آب تصفیه شده برای نوزاد

آب تصفیه شده برای نوزاد

آیا آب تصفیه برای نوزاد بی خطر است؟

 

اغلب برای والدین این سوال پیش می‌آید که آیا آب لوله کشی و یا به طور خاص آب تصفیه شده برای نوزاد بی خطر است؟ آنها نگران سلامتی نوزاد خود هستند. البته توجه داشته باشید که نوزادان کمتر از 6 ماه نباید آب لوله کشی بنوشند. این مقاله از گروه بازرگانی ایوا به آب مورد استفاده برای شیر خشک و آب آشامیدنی برای نوزادان بالای 6 ماه اشاره دارد.

 

برای خواندن مقاله درمان خشکی پوست با یک نوشیدنی جادویی اینجا کلیک کنید

 

چرا آب را می‌جوشانیم؟

نوزادان سیستم ایمنی نابالغی داشته و بنابراین ضروری است که نوزاد در معرض باکتری‌ها قرار نگیرد.

دو دلیل برای جوشاندن آب وجود دارد:

الف) آب لوله کشی یا آب بطری شده مستقیماً از منبع استریل نمی‌شود.

ب) پودر شیر خشک مخصوص نوزادان، استریل نیست. حتی اگر قوطی‌ها و بسته‌های پودر شیر مهر و موم شده‌اند، همچنان می‌توانند حاوی باکتری باشند.

با جوشاندن آب به مدت 1-3 دقیقه می‌توانید مطمئن شوید که باکتری‌ها از بین رفته‌اند. افزودن آب جوشیده به شیر خشک به این معنی است که مصرف شیر خشک بی خطرتر خواهد بود. قابل ذکر است که آب جوش، آلاینده‌هایی مانند سرب، نیترات، میکرو پلاستیک‌ها یا موادی که اغلب به آب اضافه می‌شوند از جمله کلر، کلرامین یا فلوراید را حذف نمی‌کند. برای حذف این آلاینده‌ها باید از دستگاه تصفیه آب استفاده نمود.

 

آیا آب لوله کشی برای نوشیدن بی خطر است؟

کیفیت آب آشامیدنی به محل زندگی شما بستگی دارد. در بسیاری از کشورها در سراسر جهان، پس از جوشاندن، آب لوله کشی عمومی برای نوشیدن بی خطر است، اما شما هرگز مطمئن نیستید. مشکل دیگر، آلاینده‌های تازه شناسایی شده مانند میکرو پلاستیک‌ها است که در بیش از 80 درصد آب لوله کشی یافت می‌شود. این موارد، بر سلامتی انسان تاثیرگذار هستند.

آب بطری برای تهیه شیر خشک برای کودک توصیه نمی‌شود. به این دلیل که معمولاً استریل نیست و ممکن است حاوی نمک (سدیم) یا سولفات بیش از حد باشد. بنابراین تا حد ممکن از آب بطری برای نوزاد خود استفاده نکنید و اگر مجبور شدید، مطمئن شوید که محتویات آن سالم است و ابتدا آن را بجوشانید.

 

آنالیز رایگان آب

برای اینکه ببینید آیا آب لوله کشی شما سالم است یا خیر، می‌توانید آن را به کارشناسان ربن بسپارید تا کیفیت آب را برایتان آنالیز کنند.

 

برای ورود به صفحه آنالیز رایگان آب اینجا کلیک کنید

 

چه نوع دستگاه تصفیه آبی برای نوزادان مناسب است؟

همانطور که بیان شد آب لوله کشی به دلیل آلاینده‌هایی که در آن وجود دارد، ممکن است سلامتی نوزاد را تهدید کند. یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت بالا و مقرون به صرفه، این خطر را برای نوزادان کاهش می‌دهد. اما باید مطمئن شوید که از دستگاه مناسبی استفاده می‌کنید. آب تصفیه برای نوزادان کوچک، بی خطر و به مراتب ایمن‌تر از آب لوله کشی و حتی آب بطری است.

بررسی کنید که فیلترهای دستگاه، برای کاهش سختی و حذف آلاینده‌های رایج مانند کلر، سرب، نیترات، فلوراید و میکروپلاستیک‌ها از کارایی لازم برخوردار هستند.

 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چیست اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله آب سخت چیست و چه تاثیری بر سلامت انسان دارد اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله کلرزنی فرآیند مهم در تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

تعویض فیلتر

فیلترها را به موقع تعویض کنید. همچنین برای فیلترهای جایگزین، از فیلترهای با کیفیت استفاده کنید. با نگهداری نادرست از دستگاه تصفیه آب، ممکن است آب را آلوده کنید!

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله اهمیت نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

و در آخر، حتی اگر از دستگاه تصفیه آب استفاده می‌کنید، بهتر است برای نوزادان زیر 1 سال، آب را بجوشانید.

ما به شما دستگاه تصفیه آب ربن را پیشنهاد می دهیم. دستگاه‌های تصفیه آب زیرسینکی ربن مبتنی بر اسمز معکوس هستند و در آن از فیلترهای با کیفیت و دارای استاندارد خوراکی استفاده شده که آبی با کیفیت بالا را برای مصرف، فراهم می‌سازد.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می‌کند اینجا کلیک کنید

 

هر انتخابی که داشته باشید، گروه بازرگانی ایوا بهترین ها را برای شما و عزیزانتان از نظر سلامتی و شادی آرزو می‌کند!

 

برای خواندن مقاله تصفیه آب خانگی ربن اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *