روش های تصفیه آب

روش های تصفیه آب

روش‌ های آسان و سنتی برای تصفیه آب

 

آب پاک منبع گرانبهایی است که برای بقای ما ضروری است و در طول تاریخ، انسان‌ها از روش‌ های مبتکرانه ای، برای تصفیه کردن آب در محیط‌های مختلف استفاده نموده‌اند. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، پنج روش آسان و سنتی برای دسترسی به آب آشامیدنی تمیز، که از نظر کارایی و کیفیت اثبات شده‌اند را بررسی خواهیم کرد. این روش های تصفیه آب ‌را بررسی می‌کنیم تا بدانیم، چگونه آنها هنوز هم می‌توانند در دنیای مدرن امروزی، مفید و کاربردی باشند.

 

برای خواندن مقاله فرآیند تصفیه آب از گذشته تا به امروز اینجا کلیک کنید

 

برداشت آب باران

برداشت آب باران، یک روش سنتی است که قرن‌هاست برای جمع آوری و ذخیره آب باران به منظور شرب و نیازهای خانگی استفاده می‌شود. منظور از برداشت آب باران، جمع آوری آب باران از پشت بام‌ها یا حوضه‌های آبریز و هدایت آن به مخازن ذخیره یا مخازن زیرزمینی است. آب باران جمع‌آوری‌شده به طور طبیعی با عبور از جو تصفیه می‌شود و آن را به یک منبع آبی سالم و تمیز تبدیل می‌کند. این تکنیک سازگار با محیط زیست به ویژه برای مناطقی که بارندگی منظم دارند، بسیار مناسب است.

 

برای خواندن مقاله آب باران اینجا کلیک کنید

 

تصفیه آب با شن و زغال سنگ

تصفیه آب با استفاده از شن و زغال چوب یک روش ساده و در عین حال موثر برای حذف ناخالصی‌ها از آب است. در این روش سنتی، آب از لایه‌هایی از شن ریز و زغال چوب فعال عبور می‌کند که به عنوان فیلتر طبیعی عمل می‌کنند. شن، ذرات بزرگتر را به دام می‌اندازد، در حالی که زغال چوب مواد شیمیایی و ناخالصی‌ها را جذب می‌کند و آب را تمیزتر و برای مصرف ایمن تر می‌کند. این روش، برای بهبود کیفیت آب حوضچه‌ها، رودخانه‌ها یا چاه‌های کم عمق، ایده آل است.

 

برای خواندن مقاله از گذشته تا به امروز؛ انواع روش های تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

آب جوش

جوشاندن آب، یک روش آزمایش شده برای از بین بردن میکروارگانیسم‌های مضر با هدف ایمن کردن آن برای نوشیدن است. گرم کردن آب تا نقطه جوش (100 درجه سانتیگراد یا 212 درجه فارنهایت) برای حداقل یک دقیقه، به طور موثر باکتری‌ها، ویروس‌ها و انگل‌های بیماری زا را از بین می‌برد. جوشاندن، روشی قابل اعتماد برای اطمینان از ایمنی آب در مواقع اضطراری یا زمانی که امکانات مدرن تصفیه آب در دسترس نیست، می‌باشد.

 

برای خواندن مقاله جوشاندن آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

فیلترهای آب سرامیکی

فیلترهای سرامیکی آب، بسیار ساده و در عین حال کارآمد هستند که قرن‌هاست برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فیلترها از مواد سرامیکی متخلخل ساخته شده‌اند که به طور موثر باکتری‌ها، رسوبات و سایر آلاینده‌ها را به دام می‌اندازد. همزمان که آب از منافذ ریز عبور می‌کند، ناخالصی‌ها باقی می‌مانند و آب آشامیدنی تمیز و سالم را فراهم می‌کنند. فیلترهای سرامیکی بسیار مقرون به صرفه، دارای نگهداری آسان و مناسب برای جوامع روستایی می‌باشند.

 

برای مشاهده و خرید فیلتر سرامیکی اینجا کلیک کنید

 

ضد عفونی آب با خورشید

ضد عفونی آب به روش خورشیدی، روشی مبتکرانه است که از نور خورشید برای تصفیه آب استفاده می‌کند. این روش، شامل پر کردن بطری‌های شفاف با آب و قرار دادن آنها در معرض نور مستقیم خورشید به مدت شش ساعت یا بیشتر است. ترکیبی از اشعه ماوراء بنفش (UV) و گرمای خورشید، پاتوژن‌های مضر را از بین می‌برد و آب را برای آشامیدن بی خطر می‌کند. استفاده از انرژی خورشید برای تصفیه آب، یک راه حل کم هزینه و سازگار با محیط زیست است که آن را به ویژه در مناطق با منابع محدود ارزشمند می‌کند.

 

برای خواندن مقاله چگونه از آلودگی مواد غذایی جلوگیری کنیم اینجا کلیک کنید

 

در پایان، وقتی می‌خواهیم از آب آشامیدنی تمیز برخوردار باشیم، می‌توانیم از روش‌های قدیمی‌ مانند جمع‌آوری آب باران، فیلتر شنی و زغال، جوشاندن، فیلترهای سرامیکی و ضدعفونی آب خورشیدی استفاده کنیم. این روش‌ها، مدت زمان طولانی است که پاسخگوی این نیاز انسان هستند. علاوه بر روش‌هایی که بیان شد، امروزه می‌توان از دستگاه‌های پیشرفته‎‌ای مانند دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس برای تمیزتر کردن آب، استفاده نمود.

 

برای خواندن مقاله خرید فیلتر تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *