نکات خرید دستگاه‌ تصفیه آب

نکات خرید دستگاه‌ تصفیه آب

نکات خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

آیا نگران کیفیت آب آشامیدنی خانه خود هستید؟ قرار گرفتن در معرض ناخالصی‌ها و آلاینده‌های مضر موجود در آب لوله کشی ممکن است سلامت شما عزیزان را به خطر بیندازد؟ روی دستگاه تصفیه آب سرمایه گذاری کنید. مکانیزم تصفیه آب خانگی که شامل سیستم فیلتراسیون چند مرحله‌ای است، در حذف سموم و سایر آلاینده‌های خطرناک موجود در آب برای اطمینان از محافظت کامل، بسیار موثر است. اما چگونه می‌توان محصولی را که مناسب است پیدا کرد؟ با توجه به اینکه در بازار مدل‌های بی‌شماری وجود دارد که ادعای زیادی در توانایی برای ارائه آب آشامیدنی 100% سالم دارند، فرآیند انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب می‌تواند بسیار دشوار باشد. بنابراین، ضروری است که نکاتی را قبل از خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی برای خانه خود، بررسی کنید. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید، در ادامه نکاتی که باید هنگام خرید دستگاه تصفیه آب در نظر بگیرید، بیان می‌شود.

 

برای خواندن مقاله آیا آب شهری نیاز به تصفیه دارد اینجا کلیک کنید

 

تعیین کیفیت آب

برای شروع، منبع آب خانه و انواع مختلف ناخالصی‌های موجود در آن باید بررسی شود. این به شما کمک می‌کند تا بفهمید کدام نوع دستگاه تصفیه آب برای نیازهای شما بهترین است.

 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چیست اینجا کلیک کنید

 

فیلترهای کربن فعال کلر، فلزات سنگین و آفت کش های مضر را از آب حذف می‌کنند.

 

برای خواندن مقاله هر آنچه لازم است درباره فیلترهای کربنی بدانید اینجا کلیک کنید

 

اگر آب لوله کشی حاوی غلظت بالایی از میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا باشد، تصفیه کننده اشعه ماوراء بنفش در ضد عفونی کردن باکتری و ویروس بسیار موثر عمل می‌کند.

 

برای خواندن مقاله پرتو فرابنفش در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

با این حال، اگر جامدات محلول در آب یا به عبارت دیگر سختی آب بالا باشد، یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO) انتخاب خوبی است. همچنین طعم تند و بد آب را جذب می‌کند.

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

در صورتی که تصفیه آب اصولی مدنظر است، دستگاه‌های مبتنی بر جاذبه با فیلتراسیون UF توصیه می‌شود.

 

ظرفیت ذخیره سازی

دستگاه‌های تصفیه آب دارای مخازن ذخیره سازی هستند. بهتر است الگوی مصرف روزانه آب خانه خود را تعیین کنید. تا دستگاهی را انتخاب کنید که ظرفیت کافی برای اطمینان از وجود آب آشامیدنی کافی در همه زمان‌ها، به خصوص در زمان قطع برق، داشته باشد. همچنین فراموش نکنید که کیفیت مخزن ذخیره را بررسی کنید. مخزن شفاف و جداشدنی ساخته شده از پلاستیک با گرید مواد غذایی (Food Grade) ایمن، بادوام، ضد خش و بهداشتی بهترین گزینه است. همچنین باید  بتوان آن را به راحتی و بدون کمک تکنسین تمیز کرد.

 

برای خواندن مقاله انواع مخزن تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

طراحی دستگاه تصفیه آب

دستگاه‌های تصفیه آب را می‌توان روی دیوار نصب کرد، روی پیشخوان آشپزخانه یا زیر سینک قرار داد. واحدهای دیواری و رومیزی از نظر زیبایی شناسی جذاب هستند و باعث صرفه‌جویی در فضای آشپزخانه می‌شوند. آنها دارای یک مخزن ذخیره هستند که به شما امکان می‌دهد آب را برای مواقعی مانند قطعی آب خانه ذخیره کنید. در مقابل، دستگاه‌های تصفیه آب زیر سینکی که در زیر پیشخوان آشپزخانه نصب شده‌اند از دید پنهان هستند. شیر برداشت آنها برای جریان آب آشامیدنی تصفیه شده در کنار شیر آشپزخانه شما قرار می گیرد.

مدل‌های مختلف را مقایسه کنید و بر اساس ابعاد آشپزخانه یا ترجیح شخصی خود انتخاب کنید.

 

برای خواندن مقاله کدام دستگاه تصفیه آب مناسبتر است اینجا کلیک کنید

 

 بررسی گواهینامه و استانداردها

اطمینان حاصل کنید که دستگاهی که خریداری می‌کنید دارای استانداردهای لازم است. این تضمین می‌کند که برند انتخاب شده معتبر است. گواهینامه تایید می‌کند که دستگاه تصفیه آب مطابق با استانداردهای سختگیرانه طراحی شده است و آزمایش‌های دقیقی برای عملکرد آن انجام شده است. به عبارت ساده، گواهینامه کارایی محصول را در از بین بردن آلاینده‌های خطرناک، آلاینده‌ها و ناخالصی‌ها همانطور که ادعا می شود تضمین می‌کند.

 

برای خواندن مقاله راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

گارانتی و خدمات پس از فروش

به یاد داشته باشید که دستگاه تصفیه آب دستگاهی است که می‌تواند دچار مشکل شود و برخی از قطعاتش مانند پمپ یا مخزن آسیب ببیند. از این رو بهتر است به دنبال برندی باشید که گارانتی جامع ارائه می‌‍دهد. همچنین، اطمینان حاصل کنید که خدمات پس از فروش عالی را در کنار پشتیبانی فنی خوب ارائه می‌دهد. دانستن این موضوع، در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل احتمالی در آینده برایتان مفید خواهد بود.

 

برای خواندن مقاله پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

نصب دستگاه تصفیه آب یک موضوع مهم است زیرا می تواند سلامتی شما و خانواده را تضمین کند. بنابراین انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب برای مصارف خانگی بسیار مهم است. برای داشتن انتخابی درست در خرید دستگاه تصفیه آب، نیازهای خود را به دقت ارزیابی کنید.

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *