آب لوله کشی هتل

آب لوله کشی هتل

آیا آب لوله کشی هتل برای نوشیدن بی خطر است؟

 

هتل‌ها موظف به پیروی از پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ امنیت و آسایش مهمانان خود هستند. این پروتکل‌ها، همه چیز از تمیزی داخل اتاق گرفته تا دسترسی به آب آشامیدنی تمیز را شامل می‌شود. اما آیا آب لوله کشی هتل برای نوشیدن بی خطر است؛ مهمتر اینکه آیا استفاده از دستگاه تصفیه آب برای هتل‌ها، ضروری است ؟ برای دانستن پاسخ این سوال، با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن آب لوله کشی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

آب لوله‌ کشی هتل

به طور کلی، در اکثر هتل‌ها آب لوله کشی طبق استانداردهای نظارتی برای نوشیدن بی خطر است. در پروتکل‌های تعیین شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، هنگا‌می ‌که صحبت از تصفیه و پاکسازی آب ‌می‌شود، منظور این است که قابل شرب باشد.

علاوه بر این، منبع آب هر هتل، متفاوت است و ممکن است برخی منابع خطر آلودگی بالاتری نسبت به سایرین داشته باشند.

آب لوله‌ کشی اتاق هتل که برای شستشو یا مسواک زدن استفاده می‌شود، احتمالاً همان آبی نیست که مهمانان مایلند برای پر کردن قهوه‌ساز یا بطری آب خود استفاده کنند. برای نوشیدن، فقط آب با استانداردهای بهداشتی، قابل قبول است.

 

مقررات ایمنی سیستم آب عمومی

آب لوله کشی ساختمان باید عاری از مواد شیمیایی، سموم و آلاینده‌هایی باشد که بر ایمنی، طعم و ظاهر آب تأثیر ‌می‌گذارد.

حفظ کیفیت آب آشامیدنی در هتل‌ها، یک موضوع چالشی است زیرا در هر لحظه احتمال افزایش آلودگی وجود دارد. یکی از آلودگی‌های رایج، آلودگی باکتریایی است؛ این آلودگی زمانی اتفاق می‌افتد که آب به ‌درستی ذخیره و نگهداری نشود. همچنین، فرسودگی لوله‌های قدیمی ‌می‌تواند باعث نشت فلزات و سایر آلاینده‌ها به داخل آب شود.

 

آب لوله کشی راکد در هتل

بسیاری از هتل‌ها در زمان شیوع ویروس کرونا خدمات خود را برای چندین ماه متوقف کردند. به دلیل عدم استفاده، آب در لوله‌ها راکد شده بود. در این وضعیت، احتمال تجمع باکتری در لوله‌ها و آب بیشتر است. بنابراین ضروری است که صاحبان هتل‌ها، سیستم‌های آب خود را بررسی کنند و آب راکدی را که ممکن است در نتیجه تعطیلی هتل‌ یا به دلیل استفاده از حداقل ظرفیت آب به وجود آمده باشد را تخلیه کنند. همچنین، باید شستشوی منظم سیستم لوله کشی انجام شود.

 

برای خواندن مقاله آب تصفیه شده برای نوزاد اینجا کلیک کنید

 

روش‌های فیلتراسیون هتل

در سیستم آب عمو‌می‌ یک هتل، ترکیبی از روش‌های تصفیه آب شامل موارد زیر می‌تواند استفاده شود:

 

انعقاد و لخته سازی

اولین مرحله در فرآیند تصفیه آب است که در آن مواد شیمیایی با بار مثبت به آب اضافه ‌می‌شود. این کار، بار منفی آلاینده و سایر ذرات محلول موجود در آب را خنثی کرده و به آنها ‌می‌چسبد تا ذرات بزرگتری به نام لخته ایجاد کند.

 

ته نشینی

در این مرحله لخته در انتهای منبع آب ته نشین ‌می‌شود و ذرات آلوده را از آب جدا ‌می‌کند.

 

فیلتراسیون

در این مرحله آب از فیلترهایی با اندازه‌های متفاوت عبور ‌می‌کند تا ذرات محلول از جمله باکتری‌ها، ویروس‌ها و مواد شیمیایی را حذف کند.

 

ضد عفونی

در نهایت برای از بین بردن انگل‌های باقیمانده در آب، یک ماده ضد عفونی کننده مانند کلرامین یا کلر به آن اضافه ‌می‌شود. بسیاری از هتل‌ها با روش‌های فیلتراسیون اضافی مانند اسمز معکوس، تقطیر یا سیستم‌های تصفیه اشعه ماوراء بنفش، مسیر مشابهی را دنبال ‌می‌کنند. هر یک از این فناوری‌ها سطح متفاوتی از فیلتراسیون را برای ایجاد آب آشامیدنی مناسب برای مصرف، ارائه می‌دهند.

 

برای خواندن مقاله مقدار کلر در آب اینجا کلیک کنید

 

اسمز معکوس

در این فرآیند، آب با عبور از یک غشای نیمه تراوا با اندازه منافذ تقریباً 0.0001 میکرون به محلول رقیق تر منتقل ‌می‌شود. این روش در از بین بردن ویروس‌ها، باکتری‌ها و آلاینده‌های شیمیایی مانند مس، کروم و سرب موثر است. اسمز معکوس همچنین می‌تواند مواد شیمیایی مانند آرسنیک، رادیوم و سولفات را کاهش دهد.

 

تقطیر

این سیستم از فرآیند گرم کردن آب تا نقطه جوش و سپس جمع آوری بخار آن استفاده ‌می‌کند که در از بین بردن بسیاری از آلاینده‌های رایج مانند باکتری‌ها و ویروس، کروم، آرسنیک و سرب موثر است.

 

اشعه ماورابنفش

در این سیستم، از اشعه ماورابنفش برای ضد عفونی کردن آب و کاهش میزان باکتری‌ها‌ و میکروب‌های موجود در آن استفاده ‌می‌شود.

 

برای خواندن مقاله انواع مختلف آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *