علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

دستگاه تصفیه آب جامبو

برای دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان، ایجاد صدا غیر معمول است، اما ممکن است اتفاق بیفتد. اگر دستگاه شما صداهای عجیبی تولید می‌کند، نیازی به وحشت نیست. ممکن است دلایل مختلفی باعث این اتفاق شده باشد. اما، بیشتر آنها جزئی هستند که به راحتی برطرف می‌شوند. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا به برخی از رایج‌ترین دلایل پر سر و صدا بودن دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان و همچنین راه‌های برطرف کردن آن پرداخته می‌شود‌ تا بتوانید دستگاه خود را به حالت روان بازگردانید. همچنین در انتها خرید یک دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان با کیفیت به شما پیشنهاد می‌شود.

 

برای خواندن مقاله انواع فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

انواع صدا در دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

عوامل زیادی مانند تجمع کلسیم یا منیزیم روی دریچه‌ها‌ی ورودی، لقی اتصالات، هوای داخل فیلتر یا نصب نادرست دستگاه، می‌توانند در ایجاد صدا در دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان، نقش داشته باشند. در بیشتر موارد، نویز نشانه‌ای از آسیب دیدن سیستم نیست و معمولاً، پس از چند روز متوقف می‌شود. برای تشخیص اینکه چرا دستگاه صدا تولید می‌کند، تعیین نوع صدای آن مفید است.

 

برخی از صداهای رایج

  1. اختلاف فشار قبل و بعد از مراحل فیلتر، صدایی آهسته شبیه به زمزمه ایجاد می‌کند، اما باید طی چند روز از بین برود. همچنین می‌تواند فقط نشانگر جریان آب در لوله‌ها‌ باشد. در برخی موارد، هنگامی ‌که لوله‌ها‌ لقی دارند یا به راحتی محکم نمی‌شوند، می‌توانند لرزش داشته باشند و صدا تولید کنند. در برخی مواقع، صدای آزار دهنده را می‌توان با عایق‌سازی لوله‌ها، برطرف نمود.
  2. برای برطرف کردن صدای ناشی از حباب‌ها‌ی هوا (صدای پاشش)، باید تمام خروجی‌های آب را برای چند دقیقه باز کنید، با این کار می‌توانید هر هوایی را به بیرون منتقل کنید. در فرآیند فیلتراسیون، آب با عبور از فیلتر، آلاینده‌ها‌ را از خود حذف می‌کند، جایی که آب جمع می‌شود، پاشش رخ می‌دهد، زیرا آب از طریق منافذ مسدود شده عبور می‌کند.
  3. وجود هوا در سیستم لوله‌کشی خانه  به خصوص اگر قدیمی ‌باشد، کاملاً طبیعی است. به این دلیل که لوله‌ها کاملاً آب‌بندی نشده‌اند، بنابراین هوا می‌تواند از طریق ترک‌های کوچک یا نشتی وارد شود. اگر صدای پاشش، به دلیل حباب‌ها‌ی هوا باشد، فقط زمانی اتفاق می‌افتد که شیر آب سرد را باز می‌کنید زیرا آب گرم به سختی هوا دارد.
  4. فشار بالای آب نیز  اغلب صدایی شبیه ناله تولید می‌کند. که معمولاً پس از تثبیت سیستم از بین می‌رود. در صورتی که ادامه پیدا کرد، ممکن است به دلیل عملکرد نادرست شیر باشد.
  5. جنس لوله‌ها‌ نیز باید مورد توجه قرار گیرد. لوله‌های PVC یا پلاستیک، چون سبک‌تر هستند در هنگام برخورد با فشار آب، بیشتر صدا تولید می‌کنند، برخلاف لوله‌های فلزی که سنگین‌تر هستند و در نتیجه در کاهش صدا بهتر عمل می‌کنند.

تماس با سازنده 

قبل از هر اقدامی ‌توسط خودتان، بهتر است با سازنده دستگاه خود تماس بگیرید و نظر حرفه‌ای آنها را جویا شوید. شاید دستگاه شما به درستی نصب نشده باشد. اغلب اوقات، تیم  خدمات آنها می‌تواند به شما کمک کند  تا دستگاه را به درستی عیب یابی کنید.

 

خرید دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان ربن

دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان ربن، 2 مرحله‌ای یا 3 مرحله‌ای جامبو هستند. در این دستگاه، بر اساس آنالیز آب محل مورد نظر، از فیلترهای الیافی، کربن فعال گرانول، توری و کربن بلاک،استفاده می‌شود. جنس هوزینگ‌ها، بسیار با کیفیت است. بنابراین هرگز نگران نشتی آب نخواهید شد.

 

برای خواندن مقاله ساختار هوزینگ دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

با خرید دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان ربن، می‌توانید ذرات درشت مانند گل و لای، شن و ماسه، مواد شیمیایی مانند کلر و … را از آب حذف کنید. همچنین طعم آب را بهبود ببخشید.

 

برای خواندن مقاله مشکلات آب چیست اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *