دلایل نیاز به تصفیه آب

دلایل نیاز به تصفیه آب

دلایل نیاز به دستگاه تصفیه آب خانگی RO

 

دستگاه‌های تصفیه آب در هر خانه‌ای به وسیله‌ای ضروری تبدیل شده‌اند. با انبوهی از دستگاه‌های تصفیه آب موجود در بازار و فناوری‌های به کار رفته در آنها، مصرف‌کنندگان اغلب دچار سردر‌گمی‌ می‌شوند که در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب به دنبال کدام یک باشند، که بهترین و موثرترین دستگاه تصفیه آب باشد. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا دلایل اصلی نیاز به دستگاه تصفیه آب را بدانید.

 

برای خواندن مقاله خرید تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

تکنولوژی اسمز معکوس یا RO که در دستگاه‌های تصفیه آب، کاربرد فراوانی دارد، یک فرآیند تصفیه آب است که از یک غشای نیمه نفوذپذیر برای حذف یون‌ها، مولکول‌های ناخواسته و ذرات مضر از آب آشامیدنی استفاده می‌کند.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس چیست و چگونه عمل می کند اینجا کلیک کنید

 

در زیر 5 دلیل برای نیاز به یک دستگاه تصفیه آب RO آورده شده است:

حذف آلاینده‌های بیماری زا

در بسیاری از مناطق، منابع آب آشامیدنی خانوارها، آب لوله‌کشی و آب زیرزمینی ‌می‌باشد. این منابع آب، می‌توانند حامل آلاینده‌های میکروبیولوژیکی بیماری‌زا مانند ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها باشند. این آلاینده‌ها، آب را برای مصرف نامناسب ‌می‌کند و ممکن است منجر به بیماری‌های منتقله از طریق آب مانند وبا، اسهال و حصبه شود. در نتیجه، ضروری است که از یک دستگاه تصفیه آب RO استفاده شود. این دستگاه می‌تواند با از بین بردن همه آلاینده‌های تهدید کننده، از شما و خانواده‌تان در برابر این بیماری‌ها محافظت کند.

 

طعم آب را شیرین ‌می‌کند

ناخالصی‌های موجود در آب، بر طعم آن و حتی طعم غذایی که با آن طبخ ‌می‌کنیم، تأثیر ‌می‌گذارد. دستگاه تصفیه آب RO مخصوصاً زمانی توصیه ‌می‌شود که طعم آب شور باشد. به عبارت دیگر، زمانی که دارای غلظت بیشتری از مواد جامد محلول یا سختی (TDS) مانند سدیم، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و غیره باشد، خرید دستگاه تصفیه آب، ضروری ‌است.

 

برای خواندن مقاله آب سخت چیست و چه تاثیری بر سلامت انسان دارد اینجا کلیک کنید

 

معمولاً زمانی که سطح TDS بالاتر از 200 ppm، ‌می‌باشد، تصفیه آب  RO، ‌می‌تواند سختی اضافی آب را کاهش دهد و طعم آن را نرم و شیرین ‌‌کند.

 

برای خواندن مقاله TDS مناسب برای آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

فلزات سنگین را حذف ‌می‌کند

آب برای مصارف آشامیدنی ناایمن است زیرا دارای سطح بالاتری از آلاینده‌ها مانند نیترات‌ها، فلزات سنگین، آفت کش‌ها و غیره است. این فلزات سنگین، ‌می‌توانند اثرات طولانی مدت شدیدی بر سلامتی داشته باشند و کلیه‌ها، کبد و سیستم عصبی را مختل کنند و حتی منجر به بیماری‌هایی مانند سرطان و مسمومیت با سرب شوند.

 

برای خواندن مقاله چگونه نیترات را از بدن خود دفع کنیم اینجا کلیک کنید

 

دستگاه تصفیه آب RO ، موثرترین راه برای حذف این فلزات سنگین و مواد شیمیایی مانند آهن، سرب، جیوه، آرسنیک، کلر و فلوراید است. تمام آلاینده‌های فیزیکی و میکروارگانیسم‌ها توسط یک دستگاه تصفیه‌ آب RO فیلتر می‌شوند که باعث می‌شود آب را 100% ایمن برای مصرف تبدیل کند.

 

برای خواندن مقاله سوالات متداول درباره فرآیند اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

تصفیه آب موثر

دستگاه تصفیه آب RO در مقایسه با سایر فناوری‌های فیلتراسیون UF یا UV، لایه محافظتی بیشتری را ارائه ‌می‌دهد، زیرا ‌می‌تواند ریزترین آلاینده‌های شیمیایی را حذف کند که ممکن است در صورت استفاده به تنهایی از سایر فناوری‌های فیلتراسیون عبور کند. ترکیب تصفیه آب RO با فیلتراسیون UV، خالص ترین آب آشامیدنی را بدون هر گونه آلودگی تامین ‌می‌کند.

 

مزایای سلامتی مختلفی را ارائه ‌می‌دهد

نوشیدن آب تصفیه شده، سلامت و رفاه کلی را افزایش ‌می‌دهد، سلامت دستگاه گوارش را بهبود ‌می‌بخشد، به عملکرد مطلوب کلیه کمک ‌می‌کند، بدن را هیدراته ‌می‌کند و انرژی ‌می‌دهد و سلامت پوست و مو را بهبود ‌می‌بخشد.

 

برای خواندن مقاله سلامت کلیه در گرو نوشیدن آب سالم اینجا کلیک کنید

 

ربن دارای طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های تصفیه آب است که در صورت خرید یکی از محصولات، با اطمینان ‌می‌توانید آب تصفیه 100 درصد ایمن را مصرف کنید.

 

برای خواندن مقاله دسترسی به آب تصفیه اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *