تفاوت قیمت فیلترهای تصفیه آب در چیست؟

تفاوت قیمت فیلترهای تصفیه آب در چیست؟

آیا فیلترهای آب گران قیمت بهتر از فیلترهای ارزان هستند؟

در برخی موارد، کلمات ارزان و کم کیفیت یا عملکرد ضعیف مترادف هستند. در مورد قیمت فیلتر تصفیه آب، ارزان بودن بهتر نیست. دستگاه‌های تصفیه آب زیادی وجود دارد که ممکن است برای خریداران گیج کننده باشد. اکثر شرکت ها ادعاهای زیادی در مورد ارزان‌تر بودن محصولات خود دارند، اما این ‌می‌تواند یک ‌ترفند بازاریابی باشد. ارزیابی عملکرد فقط بر اساس قیمت فیلتر تصفیه آب، چالش برانگیز است؛ همچنین سخت است که بگوییم یک فیلتر گران قیمت، همیشه برتر از فیلتر ارزان است. مشتریان اغلب سوال می‌کنند که آیا باید فیلتر آب درجه یک‌ را بخرند، فیلتری که مقرون به صرفه‌تر باشد و یا فیلتر ارزان قیمت کافی است؟ به نظر ما، هنگام انتخاب یک سیستم تصفیه آب برای خانه یا شرکت خود، قیمت فیلتر تصفیه آب نباید اولویت اصلی شما باشد. در عوض، ما از مشتریان خود ‌می‌خواهیم که روی فناوری تصفیه‌کننده ارائه شده توسط دستگاه تصفیه آب خاص تمرکز کنند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا پاسخ این سوالات را بدانید.

 

چه چیزی فیلتر آب را ارزان ‌می‌کند؟

اصطلاح ارزان معمولاً با قیمت مرتبط است و وقتی صحبت از فیلترهای آب به میان می‌آید، در روش فیلتراسیون صدق می‌کند. سه نوع روش فیلتراسیون را ‌می‌توان ارزان قیمت دانست:

 • فیلترهای کربنی
 • روش RO یا اسمز معکوس
 • روش تبادل یونی

بیایید ببینیم چرا این موارد، ارزان‌تر هستند:

 1. فیلتر کربنی

 یکی از محبوب‌ترین فیلترها، فیلترهای کربنی هستند. این فیلترها، فلوراید و سرب را و برخی نیز کلر را از بین ‌می‌برند. اندازه آنها کوچک‌تر است و معمولاً برای عملکرد به مکانیزم‌های الکتریکی نیاز ندارند.

 

برای خواندن مقاله فیلتر کربنی چیست و چه فایده ای در تصفیه آب دارد اینجا کلیک کنید

 
 1. اسمز معکوس

سیستم‌های تصفیه خانگی از فناوری اسمز معکوس استفاده ‌می‌کنند. این فیلترینگ به صورت مرحله‌ای انجام ‌می‌شود. مرحله اول، فیلتر الیافی است تا ذرات فیزیکی درشت حذف شود. فیلترهای کربنی در مرحله بعدی قرار ‌می‌گیرند که ‌ترکیبات آلی فرار،‌تری‌هالومتان‌ها و کلر را حذف ‌می‌کنند. پس از فیلترهای کربنی، فیلتر اسمز معکوس قرار ‌می‌گیرد. آب در میان غشاهایی حرکت ‌می‌کند که از عبور ذرات بزرگتر از مولکول آب در این مرحله جلوگیری ‌می‌کنند. این روش تضمین می‌کند که اکثر ناخالصی‌های موجود در آب لوله‌کشی، حذف می‌شوند.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می کند اینجا کلیک کنید

 
 1. روش تبادل یونی

اگر آب سخت دارید، از روش های تبادل یونی به عنوان نرم کننده آب باید استفاده کنید. فیلترهای پلی فسفات از این نوع هستند. تجمع منیزیم و کلسیم در آب به عنوان آب سخت شناخته ‌می‌شود. از آنجایی که اینها به طور طبیعی در سنگ یافت ‌می‌شوند، لوله ها اغلب حاوی آنها هستند. این سیستم تصفیه آب به جای فیلتر کردن آلاینده‌ها، از سدیم یا پلی‌فسفات برای نرم کردن آب استفاده ‌می‌کند.

 

برای خواندن مقاله فیلتر پلی فسفات اینجا کلیک کنید

 

بسیاری از لوازم خانگی مانند ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی با تصفیه تبادل یونی، عمر طولانی‌تری دارند.

 

چرا نباید از فیلترهای ارزان قیمت استفاده کنیم؟

فیلترهای ارزان‌تر زمانی که منبع اصلی آب شما از قبل تمیز باشد، به خوبی عمل ‌می‌کنند. آزمایش آب رایگان، یک روش فوق‌العاده برای آگاهی از آلاینده‌های موجود در آب لوله کشی است. اگر آب خالص و عاری از مواد خطرناک باشد، یک دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت به خوبی نیازهای شما را برآورده ‌می‌کند. طعم و کیفیت آب، هر دو بهبود ‌می‌یابد.

 

برای خواندن مقاله آیا آب شهری نیاز به تصفیه دارد اینجا کلیک کنید

 

اما، اگر سیستم آب شما به سرب، نیترات یا هر نوع آلودگی آب دیگری آلوده است، نباید فیلتر ارزان قیمتی را انتخاب کنید. آلاینده های کمتری توسط سیستم فیلتراسیون ارزان از آب حذف ‌می‌شود.

اگر منبع آب شما آلوده باشد، با خطر مصرف موادی مواجه ‌می‌شوید که ‌می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد. سیستم‌های آب شهری حاوی مواد شیمیایی مضر مانند نیترات، کلروفرم و آرسنیک هستند که ‌می‌توانند منجر به سرطان و سایر بیماری‌ها شوند.

فیلترهای ارزان قیمت راه حلی برای آلودگی ارائه نمی‌دهند و طول عمر کوتاهی نیز دارند. استفاده از فیلتر بی کیفیت، ‌می‌تواند خطرناک‌تر از نوشیدن آب لوله کشی ساده باشد. باکتری‌های تولید شده توسط فیلترهای قدیمی‌ممکن است وارد منبع آب شما شوند. اگر از یک برند ناشناس برای تصفیه آب استفاده کنید، خطر خرید یک فیلتر تقلبی را خواهید داشت. این تصفیه کننده‌ها هیچ کاری جز وارد کردن ناخالصی ها به آب شما نمی‌کنند. درک خطرات تصفیه کننده‌های تقلبی و نحوه تشخیص دقیق آنها بسیار مهم است.

کالای خود را مستقیماً از تامین کننده خریداری کنید تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

مشخصات فیلترهای تقلبی

برخی از مشخصات فیلترهای تقلبی عبارتند از:

 • سبک‌تر از حد معمول بودن
 • عدم کارکرد درست در دستگاه تصفیه آب
 • بسته بندی مشابه فیلترهای اصلی است اما کیفیت پایینی دارد.
 • بسته بندی بدون مواد نگهدارنده
 • در فهرست آنلاین محصول، اشتباهات دستوری یا املایی وجود دارد.
 • ارزان‌تر از رقبا
 

برای خواندن مقاله فیلتر تصفیه آب اصل یا تقلبی اینجا کلیک کنید

 

درباره ربن

اگر به دنبال جایی برای یافتن یک محصول عالی هستید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، باید ربن را بررسی کنید. ربن، جایگاه و شهرت خود را به عنوان یکی از معتبرترین تولیدکنندگان دستگاه‌های تصفیه آب در ایران تثبیت کرده است. این حاصل سال‌ها تحقیق و توسعه است و بر ارائه دستگاه‌های تصفیه آب به میلیون‌ها مصرف کننده متمرکز شده است. ربن، پس از تست کیفیت آب شما، مجموعه‌ای از گزینه‌های موجود را پیشنهاد می‌دهد.

دستگاه تصفیه آب رومیزی: در این نوع دستگاه، برای تولید آب آشامیدنی تمیز از فیلتر سرامیکی، سنگ معدنی و فیلترهای کربنی استفاده ‌می‌شود.

 

برای خواندن مقاله عملکرد دستگاه تصفیه آب غیربرقی اینجا کلیک کنید

 

دستگاه تصفیه آب زیرسینکی: در این دستگاه، از روش فیلتراسیون مبتنی بر اسمز معکوس استفاده می‌شود.

دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان: این دستگاه، به روش فیلتراسیون با استفاده از فیلترهای مرغوب، در 2 یا 3 مرحله، آلودگی های خاص و املاح مضر آب شهری را تصفیه کرده و آبی با بهترین کیفیت برای شما به ارمغان می‌آورد. این دستگاه برای ورودی باغ و ویلا، رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها، ورودی ساختمان و استخرها مناسب است.

 

برای خواندن مقاله فیلتر پیش تصفیه ساختمانی اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *