آب چاه

آب چاه

تصفیه آب چاه

فرقی نمی‌کند آب شهری داشته باشید یا آب چاه، ممکن است مواد مضری مانند رسوب، زنگ، آهک یا مواد معدنی ساختمانی در لوله‌ها، جریان داشته باشند. حتی بدتر از آن، آب لوله‌کشی ممکن است دارای آلاینده‌ها و سمومی‌ مانند سرب، آفت کش‌ها، مواد دارویی، نیترات‌ها و نیتریت‌ها، کلر و میکروارگانیسم‌هایی باشد که می‌توانند گیاهان، حیوانات خانگی و افراد را مسموم کنند. سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان برای از بین بردن آلودگی‌های طبیعی آب که منجر به بوی نامطبوع و طعم بد آب چاه می‌شوند، بسیار مفید می‌باشد. با استفاده از این سیستم، آلاینده‌ها قبل از رسیدن به هر نقطه‌ای مانند دوش، سینک، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، پکیج و سایر وسایل لوله‌کشی، تصفیه می‌شوند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید  تا در مورد تصفیه آب ورودی ساختمان و مزایای تصفیه آب چاه بیشتر بدانید.

 

برای خواندن مقاله علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

ضرورت استفاده از تصفیه آب ورودی ساختمان برای آب چاه

دو دلیل مهم که ضرورت استفاده از تصفیه آب ورودی ساختمان برای آب چاه را نشان می‌دهد، عبارتند از:

اول، دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان به فیلترهای منحصر به فردی برای حذف آلاینده‌های مضر طبیعی و محیطی، نظیر میکروارگانیسم‌هایی مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها، کیست‌ها و انگل‌ها، فسفات‌ها، گوگرد و سولفید، نیترات‌ها و سایر آلودگی‌های کشاورزی، آرسنیک، رسوب و کدورت و زنگ مجهز شده است.

 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چیست اینجا کلیک کنید

 

دوم، اکثر مردم آب خود را از یک منبع شهری تامین می‌کنند؛ بنابراین، بیشتر به حذف موادی مانند کلر، مواد ضدعفونی‌کننده و فلورایدی که به آب شهر اضافه می‌شوند، اهمیت می‌دهند. سیستم تصفیه آب چاه بر روی آلاینده‌های مختلف آب تمرکز می‌کند.

 

برای خواندن مقاله کلرزنی، فرآیند مهم در تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

خرید دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان، بهتر است آب مصرفیتان را آزمایش کنید. کارشناسان ربن این امکان را برایتان فراهم می‌کنند تا از نوع آلودگی باخبر شوید و بر این اساس به شما پیشنهادات مناسب را ارائه می‌دهند. با خرید دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان ربن، می‌توانید از نصب رایگان برخوردار باشید.

یک سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان برای آب چاه، شامل مجموعه ای از فیلترها است که روی خط اصلی آب در نقطه ورود به خانه نصب می‌شود. این فیلترها با توجه به نوع آلودگی می‌توانند از نظر اندازه، نوع و فناوری، متفاوت باشند. برخی از فیلترهای مورد استفاده عبارتند از

فیلتر الیافی یا رسوبی که با دقت فیلتراسیون از 1 تا 25 میکرون برای حذف ذرات فیزیکی مانند شن، ماسه، گرد و غبار و … استفاده می‌شود.

 

برای خواندن مقاله فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله ساختار فیلتر تصفیه آب الیافی چگونه است اینجا کلیک کنید

 

فیلتر کربنی، وظیفه کاهش بو، طعم بد، کلر، سموم و حذف گازهای شیمیایی محلول در آب را بر عهده دارد.

 

برای خواندن مقاله هر آنچه لازم است درباره فیلترهای کربنی بدانید اینجا کلیک کنید

 

فیلتر پلی‌فسفات، یک نوع دیگر از فیلترهای آب است که به طور خاص برای حذف مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم از آب کاربرد دارد. این مواد معدنی در مجموع سختی نامیده می‌شوند و با تجمع آنها، رسوب سفید رنگی روی شیرها، داخل لوله‌ها و … ایجاد می‌شود.

 

برای خواندن مقاله کاربرد پلی فسفات در تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

فیلتر رزینی از طریق تبادل یونی بین دانه‌های رزین و آب، سختی آب را کاهش می‌دهد. در دستگاه‌های دارای فیلتر رزینی، از شستشوی معکوس روزانه استفاده می‌شود تا آلودگی‌های انباشته شده آب چاه را از بین ببرد و هر چند وقت یک بار، محفظه فیلتر مجدد با رزین پر می‌شود. استفاده از رزین با کیفیت، راندمان سیستم را افزایش می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله رزین نرم کننده آب اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

برای کنترل آلاینده‌های میکروبیولوژیکی (باکتری‌ها و ویروس‌ها)، از فیلتر ماورابنفش (UV)، استفاده می‌شود. این فیلتر، 99.9 درصد از پاتوژن‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌های مضر را از بین می‌برد.

 

برای خواندن پرتو فرابنفش در فرآیند تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

تعمیر و نگهداری تصفیه آب ورودی ساختمان

اکثر سیستم‌های تصفیه آب ورودی ساختمان، صرف نظر از نوع، تعمیر و نگهداری ساده ای دارند.

هر فیلتری که دارای کارتریج باشد باید به طور دوره ای تمیز یا تعویض شود. سازنده، توصیه‌هایی در مورد تعداد دفعات بازرسی و انجام تغییرات فیلتر ارائه می‌دهد. در حالی که دستورالعمل‌های سازنده برای عمر مفید فیلتر، مبنای خوبی است، اما به خاطر داشته باشید این توصیه‌ها بر اساس میانگین‌ها و شرایط ایده‌آل است. اگر فشار آب، دمای آب یا میزان آلاینده‌ها بسیار متفاوت از سطح متوسط باشد، ممکن است سیستم زودتر یا دیرتر از توصیه‌های استاندارد نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

به یاد داشته باشید که تعویض فیلتر برای عملکرد صحیح هر سیستم تصفیه آب در خانه بسیار مهم است.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *