خرید دستگاه تصفیه آب مناسب

خرید دستگاه تصفیه آب مناسب

عوامل مهم که هنگام خرید دستگاه تصفیه آب مناسب باید در نظر بگیرید

 

وقتی موضوع سلامتی مطرح می‌شود، باید در تصمیم گیری‌های خود، با احتیاط بیشتری عمل نمود. یکی از تصمیمات مهمی‌ که باید بگیرید، خرید دستگاه تصفیه آب مناسب است. اگر چه ممکن است خرید یک دستگاه تصفیه آب بسیار آسان به نظر برسد، اما عوامل زیادی وجود دارد که باید هنگام خرید در نظر بگیرید. دستگاه تصفیه آب که انتخاب می‌کنید به کیفیت آبی که در منطقه دریافت می‌کنید، بستگی دارد. علاوه بر این، باید قیمت و فناوری‌های مورد استفاده را در نظر بگیرید و قبل از تصمیم گیری نهایی، این موارد را بررسی کنید. اگر قصد خرید بهترین دستگاه تصفیه آب را دارید، این مقاله از گروه بازرگانی ایوا به شما کمک می‌کند تا دستگاه تصفیه آب را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

 

برای خواندن مقاله عوامل موثر بر عملکرد کربن فعال اینجا کلیک کنید

 

نحوه انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب

در اینجا عوامل مهمی ‌که باید هنگام خرید بهترین دستگاه تصفیه آب برای خانه خود در نظر بگیرید، توضیح داده شده است:

 

کیفیت آب

قبل از خرید یک دستگاه تصفیه، باید کیفیت آب را بررسی کنید. اگر آب منطقه شما دارای سطح TDS، سختی و شوری بالایی است، باید یک دستگاه تصفیه آب RO را انتخاب کنید. دستگاه‌های تصفیه آب RO دارای یک غشای نیمه تراوا (فیلتر ممبران) هستند که به حذف کوچکترین ذرات، نمک‌ها، فلزات و ناخالصی‌های محلول کمک می‌کند.

 

برای خواندن مقاله کیفیت آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

انواع دستگاه‌های تصفیه آب خانگی

تکنولوژی‌های مختلف تصفیه آب در بازار موجود است. شناخت انواع تکنولوژی‌های تصفیه آب، برای تصمیم گیری صحیح بسیار مهم است. بسته به کیفیت آب و بودجه خود، می‌توانید بین دستگاه‌های تصفیه آب RO، UV و UF (بر پایه گرانش) یکی را انتخاب کنید. در اینجا جزئیات بیشتری در مورد فناوری‌های مختلف آورده شده است:

 
دستگاه‌های تصفیه آب RO

تصفیه کننده اسمز معکوس برای مناطقی که سطح TDS بالایی دارند، ایده‌آل می‌باشد. دستگاه‌های تصفیه آب RO به حذف فلزات سنگین، فلوراید، آرسنیک و سایر ناخالصی‌های سمی ‌از آب کمک می‌کنند. با این حال، تصفیه‌کننده‌های RO، برخی از مواد معدنی ضروری از آب را نیز حذف می‌کنند که  برای رفع این مشکل، معمولاً از فیلترهای مکملی استفاده می‌شود که به آب خاصیت معدنی و قلیایی می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم؟ (قسمت اول) اینجا کلیک کنید

 
دستگاه‌های تصفیه آب مبتنی بر گرانش

دستگاه‌های تصفیه آب مبتنی بر گرانش، مقرون به صرفه هستند و برای کار کردن نیازی به برق ندارند. اگر سطح TDS در منطقه شما پایین است، می‌توانید از دستگاه‌های تصفیه آب مبتنی بر گرانش استفاده کنید. این دستگاه‌های تصفیه آب، به حذف باکتری‌ها، گرد و غبار و کلر از آب کمک می‌کنند.

 

برای خواندن مقاله چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم؟ (قسمت دوم) اینجا کلیک کنید

   
دستگاه‌های تصفیه آب UV

دستگاه‌ تصفیه آب UV از اشعه فرابنفش با قدرت بالا استفاده می‌کند که آب را ضدعفونی و به حذف آلودگی‌ها از آب کمک می‌کند. دستگاه‌های تصفیه آب UV برای تصفیه آب لوله کشی چاه ایده آل هستند. با این حال، تصفیه آب UV نمی‌تواند ناخالصی‌های محلول را از آب حذف کند.

 

آلودگی

باکتری‌ها، نیترات‌ها، آفت کش‌های محلول و سرب از جمله آلاینده‌های رایج موجود در آب هستند. میزان آلاینده‌های موجود در آب را می‌توان در آزمایشگاه بررسی نمود. اگر آبی که به خانه شما عرضه می‌شود دارای میکروب‌ها و آلاینده‌های بالایی است، باید دستگاه RO+UV را به عنوان یک انتخاب هوشمندانه نصب کنید. اشعه UV به آب تابش کرده و به سلول‌های باکتری‌ها و ویروس‌ها نفوذ می‌کند و توانایی آنها را برای تولید مثل از بین می‌برد. در نتیجه، این موجودات قادر به تکثیر نیستند و در نهایت می‌میرند. غشای RO به حذف انواع ناخالصی‌های محلول و آلودگی‌ها از آب کمک می‌کند و آن را برای مصرف مناسب می‌سازد.

 

ظرفیت ذخیره سازی

در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب مناسب، توجه به ظرفیت ذخیره سازی بسیار حائز اهمیت است. اگر در منطقه ای زندگی می‌کنید که مستعد قطع برق است، به یک دستگاه تصفیه آب نیاز دارید که ظرفیت ذخیره سازی بالاتری داشته باشد.

 

گواهینامه‌ها

یکی دیگر از عوامل مهمی ‌که باید در بررسی دستگاه‌های تصفیه آب بررسی نمود، گواهینامه‌های دریافت شده توسط برند مدنظر است. دستگاه‌های تصفیه آب معتبر تضمین می‌کنند که برند، معتبر و قابل اعتماد است.

 

تعمیر و نگهداری و خدمات پس از فروش

در نهایت، قبل از تصمیم گیری نهایی، تمام اطلاعات لازم در مورد نگهداری و خدمات پس از فروش دستگاه‌های تصفیه آب را به دست آورید. یک دستگاه تصفیه آب که به خدمات تعمیر و نگهداری مکرر نیاز دارد، ارزش پولی که سرمایه گذاری می‌کنید، را ندارد. علاوه بر این، باید خدمات پس از فروش ارائه شده را نیز بررسی کنید. در صورت بروز مشکل در دستگاه تصفیه آب، خدمات پس از فروش ضعیف، منجر به مشکلات زیادی می‌شود.

 

برای خواندن مقاله اهمیت نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

در آخر

آنچه بیان شد، برخی از عوامل مهمی ‌بودند که باید هنگام جستجوی یک دستگاه تصفیه آب در نظر بگیرید. با افزایش میزان آلودگی، خرید دستگاه تصفیه آب برای پیشگیری از بیماری‌ها ضروری است. دستگاه‌های تصفیه آب ربن، تمامی ‌عوامل ذکر شده را در بر می‌گیرد و با اطمینان می‌گوییم  که به حذف ناخالصی‌های موجود در آب کمک می‌کند تا آن را برای مصرف شما ایمن سازد.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *