فیلتر های کربنی

فیلتر های کربنی

فیلترهای کربنی، اهمیت و مزایا

یک دستگاه تصفیه آب دارای مجموعه فیلترهای مختلفی است که هر کدام نقش مهمی در فرآیند تصفیه دارند. فیلترهای کربنی یکی از آنهاست که نه تنها ناخالصی ها را از بین می‌برد بلکه به عنوان یک بهبود دهنده طعم نیز عمل می کند! این نوع فیلترها نقش مهمی در فرآیند تصفیه آب دارند زیرا تمام مواد شیمیایی و ترکیبات آلی ناخواسته مانند کلر، آفت‌کش‌ها و سایر ترکیبات آلی فرار را که ممکن است در آب وجود داشته باشند را حذف می‌کند. همچنین در از بین بردن بو موثر هستند و در عین حال طعم آب را بهبود می بخشند. با عبور آب از فیلتر، ذرات کربن فعال، تمام این ناخالصی ها را به همراه طعم بد و ترکیبات آلی جذب می کنند. فیلترهای کربنی هم در مراحل پیش تصفیه و هم بعد از فیلتر ممبران استفاده می شوند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا اهمیت و مزایای هر یک را بیشتر درک کنیم.

 

فیلترهای کربنی پیش تصفیه

فیلترهای کربنی پیش تصفیه، قبل از ورود آب به ممبران تا حد امکان ناخالصی ها را از بین می‌برند.این فیلترها دارای مزیت سطح بالاتری هستند که در آن تمام مواد محلول، جذب ذرات کربن روی سطح شده و روی آن نگه داشته می‌شوند، تقریباً به همان روشی که آهنربا براده های آهن را جذب و نگه می دارد. فیلترهای کربن همچنین به عنوان یک کاتالیزور برای تغییر ترکیب شیمیایی برخی از آلاینده‌ها عمل می‌کنند. فیلترهای کربنی، همچنین با محافظت از ممبران در برابر کلر، عمر آن را بهبود می‌بخشد. عمر طولانی فیلتر ممبران به معنای هزینه نگهداری کم برای مصرف کنندگان است.

 

فیلتر پست کربن

با عبور آب از فیلترهای کربنی پیش تصفیه، آب همچنان حاوی برخی ناخالصی ها مانند سختی و برخی فلزات سنگین است که باید تصفیه شوند. برای این منظور، از فیلتر ممبران استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که آب فیلتر شده کاملاً تصفیه شده و برای مصرف ایمن است. پس از فیلتر شدن آب توسط فیلتر ممبران، از فیلتر پست کربن استفاده می‌شود. این مرحله، به افزایش کیفیت آب کمک کرده و طعم آب تصفیه شده را بهبود می‌بخشد. بهترین ماده برای کربن فعال مورد استفاده در فیلترهای کربنی، پوسته نارگیل با کیفیت بالا است تا حداکثر سطح فعال را برای جذب این ناخالصی ها فراهم کند.

 

تعویض فیلترهای کربنی

عمر مفید فیلترهای کربنی دو تا شش ماه است. و به طور متوسط، باید هر شش ماه یکبار تعویض شوند. فیلترهای کربنی، کلر و سایر ناخالصی ها را از آب حذف می‌کنند و آن را برای مصرف ایده‌آل می‌کنند. با این حال، برای مصرف آب سالم باید فیلترهای کربنی را به موقع تعویض کرد.

 

فیلترهای کربن چه موادی را حذف نمی کنند؟

فیلترهای پیش تصفیه، ترکیبات آلی فرار و کلر را از آب حذف می کنند. فیلتر پست کربن بوی بد و طعم بد آب را از بین می‌برد. آب سخت حاوی فلزات سخت و مواد معدنی مانند فلوراید، آرسنیک، کلسیم و منیزیم است. فیلترهای کربنی نمی‌توانند این آلودگی ها را از آب پاک کنند. از این رو نمی توانند سختی آب را کاهش دهند.

 

برای خواندن مقاله، آب سخت چیست و چه تاثیری بر سلامت انسان دارد اینجا کلیک کنید

 

یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO) همراه با فیلترهای کربنی برای تصفیه آب، بسیار توصیه می‌شود. بنابراین، مهم است که روی دستگاه تصفیه آب مناسب سرمایه گذاری کنید که بتواند آب آشامیدنی سالم را برای شما و اعضای خانواده شما فراهم کند.

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *