کدام یک؛ آب آشامیدنی یا آب شیرین!؟

کدام یک؛ آب آشامیدنی یا آب شیرین!؟

بررسی اصطلاح آب شیرین

منابع آبی زمین کم است، با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستیم، زمین دارد رو به گرم شدن می‌رود. این جملاتی است که این روزها مدام در رسانه‌ها شینده می‌شود و متاسفانه موضوع کم آبی خیلی جدی تر از آن چیزی است که در اخبار به آن پرداخته شده است. با اینکه بیش از دو سوم کره زمین را آب تشکیل داده، اما کم بود منابع آب شیرین باتوجه به گرم شدن بیش از حد کره زمین همیشه جزو مشکلات اصلی نسل ماست و با ادامه این روند، ادامه حیات نسل بشر و دیگر جانداران در زمین ممکن نخواهد بود.

اما با این وجود چه میشه کرد؟ آیا ما قادر خواهیم بود با مشکلات کم بود منابع آب قابل شرب در زمین کنار بیایم و راهی برای ادامه حیات خود پیدا کنیم!؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تاکنون بله؛ تا حدودی موفق بوده‌ایم. بشر همیشه در طول تاریخ راهی برای حل مشکلات خود پیدا کرده است. برای تامین آب شیرین خانه‌ها و تبدیل آب شور دریا به آب شیرین و آب آشامیدنی دستگاه‌هایی اختراع شده است که این کار را به نحو احسن انجام خواهند داد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا به معرفی اصطلاح آب شیرین و بررسی دستگاه‌های تصفیه آب مناسب بپردازیم.

 

کدام آب مناسب تر است!؟

برای بیان بهتر و فرق تفاوت آب شیرین با آب آشامیدنی بهتر است اول یک تعریف اساسی را بیان کنیم تا شما بهتر بتوانید تفاوت این دو را باهم درک کنید. آب شیرین، آبی است تجدید پذیر که در چرخه طبیعی حیات زمین وجود داشته و همینطور درصد املاح آن بسیار کمی دارد. توجه داشته باشید که تفاوت آب شیرین و آب آشامیدنی در همین درصد املاح تعیین شده است. به طوری که درصد املاح موجود در آب شیرین بسیار کم اما درصد املاح موجود در آب آشامیدنی درحد استاندارد است که به بدن انسان و سایر جانداران آسیب وارد نکند و اصطلاحا این آب قابل شرب باشد.

به طور کلی به آبی که با مصرف بلند مدت و کوتاه مدت آن به بدن آسیب نرساند و درصد بیولوژیکی آن پایین باشد، آب آشامیدنی یا قابل شرب می‌گویند. لازم به ذکر است که در بیشتر کشورهای جهان آبا آشامیدنی از طریق لوله کشی به منازل می‌رسد و مردم می‌توانند از این طریق به آب قابل شرب دست پیدا کنند. اما بهتر است بدانید که همین آبی که از طریق لوله کشی مصرف می‌کنیم آنقدراهم قابل آشامیدنی نیست و بهتر است برای حفظ کامل سلامت خود و خانواده‌مان از دستگاه‌های تصفیه آب مناسب استفاده کنیم تا بتوانیم آبی سالم و سلامت را مصرف کنیم.

 

تبدیل آب شیرین به آب آشامیدنی

بهترین راه برای تبدیل آب شیرین به آب قابل شرب استفاده از دستگاه تصفیه‌ای است که بتواند با حفظ مواد معدنی موجود در آب، املاح آن را تا حد قابل قبولی کاهش دهد. استفاده از دستگاه آب تصفیه کن صنعتی و خانکی، اسمز معکوس، آب شیرین‌کن‌‌های صنعتی به همراه فیلترهای مناسب چند سالی است که بسیار موردتوجه قرار گرفته است و با استفاده از آن‌ها می‍‌‌‌توانید آبی سالم و سلامت را میل کنید. برای دیدن مشخصات فنی انواع دستگاه تصفیه آب و همینطور بهترین فیلترهای تصفیه می‌توانید اینجا کلیک کنید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگاه می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

 

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *