فیلتر پیش تصفیه آب ساختمانی

فیلتر پیش تصفیه آب ساختمانی

نکات مهم در انتخاب فیلتر پیش تصفیه آب ساختمانی

فیلتر پیش تصفیه، نوعی فیلتر است که به منبع اصلی متصل شده تا آبی که وارد خانه شما می شود از قبل تصفیه شده باشد. بر خلاف فیلترهای معمول مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب، که در نقطه مصرف و با هدف آب آشامیدنی نصب می شوند، فیلترهای پیش تصفیه، در نقطه ورودی ساختمان نصب شده و برای دستگاه های توزیع کننده آب شما نظیر آشپزخانه، لباسشویی، وان حمام، دوش و توالت ، آب فیلتر شده را فراهم می کنند. فیلتراسیون آب فرآیندی آسان است که تضمین می کند آب طعم عالی دارد و تصفیه می شود. نوع فیلتری که خریداری می‌کنید می‌تواند بر کیفیت و مقدار آبی که می‌تواند در خانه شما جاری شود، تأثیر بگذارد. به عنوان یک قاعده، شما باید اعتبار و شهرت شرکت یا فروشنده عرضه کننده فیلتر را در نظر بگیرید. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، نکات کلیدی برای انتخاب بهترین فیلتر پیش تصفیه ساختمانی، آورده شده است.

 

انتخاب نوع فیلتر پیش تصفیه آب ساختمانی

انتخاب نوع فیلتری که قرار است نصب شود بستگی به نوع آلودگی آب شما دارد. باید با یک متخصص صحبت کنید تا مشخص کند کدام آلاینده ها را باید از آب جاری در خانه خود پاک کنید. اگر خط اصلی آب شما توسط خدمات شهری نگهداری می شود، ممکن است نیاز به حذف رسوبات، کلر، مواد معدنی و مواد شیمیایی داشته باشید.

 

برای خواندن مقاله آلودگی های آب لوله‌کشی که بهتر است بشناسید اینجا کلیک کنید

 

اگر خانه شما به یک چاه آب خصوصی متصل است، باید آلاینده هایی مانند مواد معدنی سخت، آهن و رسوبات را حذف کنید. با این حال، میزان آلاینده های موجود در آب ممکن است از ملایم تا سمی متفاوت باشد.

 

نرخ جریان (دِبی) لوازم خانگی خود را بدانید

سرعت جریان بر حسب گالن در دقیقه اندازه گیری می شود. نرخ جریان، مقدار آبی است که می‌تواند در دستگاه‌های مصرف کننده آب خانه شما مانند ماشین ظرفشویی، دوش، بخاری آب گرم و توالت و … جریان یابد. هنگام برنامه ریزی برای خرید فیلتر پیش تصفیه، حتماً از مشخصات ارائه شده توسط سازنده لوازم خانگی و دستگاه های توزیع کننده آب در خانه خود مطلع شوید. به عنوان مثال، یک سر دوش معمولی دارای سرعت جریان 5-2/5 گالن در دقیقه است در حالی که ماشین ظرفشویی و توالت به ترتیب دارای سرعت جریان 5 و 3 گالن در دقیقه هستند. نرخ جریان به اندازه خانواده شما، تعداد دستگاه های توزیع کننده آب و سرعت جریان هر دستگاه، بستگی دارد. یک متخصص می تواند به شما در محاسبه دبی مناسبی که فیلتر باید داشته باشد، کمک کند. یک سیستم فیلتر پیش تصفیه آب با دبی کمتر نسبت به میزان مورد نیاز،به مفهوم قطع جریان آب و کاهش فشار آب به ویژه در زمان اوج مصرف است.

 

به اندازه فیلتری که برای خانه خود می خواهید، دقت کنید

یک فیلتر بزرگ بهترین است، زیرا به معنای افزایش آب و نیاز به فواصل زمانی دیرتر برای سرویس سیستم است. همچنین باید اندازه پورت فیلتر را بررسی کنید زیرا بر نرخ جریان برحسب گالن در دقیقه و فشار آب، تأثیر می گذارد. برای یک خانه متوسط، اندازه ایده آل  فیلتر پیش تصفیه باید 5/4×20 اینچ باشد. از طرف دیگر، خانواده های بزرگ ممکن است نیاز به نصب فیلترهایی با سرعت جریان 25 گالن در دقیقه و پورت های 11/2 اینچی داشته باشند.

 

در مورد عمر سیستم فیلتر پیش تصفیه بپرسید

عمر فیلتر بر اساس وضعیت آبی که قصد دارید تصفیه کنید، متفاوت است. هنگام خرید سیستم فیلتر پیش تصفیه، باید کمیت و کیفیت رسوب در آب را در نظر گرفت. عمر فیلتر با توجه به میزان آبی که می تواند قبل از تعویض، تصفیه شود، تعیین می گردد. اگر فشار آب کاهش یابد، به احتمال زیاد در تعویض فیلتر، تعلل نموده اید. توصیه می‌کنیم سوابق تعویض فیلتر را ثبت کنید تا بتوانید برای زمان مناسب تعویض فیلتر برنامه ریزی کنید.

 

مطمئن شوید که سیستم فیلتر دارای گواهی NSF می باشد

وقتی همه عوامل دیگر در نظر گرفته شده اند، مهمترین چیزی که می خواهید بدانید این است که آیا سیستم فیلتر دارای گواهینامه NSF است یا خیر. گواهی NSF استانداردی برای تصفیه آب است که نشان می دهد از نظر کاهش آلاینده های مرتبط با سلامتی انسان مورد تایید می باشد. صرف نظر از اندازه فیلترهایی که خریداری می کنید، اطمینان از این تاییده عاقلانه است. می توانید مهر و موم را بررسی کنید که نشان از تست و تایید شدن سیستم فیلتر توسط سازمان های استاندارد است.

 

برای خواندن مقاله استاندارد های تصفیه آب خانگی که بهتر است بدانید اینجا کلیک کنید

 

اگر تصمیم گرفته اید که سیستم های فیلتر قدیمی خود را تعویض کنید یا آنها را با یک فیلتر مدرن جایگزین کنید، این نکات به شما کمک می کند تا بهترین سیستم فیلتر پیش تصفیه را انتخاب کنید. این نکات نه تنها با قوانین ایمنی مطابقت دارند، بلکه برای رفع تمام نیازهای فیلتراسیون آب شما کارآمد هستند.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

 
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *