هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب

هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب

هزینه تعمیر و نگهداری یک دستگاه تصفیه آب خانگی RO

 

دستگاه تصفیه آب خانگی مبتنی بر اسمز معکوس، که اغلب به عنوان RO شناخته می‌شود، نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. در واقع، بدون بازرسی‌های معمول و فرآیندهای تمیز کردن نمی‌تواند به درستی کار کند. علاوه بر این، نگهداری نامناسب می‌تواند منجر به تولید آب آلوده، آسیب به دستگاه و افزایش هزینه‌ نگهداری دستگاه تصفیه آب شود. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا با نکات بیشتری در رابطه با هزینه های تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی آشنا شوید.

 

برای خواندن اهمیت نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

چرا تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب RO ضروری است؟

دستگاه تصفیه آب مبتنی بر اسمز معکوس برای ادامه کار نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد. از آنجایی که تصفیه کننده آب، ذرات خطرناک و نامطلوب را حذف می‌کنند، با گذشت زمان، فیلترهای مختلف دستگاه، دچار سایش و انسداد می‌شوند و کارایی لازم را ندارند.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می کند اینجا کلیک کنید

 

تعویض منظم فیلتر می‌تواند طول عمر دستگاه تصفیه آب را 10 تا 15 سال افزایش دهد؛ علاوه بر این، هزینه‌های ناشی از تعمیر دستگاه تصفیه آب را کاهش می‌دهد. در صورت عدم نگهداری، هزینه تعویض فیلترها و به خصوص فیلتر ممبران افزایش می‌یابد.

 

برای خواندن مقاله چه زمانی باید فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم اینجا کلیک کنید

 

پیش فیلترهای دستگاه تصفیه آب، از غشاهای شکننده در برابر سیلت و کلر محافظت می‌کنند. فیلتر ممبران توسط هر کلری که به آن وارد شود، از بین می‌رود.اگر پیش فیلترها (فیلتر الیافی و کربنی) را طبق برنامه تغییر دهید، فقط باید هر 1-2 سال یکبار (یا 3-4 سال در آب با کیفیت بالاتر) فیلتر ممبران را تعویض کنید.

 

برای خواندن مقاله فیلترهای کربنی اینجا کلیک کنید

 

در غیر این صورت، مجبور خواهید بود که ممبران را دفعات بیشتری تعویض کنید، که هزینه بالاتری را برای شما به همراه خواهد داشت. اگر آب، دارای سختی پایینی باشد، می‌توانید فیلتر ممبران را دفعات کمتری، تعویض کنید.

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

علاوه بر این، اگر فیلترها به موقع تعویض نشوند، ممکن است تصفیه کننده آب دچار مشکل شود. بدیهی است که هزینه تعویض کل دستگاه بسیار بیشتر از تعویض فیلترها است. نگهداری مناسب دستگاه تصفیه آب، می‌تواند تضمین کند که آب سالم باقی می‌ماند و خطر ابتلا به مشکلات سلامتی، کاهش می‌یابد.

 

چه مواردی نیاز به تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب را نشان می‌دهد؟

فشار کم آب، آبی که مزه یا بوی نامطبوع دارد یا دستگاه تصفیه آبی که دائماً کار می‌کند یا صدا ایجاد می‌کند، موارد اصلی هستند که نشان می‌دهد دستگاه تصفیه آب نیاز به تعمیر دارد؛ تشخیص این نکات بسیار ساده می‌باشد.

 

فشار آب کم است

فشار کم آب می‌تواند به دلیل ناتوانی دستگاه تصفیه آب RO در تولید آب کافی باشد. این شرایط، معمولاً نشان می‌دهد که فیلترها دچار مشکل شده‌اند و سیستم را مسدود می‌کنند. فشار کم آب، نشان می‌دهد که زمان تعویض فیلترهای اسمز معکوس فرا رسیده است.

 

آب مزه یا بوی بدی دارد

آب، ممکن است به طرق مختلف طعم یا بوی بدی بدهد، اما همه آنها نشان می‌دهند که سیستم اسمز معکوس نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. اگر بوی کلر در آب، مشاهده کردید، باید فیلترها و غشای سیستم RO خود را تعویض کنید. هر گونه کلری که وارد فیلتر ممبران شود، باعث آسیب فوری به آن می‌شود.

علاوه بر این، آبی که مزه فلزی دارد یا بویی شبیه تخم مرغ فاسد می‌دهد، ممکن است نشان‌دهنده مشکلی در دستگاه تصفیه آب باشد؛ در این مواقع، بهتر است علاوه بر فیلترها، هوزینگ‌ها، شیلنگ‌ها و سایر اتصالات را بررسی کنید. رشد باکتریایی سیستم، همان چیزی است که رایحه کپک زدگی را منتشر می‌کند. متأسفانه با نوشیدن این آب آلوده، ممکن است بیمار شوید.

 

دستگاه تصفیه آب، به طور مداوم کار می‌کند

کار مداوم دستگاه تصفیه آب، علامت نهایی و رایج وجود یک مشکل است، بنابراین در اسرع وقت باید تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب انجام شود. عملکرد مداوم می‌تواند فرسودگی و خرابی فیلترها را تسریع کند و به طور جبران ناپذیری به دستگاه، آسیب برساند.

این، معمولاً نشان‌دهنده این است که فیلتر ممبران در وضعیت خوبی قرار ندارد و باید تعویض شود. اگر فیلتر ممبران به درستی کار نکند، سایر فیلترها نیز احتمالاً کار نمی‌کنند.

 

هر چند وقت یکبار باید دستگاه تصفیه آب نگهداری شود؟

در دستگاه تصفیه آب خانگی مبتنی بر اسمز معکوس از تعدادی فیلتر استفاده می‌شود، که هر یک از آنها برای حذف آلودگی‌های مختلف ساخته شده است.

 

برای خواندن مقاله حذف آلاینده‌ها از آب اینجا کلیک کنید

 

اکثر فیلترهای تصفیه کننده آب، باید حداقل هر سه تا دوازده ماه یکبار عوض شوند. علاوه بر این، دستگاه تصفیه آب نیز باید حداقل سالی یک بار ضد عفونی شود. زمان ایده آل برای انجام این کار زمانی است که در حال تعویض فیلتر هستید. اگر دستگاه، به طور منظم تمیز و نگهداری نشود، باکتری‌ها به راحتی می‌توانند در این فضای بسته رشد کنند؛ در نتیجه، بهتر است حداقل سالی یک بار تعمیر و نگهداری دستگاه را انجام دهید.

 

برای خواندن مقاله تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب زیرسینکی اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *