عملکرد فیلتر آب یخچال

عملکرد فیلتر آب یخچال

فیلتر آب چه تاثیری بر عملکرد یخچال دارد؟

وقتی صحبت از فیلتر ‌می‌شود، معمولاً با انواع مختلفی از فیلترهای آب مواجه ‌می‌شوید که هر یک عملکرد متفاوتی دارند. یکی از این فیلترها، فیلتر یخچال است. آب هم برای دستگاه یخ‌ساز و هم آب آشامیدنی در یخچال از یک فیلتر عبور ‌می‌کند، فیلتر آب کثیف یا گرفتگی ‌می‌تواند مانع از کارکرد درست یخ‌ساز شود. بنابراین تعویض فیلتر هر 3 تا 6 ماه، از بروز این مشکلات جلوگیری ‌می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد فیلترهای آب یخچال و نحوه رفع و جلوگیری از سایر مشکلات مربوط به دستگاه یخ‌ساز خود، با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید.

 

برای خواندن مقاله آیا فیلترهای تصفیه آب از عبور املاح ریز جلوگیری می‌کنند اینجا کلیک کنید

 

آیا آب دستگاه یخ‌ساز از فیلتر عبور ‌می‌کند؟

بله، در یخچال، قبل از اینکه آب به دستگاه یخ‌ساز برسد، ابتدا از فیلتر آب عبور ‌می‌کند.

این سیستم تصفیه، آب را پردازش ‌می‌کند تا یخ‌ عاری از هر گونه آلودگی بسازد. فیلتر یخچال، کلر، ذرات ناخالصی و هر گونه آلاینده دیگری که منجر به کدر شدن یخ، بوی بد و طعم بد ‌می‌شود، را از بین ‌می‌برد. برخی از فیلترهای یخ‌ حتی مجهز به ضد یخ‌ هستند که کارایی  فیلتر را افزایش ‌می‌دهد.

 

چه مشکلاتی ممکن است برای دستگاه یخ‌ساز پدید بیاید؟

اگر فیلتر آب کثیف یا دچار گرفتگی باشد، تعویض آن، باعث کارکرد صحیح و ایمن یخ‌ساز ‌می‌شود. با این حال، موارد دیگری وجود دارد که ‌می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در یخ‌ساز شود، مانند این که رسوباتی از آب تصفیه نشده قبلی به جای مانده باشد. این یک مسئله رایج است که اغلب نادیده گرفته ‌می‌شود.

اکثر یخچال‌ها به یک انشعاب آب که در پشت یخچال قرار دارد، متصل ‌می‌شوند، که آب دستگاه را تامین می‌کند. اطمینان حاصل کنید که آب قطع نیست. اگر هنگام استفاده از یخ‌ساز، صدای بلندی شنیدید، ممکن است یک مشکل مکانیکی وجود داشته باشد و باید فوراً استفاده از آن را متوقف کنید.

آلودگی مواد معدنی،  ممکن است در دستگاه یخ ‌ایجاد شود. بهترین شاخص برای شناسایی تجمع مواد معدنی، بررسی مکعب یخ ‌است.  اگر تغییر شکل داده است، کدر است و مزه آب تغییر کرده است، فیلتر یخچال کارایی خود را از دست داده است و باید تعویض شود. تا کیفیت یخ ‌و دستگاه یخ‌ساز بهبود یابد.

 

برای خواندن مقاله آلودگی های آب لوله کشی که بهتر است بشناسید اینجا کلیک کنید

 

آیا یخچال، بدون فیلتر، آب تولید ‌می‌کند؟

بله، اما بستگی به مدل یخچال دارد. در هر صورت، یخچال همچنان کار ‌می‌کند. فقط توجه داشته باشید که بدون فیلتر، آب، طعم و بویی مطلوب نخواهد داشت. برای ایمنی، توصیه ‌می‌شود یخچال خود را بدون فیلتر، روشن نکنید.

 

برای خواندن مقاله آب آشامیدنی سالم، یک ضرورت برای حفظ حیات اینجا کلیک کنید

 

بعد از تعویض فیلتر چقدر طول ‌می‌کشد تا یخ‌درست شود؟

این ممکن است بین چند ساعت تا یک روز کامل طول بکشد. اگر این حالت برای مدت طولانی‌تری ادامه داشت، اطمینان حاصل کنید که یخ‌ساز روشن است، فشار آب را بررسی کنید. مطمئن شوید که دکمه تنظیم مجدد کار می‌کند تا در صورت روشن شدن تصادفی، آن را تغییر دهید.

 

برای خواندن مقاله فیلتر یخچال ممکن است برای تصفیه آب کافی نباشد اینجا کلیک کنید

 

بهترین فیلتر آب برای یخ‌ساز چیست؟

فیلتر آب اینلاین: این یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین فیلترهای آب موجود در حال حاضر است. برای تولید آب شیرین توسط یخچال، کارآمد، بادوام و قابل اعتماد است. همچنین طعم و ظاهر را بهبود ‌می‌بخشد و توسط استاندارد NSF تایید شده است.

فیلتر یخچال کارتریجی: این فیلتر، یخ‌ تمیز و تازه را از آب کاملاً تصفیه شده، فراهم ‌می‌کند. در از بین بردن سموم، بسیار خوب عمل ‌می‌کند، که هم شما و هم خانواده تان را ایمن نگه ‌می‌دارد. نگهداری و تعویض فیلتر، بدون دردسر است، عمر طولانی‌تر و نرخ فیلتراسیون آب سریع‌تری دارد.

 

برای خواندن مقاله انواع فیلترهای آب یخچال اینجا کلیک کنید

 

ضرورت استفاده از فیلتر آب برای یخچال

جیوه: سطوح اضافی جیوه باعث آسیب به کلیه‌ها، مغز و حتی جنین در حال رشد در زنان باردار ‌می‌شود. نیازی نیست جیوه زیادی در آب آشامیدنی وجود داشته باشد، اما فقط کمی ‌بیش از حد مجاز، ممکن است در نهایت، تهدیدی برای سلامتی باشد.

پاتوژن‌ها: ذرات میکروسکوپی مختلف، باکتری‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها که برای بدن، خطرناک است.

سرب: این یکی از بدترین آلاینده‌هایی است که ممکن است در آب وجود داشته باشد. مصرف بیش از حد آب شهری دارای سرب، ‌می‌تواند منجر به چالش‌های عصبی، رفتاری و سایر مشکلات سلامتی شود. اگر فیلتر برای مدت طولانی تحت نظارت یا تعویض قرار نگیرد، در برخی موارد، سرب موجود در آب ‌می‌تواند کشنده باشد.

 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چیست اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله حذف فلوراید از آب اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله حذف فسفات از آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *