عملکرد دستگاه تصفیه آب غیر برقی

عملکرد دستگاه تصفیه آب غیر برقی

دستگاه تصفیه آب برقی و غیر برقی

با تمام پیشرفت‌های اخیر در فناوری‌ها و نیاز روزافزون به آب خالص، ما در پرتو این واقعیت هستیم که تصفیه آب یک نگرانی بزرگ است. آبی که برای مصارف خانگی استفاده می‌شود باید خالص باشد تا از مشکلات بهداشتی طولانی مدت جلوگیری شود. سموم و ناخالصی‌های محلول در آب می تواند مشکلات سلامتی مختلفی را هم در سالمندان و هم در کودکان ایجاد کند. این واقعیت، غیرقابل انکار است که نیاز به نصب سیستم‌های تصفیه آب برای بهبود کیفیت آب در منازل وجود دارد. امروزه چندین فناوری پیشرفته تصفیه آب وجود دارد. سیستم‌های تصفیه آب را می توان به طور کلی به دو نوع برقی و غیر برقی تقسیم کرد. دستگاه‌های تصفیه آب رومیزی و تصفیه آب ورودی ساختمان، از انواع پرکاربرد دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی به شمار می‌آیند. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با نحوه عملکرد دستگاه تصفیه آب غیر برقی و مزایا و معایب آن آشنا شوید. و در انتها دو محصول باکیفیت به شما معرفی شود.

 

دستگاه تصفیه آب غیر برقی چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، در دستگاه تصفیه آب غیر برقی، از برق استفاده نمی‌‍شود. به عبارت دیگر، در این دستگاه‌ها از روش معمولی تصفیه آب استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها، ناخالصی‌های محلول در آب را از بین نمی‌برند، اما تضمین می‌کنند که ما از آب سالم و تمیز برای آشامیدن و مقاصد دیگر می‌توانیم استفاده کنیم. دستگاه‌ تصفیه آب غیر برقی در مناطقی که محتوای ناخالصی کمتری دارند، بسیار موثر است. این تصفیه‌کننده‌ها به عنوان تصفیه‌کننده‌های آب مبتنی بر جاذبه نیز شناخته می‌شوند که به فیلتر شدن رسوبات از آب کمک می‌کنند.

 

مکانیسم دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی چیست؟

دستگاه تصفیه آب غیر برقی با کمک اجزایی مانند فیلترهای رسوبی، زغال چوب فعال یا ذرات کربن کار می‌کند. رسوبات یا جامدات محلول با فیلتراسیون رسوبی از بین می‌روند و ذرات کربن، کلر و ترکیبات آن را جذب می‌کنند.

 

برای خواندن مقاله فیلتر رسوبی دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

مزایای دستگاه تصفیه آب غیر برقی چیست؟

  • تعمیر و نگهداری و نصب آسان

نصب و نگهداری دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی نسبت به دستگاه‌های تصفیه آب برقی، آسانتر است. مخزن حاوی آب خالص، محکم ساخته شده است. آب داخل مخزن، از کیفیت بالا و بدون بو است.

  • مواد و املاح مفید آب حذف نمی‌شود

دستگاه‌های تصفیه آب برقی از مواد شیمیایی و روش‌های سنتز شده زیادی برای تصفیه آب استفاده می کنند. در نتیجه، همیشه احتمال از بین رفتن برخی از عناصر ضروری از آب وجود دارد. اما، این، در مورد دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی صدق نمی‌‎کند.

  • فرآیند طبیعی فیلتراسیون

دستگاه‌های تصفیه آب غیربرقی از روشی پیروی می‌کنند که در طبیعت مرسوم و موجود است. این روش، به طور طبیعی در پوسته زمین برای تصفیه آب های زیرزمینی استفاده می‌شود.

 

برای خواندن مقاله از گذشته تا به امروز، انواع روش‌های تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 
  • قابلیت حمل

آنها قابل حمل هستند و می توانند در صورت لزوم از مکانی به مکان دیگر منتقل شوند. و در همه جا به راحتی قابل استفاده هستند.  زیرا وابسته به برق نیستند.

  • عدم اتلاف برق

این بارزترین مزیت استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی است. اگر در مکانی زندگی می‌کنید که دائماً کمبود برق وجود دارد، این بهترین گزینه برای شما است. دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست هستند.

 

معایب دستگاه تصفیه آب غیربرقی

  • دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی، ناخالصی های آرسنیک و فلوراید آب را از بین نمی‌‍برند. اینها برخی از آلودگی‌های بسیار سمی در آب هستند.
  • نیاز مداوم به تغییر ذرات کربن وجود دارد زیرا سرعت تصفیه به آنها بستگی دارد. با گذشت زمان، این ذرات توسط ناخالصی هایی پوشانده می‌شوند که جریان آب را در حین تصفیه کاهش می‌دهند.
 

برای خواندن مقاله هر آنچه لازم است درباره فیلترهای کربنی بدانید اینجا کلیک کنید

 
  • دستگاه‌های تصفیه آب غیر برقی نمی‌توانند آب حاوی فلزات سنگین مانند فلوراید، سرب و غیره را سم زدایی کنند. بنابراین، اگر آب منطقه شما مملو از فلزات سنگین است، باید از سیستم تصفیه برقی استفاده کنید.
 

برای خواندن مقاله حذف فلوراید از آب اینجا کلیک کنید

 

دستگاه‌های تصفیه آب غیربرقی ربن

ربن، دستگاه‌های تصفیه آب متعددی هم الکتریکی (دستگاه تصفیه آب زیر سینکی) و هم غیر الکتریکی ( دستگاه تصفیه آب رومیزی و دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان) را ارائه می دهد که از نظر طراحی، شیک و متناسب با خانه یا فضاهای تجاری شما هستند. دستگاه تصفیه آب رومیزی ربن ، شامل 10 مرحله تصفیه و دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان، 2 مرحله ای یا 3 مرحله ای جامبو هستند. شما می‌توانید، درخواست آزمایش آب رایگان بدهید تا کیفیت آب در خانه یا محل کار شما تعیین شود و بهترین دستگاه تصفیه آب را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. خدمات و نصب رایگان که توسط ربن برای هر محصول ارائه می شود، نکته‌ای ارزشمند برای مشتریان است.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *