خرید فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی

خرید فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی

چگونه فیلتر ممبران مناسب را برای دستگاه تصفیه آب خانگی خود خریداری کنیم؟

 

فیلتر ممبران، به عنوان قلب دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO) شناخته می‌شود. فیلتر ممبران، یا غشای اسمز  معکوس، به عنوان یک مانع در برابر آلاینده‌های موجود در آب مانند نمک‌های محلول و باکتری‌ها عمل می‌کنند. کاربرد اصلی ممبران، عمدتاً در دستگاه تصفیه آب خانگی برای تهیه آب آشامیدنی می‌باشد. با این مقاله از گروه بازگانی ایوا همراه باشید تا بتوانید، بهترین فیلتر ممبران را برای دستگاه تصفیه آب خانگی خود خریداری کنید.

 

برای خواندن تاثیر فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

اسمز معکوس

فیلتراسیون غشایی اغلب به عنوان یک روش جداسازی در سیستم‌های تصفیه آب استفاده می‌شود. فیلترهای غشایی می‌توانند از تشکیل و گسترش باکتری‌ها و ویروس‌ها جلوگیری کنند، همچنین کدورت و رسوب را از آب حذف می‌کنند. انواع مختلفی از روش‌های فیلتراسیون غشایی برای تصفیه فاضلاب، آب آشامیدنی و … استفاده می‌شود، مانند میکروفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون، نانوفیلتراسیون و اسمز معکوس.

 

برای خواندن مقاله انواع روشهای فیلتراسیون با ممبران اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله سوالات متداول درباره فرآیند اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

اسمز معکوس بسیار شبیه به تقطیر است. فیلتر غشایی (ممبران) اسمز معکوس دارای منافذ کمتر از 0.001 میکرون است. این اندازه منافذ بسیار کوچک است، به طوری که با فشار حدود 10 تا 70 بار، انواع ناخالصی‌ها، یون‌های چند ظرفیتی (مواد محلول) و یون‌های منفرد (نمک‌های محلول) از آب خارج می‌شوند.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می کند اینجا کلیک کنید

 

این روش جداسازی بر اساس اندازه مولکولی انجام می‌شود که منجر به کیفیت بالای آب خروجی از دستگاه تصفیه  می‌شود.

 

برای خواندن مقاله آیا فیلترهای تصفیه آب از عبور املاح ریز جلوگیری می کنند اینجا کلیک کنید

 

برای جلوگیری از آسیب یا مسدود شدن لایه‌های فیلتر ممبران توسط ذرات تیز یا سخت (ماسه)، آب ابتدا باید عاری از این ذرات شود. بنابراین در دستگاه تصفیه آب خانگی از فیلتر الیافی استفاده می‌شود تا ذرات فیزیکی درشت جدا شوند.

 

برای خواندن مقاله انواع دستگاه تصفیه آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

علاوه بر این، مواد اکسید کننده مانند کلر، ازن، پرمنگنات به شدت به فیلتر ممبران آسیب می‌زنند، به همین دلیل، آب قبل از وارد شدن به فیلتر ممبران از فیلترهای کربنی هم عبور می‌کند.

 

برای خواندن مقاله فیلترهای کربنی اینجا کلیک کنید

 

طول عمر این فیلتر به طور متوسط 1 سال است، اما اگر از فیلترهای الیافی و کربنی با کیفیت در دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده شود،  فیلتر ممبران به خوبی محافظت می‌شود و ممکن است بیش از 1 سال دوام بیاورد.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

مشخصات بهترین فیلتر ممبران

بهترین راه برای انتخاب بهترین نوع فیلتر ممبران، این است که به طراحی غشا دقت شود. فیلترهای ممبران در انواع 11 لایه، 13 لایه و 15 لایه وجود دارند. معمولاً نمونه‌های دارای لایه‌های بیشتر، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. به دلیل حساسیت بالای این فیلتر، بسته‌بندی آن نیز بسیار حائز اهمیت است. همچنین، به دمای عملکرد غشا توجه کنید. غشاهای با دمای عملیاتی بالا، عمر بیشتری خواهند داشت اما به انرژی و آب بیشتری نیاز دارند.

 

برای خواندن مقاله فیلتر تصفیه آب اصل یا تقلبی اینجا کلیک کنید

 

خرید بهترین فیلتر ممبران برای دستگاه تصفیه آب خانگی

ایوا، بهترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی رومیزی و زیرسینکی (اسمز معکوس) در ایران را برای بیش از 20 سال است که فراهم می‌کند. ما همچنین فیلترها و قطعات جایگزین را با کیفیت بسیار بالا ارائه می‌دهیم. فیلترها و قطعات جایگزین ارائه شده، با هر دستگاه تصفیه آب RO، سازگار هستند.

 

برای خواندن مقاله کدام یک؛ آب آشامیدنی یا آب شیرین اینجا کلیک کنید

 

براساس کیفیت فعلی آب مصرفی و کیفیت نهایی مطلوب، می‌توانید بهترین نوع فیلتر را انتخاب کنید. برند ربن، دو نوع فیلتر ممبران سه برگ و پنج برگ را با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. قیمت فیلتر ممبران ارائه شده توسط ربن با توجه به کیفیت محصول، بسیار مقرون به صرفه است.

 

برای خواندن مقاله تصفیه آب خانگی ربن اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *