فیلتر تصفیه آب اصل یا تقلبی؟!

فیلتر تصفیه آب اصل یا تقلبی؟!

نحوه تشخیص فیلتر تصفیه آب اصل از تقلبی

در دنیایی که همه در تلاش هستند تا به سرعت درآمد کسب کنند، جای تعجب نیست که کسانی فیلترهای تصفیه آب تقلبی ساخته و بفروشند! متأسفانه استفاده از فیلتر تصفیه آب تقلبی خطرات زیادی داشته که بسیاری از افراد از آن بی اطلاع هستند. اول از همه، به خاطر داشته باشید که چندین نوع فیلتر تصفیه آب وجود دارد؛ به عنوان مثال، یک دستگاه تصفیه آب خانگی حاوی یک غشای نیمه تراوا است که 99.9٪ از آلاینده‌ها را جذب می‌کند و یا ممکن است یخچال شما یک فیلتر آب داخلی داشته باشد. درک اینکه چه نوع فیلتری در لوازم خانگی خود قرار می‌دهید، مسئله مهمی است. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا بتوانید فیلترهای تقلبی تصفیه آب را از فیلترهای اصلی تشخیص دهید.

 

برای خواندن مقاله آب آشامیدنی سالم، یک ضرورت برای حفظ حیات اینجا کلیک کنید

 

خطرات فیلتر تصفیه آب تقلبی

فیلترهای تقلبی از نظر ظاهری ممکن است با فیلترهای اصلی یکسان به نظر برسند، اما این بدان معنا نیست که از نظر عملکردی مشابه هم بوده و یا حتی نزدیک به سطح فیلترهای اصلی عمل کنند. ناخالصی هایی مانند سرب، آرسنیک، آزبست، باکتری‌ها و … را نمی‌توان با فیلترهای تقلبی فیلتر کرد. حتی ترسناک‌تر، این واقعیت است که مصرف‌کننده هیچ نشانه‌ای مبنی بر این که این آلاینده‌ها در آبی که می‌نوشد حذف نمی‌شوند، ندارد. آب از نظر ظاهری متفاوت نیست، بنابراین مصرف‌کنندگان تصور می‌کنند که آب در حال فیلتر شدن است.

برخی از خطرات استفاده از فیلتر های تصفیه آب تقلبی در ادامه بیان می‌شود:

  1. ممکن است با دستگاه تصفیه آب شما خوب کار نکنند.
  2. ممکن است آب آلوده تولید کنند.
  3. فیلترهای تقلبی ممکن است به قیمت سلامتی شما و خرابی لوازم گران قیمتتان تمام شود!
 

برای خواندن مقاله کدام دستگاه تصفیه آب مناسب تر است اینجا کلیک کنید

 

نحوه تشخیص فیلتر اصل از تقلبی

به دلیل استفاده از مواد کمتر یا متفاوتی نسبت به فیلترهای تجاری، وزن آنها اغلب کمتر از فیلترهای اصلی است. به خاطر داشته باشید که فیلترهای اصلی با استاندارد های سازنده مطابقت دارند. به نوع بسته بندی فیلتر حتماً توجه کنید. فیلترهای آب تقلبی اغلب در بسته‌بندی‌های ساده و بدون مواد نگهدارنده به فروش می‌رسند.

در فیلتر الیافی، تراکم فیلتر یکی از نکات مهم در تشخیص کیفیت است. فیلتر الیافی که از تراکم بالاتری برخوردار باشد، کیفیت مطلوبتری دارد. هرچه به سطح خارجی فیلتر می‌رویم، تراکم آن کمتر می‌شود. نکته دیگر، استحکام بدنه فیلتر است. بدنه فیلتر اصلی نه خیلی نرم و نه خیلی سخت است.

 

برای خواندن مقاله ساختار فیلتر تصفیه آب الیافی چگونه است اینجا کلیک کنید

 

فیلتر کربن فعال مرغوب از کربن های گیاهی مانند پوسته نارگیل ساخته شده که برای تشخیص اصل بودن فیلتر کربنی می‌توانید آن را تکان دهید. اگر صدای تکان خوردن ذرات ریز به گوشتان رسید، به احتمال زیاد، این فیلتر اصل است. اما اگر صدای دانه‌های درشت را می‌شنوید، این فیلتر تقلبی است.

برای تشخیص فیلتر ممبران اصلی از تقلبی، می توان تعداد لایه‌های آن را بررسی نمود. فیلترهای 13 لایه، از فیلترهای ممبران با کیفیت محسوب می‌شوند. همچنین، لایه‌های فیلتر اصلی از فشردگی بالایی برخوردار بوده و در نتیجه ممبران، کارایی بالاتری خواهد داشت.

فیلترهای اصلی دارای گواهینامه NSF هستند و این نماد را می‌توان روی بسته‌بندی آن یافت. این گواهینامه به مصرف‌کننده این اطمینان را می‌دهد که ادعای تولید‌کننده در خصوص کاهش آلاینده‌ها درست است.

 

برای خواند مقاله فیلتر پلی فسفات اینجا کلیک کنید

 

در صورتی که بخواهید یک فیلتر با هزینه کمتری تهیه کنید، این امر در درازمدت ممکن است برای شما هزینه بیشتری داشته باشد؛ مخصوصاً پس از اینکه فیلتر به دستگاه‌ تصفیه آب آسیب می‌زند و میزان آب کمتر و با کیفیت پایین تر را فراهم می‌کند.

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *