کارکرد درست دستگاه تصفیه آب خانگی

کارکرد درست دستگاه تصفیه آب خانگی

مراقبت‌های لازم برای کارکرد درست دستگاه تصفیه آب خانگی

مهمترین عامل برای سلامتی ما، نوشیدن آب سالم و تمیز است. برای تضمین دریافت آب آشامیدنی سالم و تمیز، نگه داشتن یک دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس (RO) در شرایط کار خوب و اطمینان از کارکرد درست تصفیه آب خانگی خود، بسیار مهم است. دستگاه تصفیه آب RO بدون انجام مراق‍بت‌های لازم نمی‌تواند به درستی کار کند، بنابراین ممکن است در خطر نوشیدن آب ناخالص باشید. همانطور که می‌دانیم، موادی مانند کلر، فلزات سنگین و سایر آلاینده‌ها توسط فیلترهای آب برای تمیز کردن آب جذب می‌شوند. اگر می‌خواهید به طور کامل از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید، باید به طور معمول در زمان مقرر، فیلترهای دستگاه را تعویض کنید.

با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید. در این مقاله، چند روش مفید برای تمیز کردن و نگهداری دستگاه تصفیه آب RO به طوری که برای مدت طولانی کارآمد باشد، آورده شده است.

 

برای خواندن مقاله اهمیت نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی

اگر در خانه، دستگاه تصفیه آب دارید، تمیز کردن و نگهداری منظم آن بسیار مهم است. برای تمیز کردن دستگاه، سیستم فیلتراسیون و مخزن باید ابتدا از آب خود تخلیه شود. علاوه بر این، شیر آب سیستم را ببندید. حالا غشا RO و فیلترها را از سیستم فیلتراسیون خارج کنید و هوزینگ ها را شستشو دهید.

 

برای خواندن مقاله سوالات متداول درباره فرآیند اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

بهداشت اطراف دستگاه تصفیه آب:

اطمینان حاصل کنید که هیچ حشره، مورچه یا سایر آفات در اطراف دستگاه تصفیه وجود ندارد.

 

تغییر فیلتر در فواصل منظم:

مهمترین مرحله در نگهداری، تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب در زمان مقرر است. اگر از فیلتر آب کثیف استفاده کنید، مشکلات متعددی مانند فشار کم آب و تولید آب آلوده می‌تواند توسط دستگاه تصفیه آب RO ایجاد شود.

 

برای خواندن مقاله نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

گرفتگی فیلتر باعث کاهش فشار آب می‌شود. زیرا فیلتر کثیف، مانع از جریان آب می‌شود. آب آلوده یکی دیگر از مشکلات احتمالی است. اگر فیلتر شما مسدود شده باشد، نمی‌تواند آلاینده‌ها را جذب کند. فیلتر آب کثیف ممکن است گاهی اوقات باعث نشت نیز شود اگر آب به راحتی از آن عبور نکند. هنگام استفاده از RO، باید بدانید که فیلترهای دستگاه تصفیه آب، همگی مصرفی هستند و  در یک دوره معین باید اقدام به تعویض آنها کنید.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

پس از تعویض فیلتر کربنی، چندین بار آب را تخلیه کنید تا در نهایت آب خروجی، رنگ شفافی به خود بگیرد.

 

برای خواندن مقاله هر آنچه لازم است درباره فیلترهای کربنی بدانید اینجا کلیک کنید

 

تعویض غشاء RO یا فیلتر ممبران:

غشای نیمه تراوا یکی از ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب RO است که به آب اجازه عبور می‌دهد و در عین حال حدود 98 درصد از ناخالصی‌های آب را از بین می‌برد. با توجه به سطح سختی آب، توصیه می‌شود که غشاء RO را سالی یکبار تعویض کنید.

 

برای خواندن مقاله تاثیر فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

نشت و چکه را بررسی کنید:

اگر اقدامات احتیاطی مناسب انجام نشود، ممکن است دستگاه‌های تصفیه آب نشت کنند. برای شناسایی منبع نشتی و جلوگیری از آسیب بیشتر به تجهیزات، از یک متخصص برای بررسی جامع دستگاه تصفیه آب استفاده کنید.

 

تعمیر و نگهداری سالانه:

اگر می‌خواهید از بروز هرگونه مشکل عمده در دستگاه تصفیه آب جلوگیری کنید، مطمئن شوید که از یک متخصص برای تعویض فیلترها کمک گرفته‌اید. به شدت توصیه می‌شود، اقدامات ضروری را برای تمیز نگه داشتن دستگاه تصفیه آب انجام دهید. زیرا، مراقبت از اطرافیان و سلامتتان از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

برای خواندن مقاله چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم (قسمت دوم) اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *