هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب

هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب

نگهداری دستگاه تصفیه آب چه هزینه هایی دارد؟

آب آشامیدنی تمیز از بیماری‌های ناشی از آب جلوگیری و ایمنی بدن را تقویت می‌کند. هنگامی‌ که آب آشامیدنی تمیز به راحتی در دسترس نباشد، یک دستگاه تصفیه آب یک ضرورت می‌شود. انواع مختلفی از دستگاه‌های تصفیه آب در بازار موجود است که هر نوع، مزایا و معایبی دارند. با این حال، اکثر مردم پذیرفته‌اند که دستگاه‌های تصفیه آب RO موثرترین روش در حذف ناخالصی‌ها از آب هستند. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا توضیح می‌دهیم که دستگاه تصفیه آب RO چیست، چگونه کار می‌کند و همچنین هزینه نگهداری، مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب RO را بیان می‌کنیم.

 

برای خواندن مقاله اهمیت نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله چرا باید آب تصفیه شده بنوشیم اینجا کلیک کنید

 

دستگاه تصفیه آب RO چیست و چگونه کار می‌کند؟

دستگاه تصفیه آب RO (اسمز معکوس) از فشار بالا برای عبور آب از یک غشای نیمه تراوا (غشای RO  یا فیلتر ممبران) با منافذ بسیار کوچک (اندازه تقریباً 0.0001 میکرون) استفاده می‌کند. منافذ غشای RO آنقدر کوچک هستند که فقط آب می‌تواند از آنها عبور کند و ناخالصی‌هایی مانند باکتری‌ها، قارچ‌ها، میکروب‌ها، نمک و برخی فلزات سنگین و … را اجازه عبور نمی‌دهد. در پایان، آب آشامیدنی تمیز و خالص دریافت می‌کنید، در حالی که تمام ناخالصی‌ها از طریق یک خروجی جداگانه (پساب) حذف می‌شوند.

 

برای خواندن مقاله تاثیر فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله پساب چیست اینجا کلیک کنید

 

به غیر از فیلتر ممبران، فیلترهای دیگری مانند فیلتر الیافی،  کربنی، پست کربن و … در دستگاه تصفیه آب وجود دارد.

 

برای خواندن مقاله کدام فیلتر تصفیه آب خانگی را خریداری کنیم اینجا کلیک کنید

 

فیلتر الیافی، اولین فیلتری است که آب از آن عبور می‌کند؛ این فیلتر، ناخالصی‌های بزرگتر و قابل رویت مانند خاک، ماسه، گرد و غبار و زباله‌ها را از بین می‌برد.

فیلتر کربنی که در پیش تصفیه قبل از ممبران استفاده می‌شود، در دو نوع کربن دانه ای یا بلوک فعال وجود دارد که می‌تواند ناخالصی‌های آلی و کلر را از طریق جذب حذف کند.

 

برای خواندن مقاله کلرزنی فرآیند مهم در تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

فیلتر پست کربن که بعد از فیلتر ممبران قرار می‌گیرد، بوی بد آب را از بین می‌برد.

 

برای خواندن مقاله انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

معایب دستگاه تصفیه آب RO چیست؟

اگرچه دستگاه‌های تصفیه آب ‌RO، پیشرفته ترین نوع دستگاه‌های تصفیه آب هستند، اما دارای معایبی نیز هستند. اول از همه، قیمت آنها بسیار بیشتر از دستگاه‌های تصفیه آب UV و دستگاه‌های تصفیه آب UF است. علاوه بر این، سرعت فیلتراسیون آب در مقایسه با سایر انواع دستگاه‌های تصفیه آب به دلیل فرآیندهای مختلفی که در یک دستگاه تصفیه آب RO انجام می‌شود، کندتر است.

یکی دیگر از معایب دستگاه‌های تصفیه آب RO این است که برای کار به برق نیاز دارند. آنها معمولاً مخازن ذخیره آب دارند که می‌توانند بین 5 لیتر تا 15 لیتر آب (بسته به مدل) ذخیره کنند، آنها برای عملکرد صحیح روزانه حداقل به چند ساعت برق نیاز دارند.

 

بهترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی RO در ایران

اگرچه ده‌ها برند تولید کننده و فروش دستگاه‌های تصفیه آب RO در ایران وجود دارد، اما بر اساس فاکتورهای مختلف از جمله کیفیت، در دسترس بودن، قیمت، کیفیت خدمات پس از فروش و پوشش دهی، خرید دستگاه‌های تصفیه آب ربن و هیوندایی را توصیه می‌کنیم. در این دستگاه‌ها از فیلترها و قطعات با کیفیت عالی و دارای استاندارد فود گرید استفاده شده است تا سلامتی شما تهدید نشود.

 

برای خواندن مقاله کدام دستگاه تصفیه آب مناسب تر است اینجا کلیک کنید

 

هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب RO چقدر است؟

هزینه تعمیر و نگهداری یک دستگاه تصفیه آب RO شامل هزینه تعویض فیلترهای پیش تصفیه، ممبران، فیلترهای پست کربن و سایر فیلترها، تعویض و یا تعمیر سایر قطعات در صورت خرابی، می‌باشد.

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب RO، باید هزینه نگهداری سالانه و برنامه زمانی تعویض فیلترها را به همراه هزینه قطعات معمولی جویا شوید. این به شما ایده واضح تری در مورد آنچه که در مورد هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب RO می‌رسد به شما می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

مزایای دستگاه تصفیه آب RO چیست؟

دستگاه‌های تصفیه آب RO در مقایسه با دستگاه‌های تصفیه آب UV یا UF تمیزترین آب را ارائه می‌دهند. آنها تقریباً تمام اشکال باکتری‌ها، آلاینده‌ها و فلزات سنگین را حذف می‌کنند. و همه اینها در کنار حذف نمک اضافی از آب و کاهش TDS آب آشامیدنی است. دستگاه‌های تصفیه آب RO بسیار قابل اعتماد هستند.

 
صحبت پایانی

همه ما می‌دانیم که دستگاه‌های تصفیه آب RO در مقایسه با سایر انواع دستگاه‌های تصفیه آب بسیار گران هستند. هزینه نگهداری از تصفیه کننده‌های RO نیز به دلیل فیلترها و غشاهای گران قیمت نسبتاً بالا است. جدا از هزینه، ما همچنین می‌دانیم که تصفیه کننده‌های RO منجر به هدر رفت آب زیادی می‌شوند، زیرا یک دستگاه تصفیه آب متوسط RO حدود 70 تا 80 درصد فاضلاب را تولید می‌کند.

اما با وجود همه اینها، دستگاه تصفیه آب RO، برای تصفیه آب با TDS بالا یک ضرورت مطلق است.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *