نوشیدن آب قبل خواب

نوشیدن آب قبل خواب

تاثیر سطح هیدراتاسیون بر خواب راحت

 

بدن مایعات خود مانند آب را به صورت محسوس یا غیرمحسوس از دست می‌دهد. بیشتر از دست دادن آب از طریق ادرار اتفاق می‌افتد، اما بدن مایعات خود را از طریق پوست و تنفس نیز از دست می‌دهد که به عنوان از دست دادن غیر محسوس آب شناخته می‌شود. در طول یک روز کامل، حدود 300 تا 400 میلی لیتر آب از طریق تنفس از دست می‌رود. بخش بزرگی از این فقدان در طول خواب اتفاق می‌افتد، اگرچه میزان آن به این بستگی دارد که آیا فرد عمدتاً از طریق دهان یا از طریق بینی نفس می‌کشد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری راجع به تاثیر سطح هیدراتاسیون بر خواب راحت به دست آورید.

 

برای خواندن مقاله چرا باید آب تصفیه شده بنوشیم اینجا کلیک کنید

 

در طول خواب راحت، هیچ مایعی برای جبران از دست دادن نامحسوس آب وجود ندارد، به همین دلیل، اعتقاد بر این است که ساعت داخلی بدن یا ریتم شبانه‌ روزی آن، برای مدیریت سطح متعادلی از هیدراتاسیون وارد عمل می‌شود. در خواب، سیگنال‌های شبانه روزی، بدن را وادار به تولید هورمونی به نام وازوپرسین می‌کند که باعث احتباس آب می شود. اگر خواب قطع شود یا مدت زمان آن کوتاه شود، این روند طبیعی دچار مشکل شده و سیگنال های هورمونی احتباس آب را مختل می‌سازد. در نتیجه، کم خوابی ممکن است مستقیماً باعث کم آبی بدن شود.

 

برای خواندن مقاله چرا باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنیم اینجا کلیک کنید

 

طبیعی است که بدن در طول شب آب خالصی را از دست بدهد، اما اقداماتی وجود دارد که می‌توان برای جلوگیری از کم آبی بدن انجام داد:

 

روی خواب راحت تمرکز کنید

داشتن مقدار کافی خواب راحت و با کیفیت بالا، عامل مهمی برای جلوگیری از کم آبی بدن است. بدن در طول خواب، چندین فرآیند پیچیده را طی می‌کند که باعث بهبود سلامت کلی می‌شود. با خوابیدن به مقدار توصیه شده، به ریتم شبانه روزی خود اجازه می‌دهید سطح مایعات بدن را بهتر مدیریت کند.

 

برای خواندن مقاله 5 خواص جادویی نوشیدن آب گرم اینجا کلیک کنید

 

یک اصل رایج برای داشتن خواب خوب، یک برنامه خواب ثابت است که زمان کافی برای خواب مورد نیاز را فراهم می‌کند. محدود کردن استفاده از وسایل الکترونیکی در اواخر شب، ایجاد یک برنامه خواب آرام و استفاده از یک تشک راحت، موارد دیگری هستند که می توانند به شما کمک کنند تا خوب استراحت کنید.

 

هیدراتاسیون را در طول روز حفظ کنید

اگر اغلب در شب تشنه هستید، ممکن است به این معنی باشد که در طول روز هیدراته نمی‌شوید. با حفظ آب بدن در طی روز، کمتر به کم آبی در هنگام خواب دچار می شوید. نکاتی برای هیدراتاسیون سالم عبارتند از:

 
به طور منظم، مایعات را مصرف کنید.

استفاده از بطری آب برای دسترسی آسان به نوشیدنی و دانستن میزان دقیق آبی که مصرف شده است، بسیار مناسب است. نوشیدن آب به عنوان نوشیدنی اصلی فراموش نشود و تا حد امکان باید از مصرف نوشیدنی‌های شیرین مانند نوشابه یا آبمیوه و همچنین نوشیدنی‌های کافئین دار پرهیز گردد. داشتن یک رژیم غذایی متعادل با مقدار زیادی میوه و سبزیجات، که رطوبت بیشتری دارند و می توانند دریافت آب از طریق غذا را افزایش دهند، بسیار کمک کننده است.

 

برای خواندن مقاله تاثیر سختی آب اینجا کلیک کنید

 

البته برای جلوگیری از تکرر ادرار در شب، بهتر است مصرف مایعات را یک یا دو ساعت قبل از خواب، کاهش داد.

 
دمای مناسب برای اتاق خواب تنظیم کنید

تعریق می تواند باعث از دست دادن آب در شب شود، و اگر اتاق خواب شما خیلی گرم است یا تمایل دارید گرم بخوابید، تعریق شدید می‌تواند احتمال کم آبی بدن را افزایش دهد. برای جلوگیری از این امر، بهتر است دمای آسایش را در طول شب حفظ کنید. همچنین می‌توانید لباس‌های سبک و گشاد بپوشید و از ملحفه‌های نخی استفاده کنید تا از گرمازدگی جلوگیری ‌کند.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *