اهمیت نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی

اهمیت نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی

چرا نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی مهم است؟

در محیط آلوده امروزی، مصرف آب تصفیه شده و با کیفیت ضروری است. آبی که می‌نوشیم باید تمیز و فاقد سموم باشد تا به ما آسیب نرساند. خرید دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از موثرترین راه‌ها برای به دست آوردن آب تصفیه شده است. دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس (RO) اغلب از بهترین تصفیه کننده‌های موجود می‌باشند. اسمز معکوس یک روش پیشرفته تصفیه آب است که آلاینده‌ها و سموم را از آب لوله کشی حذف می‌کند و در نتیجه آب تمیز و آشامیدنی به دست می‌آید. تعمیر و نگهداری برای عمر طولانی هر دستگاه تصفیه آب، ضروری است. یک دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس در صورت نگهداری منظم، آب تمیز و سالم را ارائه می‌دهد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با روش های تعمیر و نگهداری و مزایای آن بیشتر آشنا شوید.

 

برای خواندن مقاله نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

چرا خدمات دستگاه تصفیه آب خانگی مهم است؟

اساسی‌ترین و حیاتی‌ترین گام در تضمین طول عمر و سلامتی خوب، سرویس و نگهداری تصفیه آب خانگی است. با این کار، دستگاه تصفیه آب نه تنها عملکرد فوق العاده‌ای خواهد داشت، بلکه شما و خانواده نیز می‌توانید برای سالیان متمادی از آب سالم بهره ببرید. بسیار مهم است که دستگاه‌های تصفیه آب RO توسط تکنسین‌های حرفه‌ای سرویس شوند تا از عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل شود. با نگهداری و مراقبت منظم، یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت بالا می‌تواند 5 تا 8 سال دوام بیاورد.

 فیلترهای موجود در دستگاه‌های تصفیه آب می‌توانند به سرعت مسدود شوند زیرا بسیاری از انواع آلودگی‌های موجود در آب را فیلتر می‌کنند. عملکرد و دوام محصول به دلیل نگهداری نادرست آسیب می‌بیند. به همین دلیل است که استفاده از فیلترهای با کیفیت و تعویض به موقع تمام فیلترهای دستگاه تصفیه آب نیاز به کمک حرفه ای دارد.

 

مزایای تعمیر و نگهداری منظم دستگاه تصفیه آب

نوشیدن آب تمیز، لذت زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد و در عین حال سلامت شما را نیز حفظ می کند. بدست آوردن آب تمیز و مغذی در سراسر جهان دشوار است، اما خرید یک دستگاه تصفیه آب، تضمین می‌کند که شما به آب 100 درصد خالص دسترسی دارید. آب برای هیدراته نگه داشتن و تخلیه سموم از بدن مورد نیاز است. تمام افرادی که فعالیت‌های ورزشی منظمی دارند باید حداقل 2 تا 4 لیتر آب خالص در روز بنوشند.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن آب، سلاح مخفی شما اینجا کلیک کنید

 

یک دستگاه تصفیه آب با عملکرد کامل، انواع آلاینده های بیماری زا را از منبع آب حذف می‌کند. یک بیماری منتقله از طریق آب، سالانه میلیون ها نفر را در سراسر جهان می کشد، بنابراین مطمئن شوید که هر زمان که به آن نیاز داشتید، آب سالم و تمیز می نوشید. فیلترهای تصفیه آب در نتیجه فعل و انفعالات مکرر با آلاینده آب کثیف و مسدود می شوند و کیفیت آب تصفیه شده را به خطر می اندازند. در نتیجه توصیه می شود که هر 4 تا 6 ماه یکبار اقدام به تعویض فیلتر کنید. اگر به دستگاه تصفیه آب خود اهمیت می دهید، آن را در زمان مقرر توسط یک تکنسین ماهر سرویس کنید. بهتر است هنگام خرید دستگاه تصفیه آب، به خدمات پس از فروش دستگاه، توجه کنید.

 

کاهش مقدار برق مصرفی

با تعمیر و نگهداری منظم می‌توان  در مصرف برق مورد نیاز در هنگام تصفیه آب صرفه‌جویی کرد. به دلیل استفاده مداوم و گاهی اوقات افزایش آلودگی آب، دستگاه تصفیه کارایی خود را از دست می‌دهد. هر گونه فشار بر روی دستگاه می‌تواند منجر به افزایش مصرف برق شود.

 

برای خواندن مقاله مصرف انرژی دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

حداقل شدن هدر رفت آب

اتلاف آب در طول تصفیه آب را می‌توان با خدمات معمولی دستگاه تصفیه آب به حداقل رساند. و به این ترتیب، می‌توان در مصرف آب صرفه جویی نمود.

 

برای خواندن مقاله چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم اینجا کلیک کنید

 

ایمن نگه داشتن فیلتر

فیلترهای موجود در دستگاه‌های تصفیه آب می توانند به سرعت مسدود شوند زیرا بسیاری از انواع آلودگی‌های موجود در آب را فیلتر می‌کنند. عملکرد و دوام محصول به دلیل نگهداری نادرست آسیب می‌بیند. به همین دلیل است که استفاده از فیلترهای با کیفیت و تعویض به موقع تمام فیلترهای دستگاه تصفیه آب نیاز به کمک حرفه‌ای دارد.

 

برای خواندن مقاله خرید فیلتر تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

با نگهداری مناسب، می توانید عمر فیلترهای دستگاه تصفیه آب را نیز افزایش دهید. یک تکنسین، معمولاً فیلتر را به درستی تعویض  و تمام منافذ را باز می‌کند تا مولکول‌های آب آزادانه عبور کنند. در صورت انسداد در فیلتر آب، دستگاه کارایی لازم را نخواهد داشت.

 

برای خواندن مقاله حذف فلوراید از آب اینجا کلیک کنید

 

زمانی که فیلتر شما مدت زیادی طول می‌کشد تا مخزن ذخیره را پر کند، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

 
نکات دیگر برای نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی

شاید ساده‌ترین راه  برای نگهداری یک دستگاه تصفیه آب خانگی این است که آن را یک بار در سال تمیز کنید.

آیا می‌دانستید که تمیز کردن کامل مخزن تصفیه آب RO باید حداقل یک بار در سال انجام شود؟

اگر آب برای مدت طولانی نگهداری شود، خطر آلودگی میکروبی قابل توجهی وجود دارد. بو و طعم بد، اولین نشانه عفونت میکروبی است. در نتیجه، بسیار مهم است که مخزن ذخیره آب به طور منظم تخلیه و دوباره پر شود. به همین دلیل است که اگر برای مدت طولانی از خانه خارج می‌شوید، همیشه توصیه می‌کنیم که دستگاه تصفیه آب را خاموش کرده و مخزن ذخیره را خالی کنید. از آنجا که ضدعفونی و تمیز کردن مخزن ممکن است شامل مونتاژ و جداسازی قطعات باشد، بهتر است زمانی که برای تعویض فیلتر یا سرویس تماس می‌گیرید، این کار را نیز انجام دهید. در صورت مشاهده هرگونه نشتی فوراً با خدمات دستگاه تصفیه‌ای که خریداری کرده‌اید، تماس بگیرید. اگر نشتی را به درستی برطرف نکنید، ممکن است آسیب جدی به دستگاه وارد کند. همچنین ممکن است منجر به هدر رفت آب غیر ضروری شود. برای شناسایی منبع نشتی و جلوگیری از آسیب بیشتر به دستگاه تصفیه، یک بازرسی حرفه‌ای لازم است.

به عنوان بخشی از خدمات نگهداری، تمیز نگه داشتن سطح خارجی دستگاه تصفیه و همچنین شیر آب بسیار مهم است. برای تمیز کردن قسمت بیرونی دستگاه تصفیه آب نیازی به استفاده از صابون یا مواد شوینده  نیست. بلکه می‌توانید از یک پارچه تمیز و خشک استفاده کنید.

 

خدمات پس از فروش ربن

دستگاه‌‎های تصفیه آب ربن، از خدمات پس از فروش بی نظیر، برخوردار هستند. 15 روز قبل از انقضای فیلتر، به صورت تلفنی به دارندگان دستگاه یادآوری می‌گردد که موعد تعویض فیلتر است. پیشنهاد ما به شما این است که به منظور کارایی حداکثر دستگاه، از فیلترهای اصلی ربن خرید کنید. همانطور که بیان شد فیلترها باید در یک بازه زمانی مشخص تعویض شوند تا کیفیت آب حفظ شود. برای محاسبه زمانبندی تعویض برای همه فیلترها و غشاها، اطلاعات مفید روی برچسبی وجود دارد. و شما هنگامی که دستگاه تصفیه آب ربن را خریداری می‌کنید به شما تحویل داده می‌شود.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *