کدام دستگاه تصفیه آب مناسب تر است!؟

کدام دستگاه تصفیه آب مناسب تر است!؟

تصفیه آب زیرسینکی یا رومیزی؟

اکثر افراد هنگام انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی برای منزل خود بین خرید تصفیه آب زیر سینکی و یا خرید دستگاه تصفیه آب رومیزی می‌مانند که کدام را انتخاب کنند و از ما میخواهند که کمکشان کنیم در این انتخاب که بالاخره دستگاه تصفیه آب رومیزی را بخرند یا دستگاه تصفیه آب زیر سینکی را؛ بسیاری هم تصور می‌کنند که مثلا یکی از این دو نوع دستگاه تصفیه آب، خروجی و آب تصفیه شده با کیفیت بهتری را ارائه می‌دهد. در پاسخ باید گفت هیچ تفاوتی در نوع تصفیه آب و قیمت دستگاه تصفیه آب، میان دستگاه رومیزی و دستگاه زیر سینکی نیست. تنها اختلاف آن‌ها در نحوه طراحی و نوع فیلترهای آن است که در آنها بکار برده شده و در ادامه این مقاله از گروه بازرگانی ایوا آن را بررسی خواهیم کرد.

 

دستگاه تصفیه آب زیرسینکی

دستگاه تصفیه آب زیرسینکی داخل کابینت و زیر سینک ظرفشویی قرار گرفته و همچنین نحوه برداشت آب در این مدل، از طریق شیری باریک در کنار شیر اصلی خواهد بود. این نوع از دستگاه‌های تصفیه آب توانایی انتقال از خانه‌ای به خانه دیگر را دارد. نکته مهم در ارتباط با مدل زیرسینکی؛ اتصال به لوله کشی و استفاده آسان و راحت از دستگاه می‌باشد.

 

دستگاه رومیزی

دستگاه رومیزی اما بر خلاف دستگاه زیرسینکی فضای خاصی را اشغال می‌کند و از آنجایی که عموما دارای مخزنی محدود است، پس از مدت زمان کوتاهی مخزن آن خالی شده و باید دوباره آن را پر کنید تا آبی زلال و تصفیه شده تحویل بگیرید.

 

برای مطالعه مقاله عملکرد فیلترهای دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

جنس بدنه و مخزن

جنس بدنه بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب ساخته شده از پلاستیک است ولی جنس پلاستیک در آن‌ها نیز دارای کیفیت‌های متفاوتی است. از میان دستگاه‌های تصفیه آب، مخزن‌ها سه لایه با لایه داخلی فلزی گزینه بهتری هستند و مقاومت بالاتری هم دارند.

 

تفاوت های ظاهری تصفیه آب زیرسینکی و رومیزی

منظور ما از تفاوت ظاهری دستگاه تصفیه آب زیرسینکی و رومیزی، در نوع فیلترهای استفاده شده در دستگاه تصفیه آب زیرسینکی و رومیزی می‌باشد. برای مثال فیلترهای دستگاه تصفیه آب زیرسینکی بخشی کارتریجی و بخشی به صورت اینلاینی دارد اما در تصفیه آب رومیزی، اغلب از فیلترهای اینلاین استفاده شده است. قابل ذکر است که این تفاوت در ظاهر فیلترهای مورد استفاده بوده و محتویات آنها تفاوتی باهم ندارند، البته اختلاف کیفیت در برندها وجود داشته و دارد و این مغایر با عدم تفاوت در نوع تصفیه مدل‌های زیر سینکی و رومیزی نیست. همانطور که یک تصفیه آب زیر سینکی با یک مدل یا برند دیگر دستگاه زیر سینکی ممکن است از لحاظ کیفیت تفاوت داشته باشد.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگاه می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *