کدام فیلتر تصفیه آب خانگی را خریداری کنیم؟

کدام فیلتر تصفیه آب خانگی را خریداری کنیم؟

صرفه جویی در هزینه با خرید بهترین فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

آب آشامیدنی، از عوامل تاثیرگذار بر سلامتی انسان است. به دلیل نامناسب بودن کیفیت آب منابع شهری و چاه، استفاده از دستگاه‌ تصفیه آب با فیلترهای باکیفیت، امری ضروری است. هر یک از فیلترهای دستگاه‌ تصفیه آب خانگی، بخشی از آلاینده‌های آب را حذف می‌کند. فیلتر تصفیه آب خانگی پس از مدتی به دلیل اشباع شدن، خاصیت خود را از دست می‌دهد؛ به همین دلیل باید تعویض فیلتر انجام شود. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، با کارکرد انواع فیلترها و گزینه‌های مقرون به صرفه برای خرید فیلترهای تصفیه آب بیشتر آشنا خواهید شد.

 

برای خواندن مقاله خرید فیلتر تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب

فیلتر الیافی

فیلتر الیافی، که از الیاف پلی پروپیلن ‌می‌باشد، فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب خانگی است که وظیفه جذب گل و لای، شن و ماسه، زنگ آهن و ذرات ریز آب را به عهده دارد.

 

برای خواندن مقاله ساختار فیلتر تصفیه آب الیافی چگونه است اینجا کلیک کنید

 

فیلتر کربن فعال گرانول

فیلتر کربن اکتیو گرانول، ساخته شده از ذغال فعال گیاهی کوکونات، دومین مرحله تصفیه آب است. وظیفه این فیلتر کاهش بو، طعم بد، کلر، سموم و حذف گاز‌های شیمیایی محلول در آب است. این فیلتر، به دلیل داشتن جنسی از مواد دارای پایه گیاهی، مقدار کلر موجود در آب شهری را جذب و بو و طعم نامطلوب آب را کاهش می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله فیلترهای کربن فعال اینجا کلیک کنید

 

فیلتر کربن فعال بلاک (فشرده)

فیلتر کربن بلاک 100% کوکونات، ساخته شده از یک لایه محافظ پلی پرو پیلن و مغزی کربن جامد فعال گیاهی کوکونات، سومین و آخرین مرحله پیش تصفیه می‌باشد. این فیلتر مکمل فیلتر مرحله دوم است و آلودگی‌های شیمیایی تا 0.005میکرون را تصفیه می‌کند.

 

برای خواندن مقاله هر آنچه لازم است درباره فیلترهای کربنی بدانید اینجا کلیک کنید

 

فیلتر ممبران

ممبران تصفیه آب خانگی، قلب اصلی دستگاه است و تمام املاح مضر آب آشامیدنی رو پشت غشاهای خود نگه می‌دارد. این فیلتر، قابلیت حذف و تصفیه املاح بسیار ریز تا ابعاد کوچکتر از ده هزارم میکرون را دارد. با استفاده از فیلتر ممبران، املاح ریزی مانند نیترات، نیتریت، آرسنیک و آلومینیوم از آب حذف می‌شوند تا با تنظیم سختی آب، بهترین آب اشامیدنی فراهم شود.

 

برای خواندن مقاله تاثیر فیلتر ممبران در تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن، ساخته شده از کربن گرانول فعال گیاهی کوکونات، پنجمین مرحله تصفیه آب است. این فیلتر بعد از مخزن ذخیره قرار گرفته و بو و طعم آب مانده در مخزن را از بین ‌می‌برد.

 

فیلتر مینرال

به دلیل دقت و توان بالای فیلتر ممبران در حذف املاح و ذرات موجود در آب، املاح مفید نیز از آب، حذف خواهد شد. برای اضافه کردن املاح معدنی مفید آب مانند منیزیم، روی، کلسیم، پتاسیم، فسفر و …، از فیلتر مینرال در مرحله ششم استفاده ‌می‌شود.

 

فیلتر آلکالاین

فیلتر آلکالاین، آخرین مرحله تصفیه آب است که در واقع یک مکمل برای افزایش کیفیت آب تصفیه شده است. فیلتر آلکالاین، با اضافه نمودن برخی املاح و واکنش‌های شیمیایی، سبب غنی شدن آب از املاح مفید و همچنین خاصیت‌های آنتی اکسیدانی به آب ‌می‌شوند.

 

تعویض فیلتر

در حالی که توصیه‌های سازنده برای عمر مفید فیلتر، مبنای خوبی است؛ اما دستورالعمل‌های نگهداری آن‌ها بر اساس میانگین‌ها و شرایط ایده‌آل است. اگر فشار، دما یا بار آلاینده آب، بسیار متفاوت از سطح متوسط باشد، ممکن است دستگاه تصفیه آب زودتر یا دیرتر از توصیه‌های استاندارد نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد. این موضوع در مورد فیلترهای آب نیز صدق می‌کند. اگر در صورت نیاز، فیلتر را تعویض نکنید، آنها تصفیه آب را متوقف می‌کنند و در واقع آبی با آلاینده‌های فیلتر نشده‌ای که قصد حذف آن را داشتید، می‌نوشید.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

صرفه جویی در هزینه با خرید پک‌های فیلتر تصفیه آب ربن

گروه بازرگانی ایوا، یکی از وارد کننده‌های اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی، لوازم و قطعات و تما‌می ‌فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی، می‌باشد. همچنین در زمینه تولید دستگاه‎‌های تصفیه آب زیرسینکی و تصفیه آب ورودی ساختمان نیز فعالیت‌های عمده‌ای دارد. جهت رفاه حال مشتریان برای تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب، اقدام به فروش فیلتر تصفیه آب خانگی باکیفیت نموده است.

 

برای خواندن مقاله تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب زیرسینکی اینجا کلیک کنید

 

همچنین فیلترهای دستگاه تصفیه آب هیوندایی، فیلترهای دستگاه تصفیه آب رومیزی و فیلتر یخچال ساید بای ساید موجود است که در صورت لزوم میتوانید در قسمت فیلترهای تصفیه آب در سایت بررسی و اقدام به سفارش و خرید فیلتر مدنظرتان نمایید.

فیلترهای پیش تصفیه آب ( فیلتر 1 و 2 و 3 ) به طور معمول هر شش ماه یکبار و فیلتر‌های بالا هر 1 سال یکبار باید تعویض شوند. به منظور صرفه جویی در هزینه توسط خریداران، بازرگانی ایوا انواع پک‌های فیلتر را وارد بازار کرده تا دیگر لازم به خرید یک عدد از فیلترها موقع تعویض و هزینه اضافی نداشته باشید.

برخی از پک‌های فیلتر ربن در ادامه آورده شده است.

 

پک فیلترهای تصفیه آب سالیانه ربن

این پک مجموعه‌ای کامل از تما‌می ‌فیلترهای دستگاه تصفیه آب می‌باشد، که شامل فیلتر الیافی، کربن فعال گرانول، کربن فعال فشرده، پست کربن، ممبران، مینرال و آلکالاین می‌باشد.

 

پک فیلترهای تصفیه آب 6 ماهه ربن

این پک، مجموعه‌ای از فیلترهای پیش تصفیه (مراحل اول تا سوم) ‌می‌باشد، که شامل 4 عدد فیلتر الیافی و 1 عدد فیلتر کربن گرانول و فیلتر کربن بلاک می‌باشد.

 

پک فیلترهای تصفیه آب مکمل ربن

این پک شامل فیلترهای ممبران، پست کربن، مینرال و آلکالاین می‌باشد.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *