اثرات آب لوله‌کشی

اثرات آب لوله‌کشی

اثرات آب ‌لوله‌کشی بر مو، پوست و ناخن شما

 

آب لوله‌کشی بخشی ضروری از زندگی روزمره ما است؛ اما آیا تا به حال به اثرات آب لوله‌کشی توجه کرده‌اید؟ آبی که برای حمام کردن، شستن موها و تمیز کردن پوست استفاده ‌می‌شود ‌می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر روی مو، پوست و ناخن داشته باشد. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، به اثرات آب ‌لوله‌کشی بر بدن و نحوه محافظت از خود در برابر اثرات مخرب آن ‌می‌پردازیم.

 

برای خواندن مقاله زنگ آهن چه مضراتی برای سلامتی دارد اینجا کلیک کنید

 

مو

آب سخت ‌می‌تواند تاثیر منفی روی مو داشته باشد. آب سخت حاوی سطوح بالایی از مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم است که ‌می‌تواند باعث شکستگی، تیرگی و خشکی مو شود. مواد معدنی موجود در آب سخت نیز ‌می‌توانند روی پوست سر تجمع کنند و منجر به شوره و خارش پوست سر شوند.

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می‌توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله نحوه شستن مو با آب سخت اینجا کلیک کنید

 

برای محافظت از موهای خود در برابر اثرات آب ‌لوله‌کشی، از نرم کننده آب استفاده کنید. یک نرم کننده آب ‌می‌تواند مواد معدنی را از آب حذف و موهای شما را نرم و درخشان کند.

 

برای خواندن مقاله رزین نرم کننده آب اینجا کلیک کنید

 

پوست

آب ‌لوله‌کشی ‌می‌تواند چربی‌‌های طبیعی پوست را از بین ببرد و منجر به خشکی و تحریک پوست شود. آب سخت همچنین ‌می‌تواند بیماری‌‌های پوستی مانند اگزما و آکنه را تشدید کند. مواد معدنی موجود در آب سخت ‌می‌تواند باعث مسدود شدن منافذ پوست و در نتیجه منجر به التهاب و جوش شود.

 

برای خواندن مقاله چرا باید آب تصفیه شده بنوشیم اینجا کلیک کنید

 

برای محافظت از پوست خود در برابر اثرات آب ‌لوله‌کشی، بهتر است از یک پاک کننده ملایم بدون مواد شیمیایی خشن یا مرطوب کننده استفاده کنید. اگر بیماری پوستی مانند اگزما یا آکنه دارید، از فیلتر آب برای حذف مواد معدنی محلول در آب استفاده کنید.

 

ناخن

آب ‌لوله‌کشی نیز ‌می‌تواند تاثیر منفی بر روی ناخن‌‌ داشته باشد. آب سخت ‌می‌تواند ناخن‌‌ را شکننده و ضعیف و در نهایت منجر به شکستگی آن شود. مواد معدنی موجود در آب سخت نیز ‌می‌تواند باعث تغییر رنگ ناخن‌‌ها شود.

برای محافظت از ناخن‌‌های خود، در برابر اثرات آب ‌لوله‌کشی، از تقویت کننده ناخن استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک مرطوب‌کننده به ناخن‌هایتان بمالید تا آنها را هیدراته نگه دارد.

 

اهمیت آزمایش آب ‌لوله‌کشی

اثرات آب ‌لوله‌کشی بسته به محل زندگی شما ‌می‌تواند متفاوت باشد. برای اطمینان از اینکه مو، پوست و ناخن خود را در معرض مواد معدنی و مواد شیمیایی مضر قرار ‌نمی‌دهید، مهم است که آب ‌لوله‌کشی خود را آزمایش کنید. برای تعیین کیفیت آب ‌لوله‌کشی خود ‌می‌توانید یک آزمایش رایگان آب خانگی از ربن دریافت کنید. و براساس نتایج آزمایش، بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب و خریداری کنید.

 

برای خواندن مقاله تصفیه آب خانگی ربن اینجا کلیک کنید

 

توصیه ما این است اگر آب ‌لوله‌کشی شما بی کیفیت است، حتماً از تصفیه آب ورودی ساختمان استفاده کنید. این دستگاه ‌می‌تواند مواد شیمیایی و مواد معدنی مضر را از آب حذف کند تا آب ‌لوله‌کشی برای استفاده ایمن باشد. و همچنین به ‌لوله‌کشی و سایر تجهیزات آسیبی وارد نشود. ربن، دستگاه‌های تصفیه آب ورودی ساختمان را در انواع مختلف تک مرحله ای، دو مرحله‌ای و سه مرحله‌ای عرضه نموده است که از با کیفیت ترین دستگاه‌های موجود در بازار ایران هستند.

 

برای خواندن مقاله فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله فیلتر پیش تصفیه آب ساختمانی اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *