انواع مختلف آب

انواع مختلف آب

انواع مختلف آب

 

آب معدنی، آب چشمه و آب گازدار، اصطلاحات رایجی هستند که اغلب با آنها برخورد می‌کنیم. با این حال، بسیاری از ما از تفاوت بین این اصطلاحات آگاه نیستیم. 3/2 از حجم بدن را آب تشکیل داده و نقش مهمی‌ در کمک به هضم غذا، رفع یبوست و رساندن اکسیژن به سلول‌های بدن ایفا می‌کند. با در نظر گرفتن این عوامل، شناخت انواع مختلف آب موجود و کاربرد آنها بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، به 7 نوع مختلف آب با جزییات پرداخته می‌شود.

 

آب لوله کشی

آبی که مستقیماً از شیر آب دریافت می‌شود، آب لوله کشی است. معمولاً، این آب از یک سد یا رودخانه گرفته می‌شود و از طریق خطوط لوله به خانه می‌رسد. آب لوله کشی برای مصارف خانگی مانند نظافت، باغبانی، آشپزی و شستن لباس ایده آل است. با این حال، برای مصارف شرب ممکن است مناسب نباشد، به خصوص اگر خطوط لوله قدیمی ‌و دارای نشتی باشد. در نتیجه، اگر آب لوله کشی، منبع اصلی تامین آب مصرفی شما است، توصیه می‌شود بهترین دستگاه تصفیه آب را برای خانه خود نصب کنید.

 

برای خواندن مقاله نوشیدن آب لوله کشی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

آب چشمه

همانطور که از نام آن پیدا است، آب چشمه از چشمه‌های طبیعی که از یک منبع زیرزمینی نشات گرفته‌اند، به دست می‌آید. آنچه آب چشمه را متفاوت می‌کند، این است که اغلب حاوی مواد معدنی بیشتری از جمله منیزیم، کلسیم، سدیم و آهن نسبت به آبهای سطحی است. اگرچه آب چشمه طبیعی توسط سیستم آب شهری تامین نمی‌شود، اما برای آشامیدن مناسب است زیرا از زیر زمین می‌آید. اما اگر چشمه در نزدیکی کارخانجات و اماکن شهری واقع شده است، بهتر است از خوردن این آب صرف نظر شود.

 

آب معدنی

این نوع آب به طور طبیعی حاوی مواد معدنی ضروری است. آب معدنی از منابع زیرزمینی به دست می‌آید و به همین دلیل سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و منگنز است. با این حال، آب معدنی ممکن است قبل از بسته بندی تحت فرآیندهای محدودی مانند کربناسیون یا حذف آهن قرار گیرد. اگرچه بسیاری از مردم آب معدنی بطری شده را ترجیح می‌دهند، اما بهتر است از نوشیدن آب بطری خودداری شود زیرا ممکن است حاوی سموم و میکروارگانیسم‌ها باشد. به جای آب بطری، با نصب بهترین دستگاه تصفیه آب می‌توان ایمن ماند و هم در هزینه‌ها صرفه جویی نمود.

 

آب چاه

آب چاه در مناطق شهری چندان رایج نیست، اما منبع اصلی تامین آب در مناطق روستایی به شمار می‌رود. اگر چاه دارای عمق زیاد باشد، غالباً  فاقد میکروب‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها است. ولی اگر عمق آن کم باشد، در آن میکروب وجود دارد. به همین دلیل باید قبل از استفاده از آب چاه، یک فرآیند تصفیه به کار گرفته شود.

 

برای خواندن مقاله آب چاه اینجا کلیک کنید

 

آب مقطر

آب مقطر یکی از خالص ترین اشکال آب است که بر اثر فرآیند تقطیر تمام ناخالصی‌های خود را از دست داده است. این آب فاقد املاح معدنی یا املاح ضروری است، بنابراین شدیداً توصیه می‌شود از نوشیدن آب مقطر خودداری گردد.

 

برای خواندن مقاله مقدار کلر در آب اینجا کلیک کنید

 

آب گازدار

آب گازدار، آبی است که تحت فرآیندهایی، کربناته شده است و در نتیجه مانند نوشابه‌های گازدار، حبابدار است. در این آب، گاز دی اکسید کربن تحت فشار حل می‌شود و برای بهبود طعم آن، نمک اضافه می‌گردد.

 

برای خواندن مقاله فواید آب گازدار اینجا کلیک کنید

 

آب قلیایی

نوشیدن آب با سطح pH مناسب برای سالم ماندن ضروری است. دریافت چنین آبی باعث می‌شود، اسید بیش از حد موجود در بدن خنثی گردد. آب قلیایی روند پیری را کند کرده و حتی از سرطان جلوگیری می‌کند. برای متعادل کردن سطح pH آب آشامیدنی، می‌توان از دستگاه تصفیه آب با فیلتر قلیایی استفاده نمود.

 

برای خواندن مقاله انواع مختلف فیلتر تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *