مخزن ذخیره آب هیدرواستاتیک

مخزن ذخیره آب هیدرواستاتیک

مخازن ذخیره آب هیدرواستاتیک

مخزن ذخیره آب هیدرواستاتیک، مخازن ذخیره سازی منحصر به فردی هستند که در دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس (RO) زیر سینکی استفاده می‌شوند. چه به دنبال خرید یک دستگاه تصفیه آب جدید زیر سینکی باشید یا در حال حاضر صاحب آن باشید، این مقاله، اطلاعات ارزشمندی در مورد مخازن ذخیره آب هیدرواستاتیک ارائه می‌دهد. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، به اصول مخازن ذخیره آب هیدرواستاتیک و نحوه عملکرد آنها خواهیم پرداخت و برخی از مزایای استفاده از این نوع مخازن در دستگاه‌های تصفیه آب بررسی خواهد شد.

 

برای خواندن مقاله  اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می کند اینجا کلیک کنید

 

مخزن ذخیره آب هیدرواستاتیک چیست؟

مخازن آب هیدرواستاتیک معمولا در سیستم‌های تصفیه آب زیر سینکی استفاده می‌شوند. به همین دلیل است که به طور کلی به آنها مخازن  RO زیر سینکی می‌گویند.

 

برای خواندن مقاله نکات خرید دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

این مخازن معمولاً از فولاد ضد زنگ یا هر ماده مقاوم در برابر خوردگی دیگر ساخته می‌شوند و مجهز به دیافراگمی ‌هستند که آب را از هوای داخل مخزن جدا می‌کند. هوای تحت فشار در مخزن کمک می‌کند تا آب از مخزن خارج شود و به شیر آب برود.

 

برای خواندن مقاله انواع مخزن تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

مزایای مخزن آب هیدرواستاتیک

یکی از مزایای اصلی استفاده از مخزن آب هیدرواستاتیک در یک سیستم تصفیه آب این است که امکان جریان ثابت آب تصفیه شده را فراهم می‌کند.

 

برای خواندن مقاله چرا باید آب تصفیه شده بنوشیم اینجا کلیک کنید

 

مخازن آب هیدرواستاتیک علاوه بر نگهداری آب تصفیه شده دارای ویژگی‌های دیگری مانند دریچه هوا برای فشار مجدد مخزن هستند. این ویژگی‌ها به اطمینان از ایمنی و قابلیت اطمینان دستگاه تصفیه آب RO زیر سینکی کمک می‌کند.

 

برای خواندن مقاله سوالات متداول درباره فرآیند اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

به طور کلی، این مخازن ذخیره سازی به شکل استوانه هستند. آنها در ظرفیت‌ها و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند، اندازه مخزن به ظرفیت ذخیره سازی آن بستگی دارد.

 

مخازن ذخیره آب هیدرواستاتیک چگونه کار می‌کنند؟

مخازن آب هیدرواستاتیک، از فشار هوا برای ذخیره و انتقال آب در مخزن به شیر برداشت دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنند. مخازن هیدرواستاتیک دارای دو محفظه مجزا، یک محفظه هوا و یک محفظه آب هستند که در مرکز توسط یک دیافراگم از هم جدا می‌شوند.

 

برای خواندن مقاله کدام دستگاه تصفیه آب مناسب تر است اینجا کلیک کنید

 

همانطور که مخزن ذخیره با آب تصفیه شده پر می‌شود، وزن آب، این دیافراگم را به داخل محفظه هوا فشار می‌دهد و در نتیجه، هوا را فشرده می‌کند. با فشرده شدن هوا، فشار داخل مخزن افزایش می‌یابد. این فشار، باعث خارج شدن آب تصفیه شده از مخزن و جاری شدن آن به سمت شیر می‌شود. اگر در مخزن ذخیره آب هیدرواستایک، از محفظه هوا استفاده نشود، مخزن پر می‌شود، اما آب به شیر برداشت نمی‌رسد.

 

برای خواندن مقاله شیر برداشت دستگاه تصفیه آب چیست اینجا کلیک کنید

 

مخازن ذخیره آب هیدرواستاتیک، بدون نیاز به برق یا پمپ فشار، آب تصفیه شده را در اختیار شما قرار می‌دهند. در مخازن کوچکتر، محفظه آب در بالا و محفظه هوا در پایین قرار دارد، ولی مخازن بزرگتر دارای یک محفظه آب در پایین و یک محفظه هوا در بالا هستند،این به دلیل وزن بیش از حد آب است.

مخزن، مجهز به یک شیر شناور است که به حفظ سطح مناسب آب در مخزن کمک می‌کند. دریچه شناور با باز و بسته شدن جریان آب به داخل مخزن به بالا و پایین رفتن سطح آب در مخزن کار می‌کند.

 

ظرفیت مخزن ذخیره هیدرواستاتیک

مخازن آب هیدرواستاتیک به اندازه ادعایی که سازندگان آن می‌کنند، آب ذخیره نمی‌کنند. ظرفیت ذخیره سازی ذکر شده، حجم کل مخزن ذخیره سازی زیر سینکی می‌باشد، به عبارتی دیگر:

ظرفیت ذخیره واقعی مخزن = حجم کل مخزن – حجم اتاق هوا

به عنوان مثال، یک مخزن ذخیره 8 لیتری، ممکن است تنها حدود 5 لیتر آب را در خود جای دهد.

 

برای خواندن مقاله زمان لازم برای پر کردن مخزن دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *