تصفیه آب در کافی شاپ

تصفیه آب در کافی شاپ

بهترین دستگاه تصفیه آب برای کافی شاپ‌ ها

قهوه شامل 97 درصد آب است. بنابراین، منطقی است که کیفیت آبی که برای تهیه قهوه استفاده می‌شود، بر طعم آن تأثیر زیادی دارد. یک سیستم فیلتراسیون خوب باعث می‌شود اسپرسو و سایر نوشیدنی‌های دم‌شده شما طعم فوق‌العاده‌ای داشته باشند و در عین حال طول عمر دستگاه اسپرسوساز را نیز افزایش می‌دهد. بنابراین، چه به تازگی کافی شاپ جدید خود را راه‌اندازی کرده‌اید یا مدتی است که این کار را انجام می‌دهید، بهتر است روی یک سیستم تصفیه آب سرمایه‌گذاری کنید. تا تفاوت در قهوه تان احساس شود. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا در ادامه بهترین دستگاه‌های تصفیه آب برای کافی شاپ را بررسی کنیم.

 

مشکلات بو و طعم در آب

آلودگی به کلر

در آب شهری، برای تصفیه، به آن کلر اضافه می‌شود. کلر نباید از 4 میلی گرم در لیتر تجاوز کند. زمانی که کلر بیش از حد باشد، بو و طعمی‌ شبیه سفید کننده به آب اضافه می‌کند که می‌تواند بر کیفیت قهوه شما تأثیر زیادی بگذارد.

 

برای خواندن مقاله آیا آب شهری نیاز به تصفیه دارد اینجا کلیک کنید

 

تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض مقادیر بیش از حد کلر منجر به ورود رادیکال‌های آزاد به بدن می‌شود. این رادیکال‌های آزاد سرطان زا هستند و بنابراین می‌توانند اثرات مخربی روی سلول‌ها داشته باشند.

به بیان صریح، نوشیدن آبی که دارای سطوح کلر ناایمن است، به طور بالقوه خطر ابتلا به سرطان را تقریباً 93 درصد افزایش می‌دهد. کودکانی که در معرض مقادیر زیادی کلر هستند نیز ممکن است از حملات آسم رنج ببرند. بنابراین، حتی اگر کلرزنی یک راه عالی برای ایمن کردن آب برای آشامیدن است، نباید آبی بنوشید که کلر زیادی دارد.

 

برای خواندن مقاله کلرزنی، فرآیند مهم در تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

برای برطرف کردن این مشکل، از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس 3 مرحله ای باید استفاده نمود که دارای فیلتر کربنی است.

 

برای خواندن مقاله فیلتر کربنی چیست و چه فایده ای در تصفیه آب دارد اینجا کلیک کنید

 

سختی کلسیم

آبی که غلظت کربنات کلسیم آن 60 میلی گرم در لیتر یا کمتر باشد، آب نرم محسوب می‌شود. منابع آب طبیعی می‌توانند غلظت کلسیم تا 100 میلی گرم در لیتر داشته باشند. کلسیم یک ماده معدنی ضروری برای سلامت انسان است و کمبود کلسیم می‌تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود. با این حال، کلسیم بیش از حد نیز می‌تواند باعث عوارض سلامتی شود.

مواد معدنی محلول مانند کلسیم و منیزیم به طور مستقیم بر طعم آب تأثیر می‌گذارد. بنابراین توصیه می‌شود از آب با محتوای کلسیم بسیار کمی‌استفاده کنید. در غیر این صورت، کلسیم طعم قهوه شما را فیلتر می‌کند و طعم خوبی نخواهد داشت. برای داشتن کلسیم در آب می‌توان از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس دارای فیلتر مینرال (معدنی ساز) استفاده نمود.

 

قلیاییت و pH

pH آب، مقدار هیدروژن در آب است در حالی که قلیاییت، سطوح کربنات و بی‌کربنات در آب است. کربنات‌ها و بی کربنات‌ها معمولاً در نتیجه سنگ آهک محلول در آب هستند. اگر آب خاصیت قلیایی بالایی داشته باشد به این معنی است که آهک زیادی دارد. آبی که برای دم کردن قهوه استفاده می‌شود باید دارای  PH ، 7 باشد زیرا این سطح pH خنثی است. اگر سطوح به زیر 7 برسد، آب اسیدی در نظر گرفته می‌شود. اگر بالای 7 باشد، آب قلیایی می‌شود.

 

برای خواندن مقاله فواید نوشیدن آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

راه حل، استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس با فیلتر قلیایی است.

 

برای خواندن مقاله انواع دستگاه تصفیه آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

بهترین سیستم تصفیه آب برای کافی شاپ ها چیست؟

همانطور که دیدیم، یک کافی شاپ باید اطمینان حاصل کند که آب مورد استفاده برای دستگاه قهوه ساز، دارای استانداردهای کیفیت آب می‌باشد. به طور خلاصه، آب باید بدون بو، فاقد کلر و دارای PH 7 باشد.

مطمئن ترین راه برای دستیابی به همه اینها استفاده از سیستم اسمز معکوس است. ثابت شده است که سیستم‌های اسمز معکوس تا 99 درصد مواد جامد محلول و سایر آلاینده‌های آب مانند فلوئور، کلر و فلزات سنگین را از آب حذف می‌کنند.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می کند اینجا کلیک کنید

 

آب تصفیه نشده توسط فشار وارد غشای نیمه تراوا می‌شود که آلاینده‌ها را فیلتر می‌کند و در نتیجه آب تصفیه شده‌ای با طعم عالی ایجاد می‌شود.

 

برای خواندن مقاله نکات خرید دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *