افزودن مواد معدنی به آب

افزودن مواد معدنی به آب

افزودن مواد معدنی به آب ممکن است؟

 

آلودگی‌هایی که در اطراف ما وجود دارد، تصفیه آب آشامیدنی را به یک ضرورت تبدیل کرده است. آبی که می‌نوشیم، از منابع مختلفی فراهم می‌شود که درجات مختلفی از آلاینده‌ها در آن، ممکن است وجود داشته باشد. در برخی شرایط، ممکن است یک دستگاه تصفیه آب معمولی برای فراهم کردن آب 100٪ ایمن برای آشامیدن کافی نباشد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با فرآیندهای پر کاربرد فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب و کارایی فیلتر مینرال بیشتر آشنا شوید.

 

برای خواندن مقاله کدام دستگاه تصفیه آب مناسب تر است اینجا کلیک کنید

 

دستگاه تصفیه آب RO معمولی

بازار مملو از دستگاه‌های تصفیه آب است که از فناوری‌های فیلتراسیون مختلفی استفاده می‌کنند، اما برخی از آنها، در واقع به حذف حداکثر آلاینده‌ها و همچنین اطمینان از ایمنی آب، کمکی نمی‌کنند. در چنین شرایطی، ضروری است که با تحقیق و حساسیت بیشتری، اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب نمود که بیشترین تأثیر را در ارائه آب با کیفیت داشته باشد.

 

برای خواندن مقاله چرا باید آب تصفیه شده بنوشیم اینجا کلیک کنید

 

در برخی از دستگاه‌های تصفیه آب، آب به طور موثر با هر دو روش اسمز معکوس (RO) و ماورابنفش (UV) فیلتر می‌شود. اسمز معکوس، آلاینده‌ها را از طریق عبور آب تصفیه نشده از یک غشای (ممبران) تحت فشار بالا حذف می‌کند.

 

برای خواندن مقاله تاثیر فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

منافذ کوچک در ساختار غشای نیمه تراوا از عبور آلاینده‌ها جلوگیری کرده ولی، مولکول‌های آب قادر به عبور هستند. فلزات سنگین توسط فیتر ممبران از آب حذف می‌شوند و همچنین با حذف جامدات محلول، سختی آب کاهش می‌یابد.

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

علاوه بر این، آب ممکن است آلوده به تعداد بی‌شماری از ویروس‌ها، باکتری‌ها، کیست‌ها و دیگر موجودات زنده خطرناک باشد که در صورت مصرف، می‌تواند برای سلامتی خطرآفرین باشد. دستگاه‌های تصفیه آب UV با استفاده از اشعه ماوراء بنفش، هر گونه میکروبی که ممکن است در آب وجود داشته باشد را از بین می‌برند. اشعه UV باعث تغییر ترکیب شیمیایی آب نمی‌شود، میکروارگانیسم‌های منتقل شده از آب به طور کامل توسط اشعه ماوراء بنفش از بین رفته و DNA آنها برای همیشه آسیب می‌بیند تا از تولید مثل آنها جلوگیری شود.

 

برای خواندن مقاله حذف آلاینده‌ها از آب اینجا کلیک کنید

 

با وجود همه این مزایا، یک مشکل اساسی در دستگاه تصفیه آب RO معمولی رخ می‌دهد. در طی فرآیند فیلتراسیون RO، بسیاری از مواد معدنی ضروری برای بدن نیز فیلتر شده و آب را غیر معدنی می‌کنند. مصرف مکرر آب غیر معدنی در طولانی مدت، می‌تواند تهدیدی برای سلامتی باشد. برای عملکرد موثر، بدن انسان به انواع مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم نیاز دارد. اما بیشتر اینها پس از عبور آب از فیلتر ممبران، از آب حذف شده‌اند. آب فاقد مواد معدنی، طعم بدی دارد و در رفع تشنگی موثر نیست، همچنین مصرف این نوع آب، بدن را در حالت اسیدی قرار می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله مزایا و معایب اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

راه حل

بهترین راه برای افزودن مواد معدنی به آب، استفاده از فیلتر مینرال پس از فرآیند فیلتراسیون با ممبران است تا مواد معدنی تقویت شوند. این فیلتر، مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، سدیم، کلرید، منیزیم، آهن، روی، ید، مس و منگنز را که برای حفظ سلامتی ضروری هستند را به آب اضافه می‌کند؛ این مواد معدنی می‌توانند به راحتی توسط بدن جذب شوند.

 

برای خواندن مقاله فیلتر معدنی ساز اینجا کلیک کنید

 

آب تصفیه‌ای که دستگاه‌های تصفیه آب ربن ارائه می‌دهد براساس فناوری اسمز معکوس است تا اطمینان حاصل شود که تصفیه آب در بهترین حالت ممکن انجام می‌شود و هر گونه آلاینده‌ای از آب حذف می‌شود، همچنین برای جبران از دست دادن مواد معدنی مفید، از فیلتر مینرال باکیفیت استفاده شده است تا آبی سرشار از مواد معدنی مفید برای آشامیدن فراهم شود.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *