاه از بین می روند. اما اگر این صداها یا ارتعاشات ادامه پیدا کردند، بهتر است با خدمات مشتری تماس بگیرید تا فیلترها را برایتان بررسی کنند. مطمئن شوید که فقط از فیلترهای اصلی و توصیه شده توسط شرکت تولیدکننده دستگاه تصفیه آبی که خریداری نموده اید، استفاده می کنید. تا آبی با بهترین کیفیت را دریافت کنید.

 

کدورت آب

یکی از خصوصیات ضروری برای ارزیابی کیفیت آب، شفافیت است. اگر آب فاقد این کیفیت است، برای آشامیدن نامناسب بوده و نیاز به تعویض فیلتر تصفیه آب است. کدورت به کدر بودن آب اشاره دارد که نشانه واضحی از سیستم تصفیه ناکارآمد است. برای برطرف کردن این مشکل باید فیلترها را تعویض کنید.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

طعم فلزی یا بوی نامطبوع

هنگامی که برای اولین بار یک دستگاه تصفیه آب را نصب می‌کنید، مخزن را باید یک بار به طور کامل تخلیه کنید تا مطمئن شوید که آب برای مصرف مناسب است. اگر آب همچنان دارای بوی فلزی یا طعم شور است، بهتر است فیلترها را بررسی کنید و در صورت نیاز، برای تعویض فیلترهای تصفیه آب اقدام کنید. مشکل ماندگار نیاز به نظر متخصص دارد. حتما در اسرع وقت با خدمات مشتری تماس بگیرید.

 

کاهش فشار آب

این مشکل اغلب می‌تواند به دلیل انسداد فیلترهای پیش تصفیه باشد. منظور از فیلترهای پیش تصفیه، فیلترهای الیافی و کربنی است.

 

برای خواندن مقاله هر آنچه لازم است درباره فیلترهای کربنی بدانید اینجا کلیک کنید

 

 فیلترهای پیش تصفیه با کیفیت پایین، بر عملکرد فیلتر ممبران هم تاثیر می‌گذارند. استفاده از فیلترهای پیش تصفیه و ممبران اصل و با کیفیت، جریان آب را افزایش می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله تاثیر فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

سطح سختی بالا در آب

سختی (TDS) نشان دهنده جامدات محلول در آب است. می‌توانید با استفاده از یک سختی‌سنج قلمی، سختی آب مصرفیتان را مورد سنجش قرار دهید. هنگامی که مقدار سختی از حد مجاز بالاتر است، ممکن است وقت آن رسیده باشد که فیلترهای دستگاه تصفیه آب خود را تعویض کنید.

 

برای خواندن مقاله آب سخت چیست و چه تاثیری بر سلامت انسان دارد اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می‌توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

 این نکته قابل توجه است که سطح سختی نباید خیلی کم باشد زیرا به این مفهوم است که آب شما فاقد مواد معدنی ضروری است و باید فیلتر معدنی (مینرال) را تعویض کنید.

 

برای خواندن فیلتر معدنی ساز اینجا کلیک کنید

 

آب پاک – پیش شرط زندگی

وقتی صحبت از دستگاه‌های تصفیه آب می‌شود، مطمئناً نباید جایی برای شک و تردید باقی گذاشت. یک سرمایه گذاری کوچک می‌تواند به شما کمک کند تا راه طولانی را طی کنید. به هر حال، همه ما از تعداد بی‌رویه بیماری‌های منتقله از طریق آب آگاه هستیم. اگر به فکر خرید یک دستگاه تصفیه آب جدید هستید، توصیه می‌شود به سراغ خرید یک دستگاه تصفیه آب از برندی معتبر بروید  که علاوه بر داشتن ویژگی‌های کاربر پسند، با تماس تلفنی، هشدارهای لازم برای تعویض فیلتر را به شما اطلاع می‌دهد.

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *