بهترین دستگاه تصفیه آب

بهترین دستگاه تصفیه آب

چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنیم؟

 

آب برای عملکرد روان و کارآمد بدن ضروری است. با وجود همه فواید، اما آب می‌تواند آلاینده‌های مضر زیادی داشته باشد که ضروری است برای مصارف آشامیدنی تصفیه شود. خرید بهترین دستگاه تصفیه آب، یک سرمایه گذاری عالی به شمار می‌رود. در واقع دستگاه تصفیه آب، به یک نیاز تبدیل شده است. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا یک راهنمای گام به گام برای شما ایجاد کرده‌ایم تا تصمیم بگیرید چگونه دستگاه تصفیه آب مناسب را انتخاب  و سپس اقدام به خرید کنید.

 

برای خواندن مقاله چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم؟ (قسمت اول) اینجا کلیک کنید

 

مراحل انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب برای خانه

این راهنمای گام به گام به شما کمک می‌کند تا بدانید که چه نکات مهمی را باید قبل از خرید دستگاه تصفیه آب در نظر بگیرید تا از خرید خود پشیمان نشوید.

 

آب مصرفی خود را بشناسید

اولین و مهمترین گام در انتخاب دستگاه تصفیه آب مناسب، شناخت مشکلات آب آشامیدنی است که در واقع، همان درک کیفیت آبی است که در خانه مصرف می‌کنید. دانستن این موضوع کمک می‌کند نه تنها تصمیم درست بگیرید، بلکه شما را از منبع آبی که در خانه خود دریافت می‌کنید و میزان قابل اعتماد بودن آن آگاه می‌سازد.

 

برای خواندن مقاله کیفیت آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

یکی از کمیتهای مهم در کیفیت آب، TDS، است.  TDS یا کل جامدات محلول در آب آشامیدنی مقدار ناخالصی‌های محلول مانند فلزات، مواد معدنی، نمک‌ها، یون‌ها در حجم خاصی از آب است. اگر TDS آب آشامیدنی بین 150-200 باشد، آب برای مصارف آشامیدنی مناسب است. با افزایش TDS، آب آشامیدنی، سخت محسوب می‌شود و طعم بدی دارد.

 

برای خواندن مقاله TDS مناسب برای آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

اکثر مردم فکر می کنند که داشتن دستگاه RO بهترین راه حل برای تصفیه آب است، اما دستگاه تصفیه آب RO، به دلایل زیر برای همه مناسب نیست:

اول اینکه، دستگاه تصفیه آب RO ، TDS آب را 95-98 درصد کاهش می‌دهد. اگر دستگاه تصفیه RO در مناطق با TDS پایین، استفاده شود، می تواند آب را غیر معدنی کند که به طور قطع، چنین آبی برای مصارف آشامیدنی مناسب نیست.

 

برای خواندن مقاله بهترین TDS برای آب اینجا کلیک کنید

 

نکته دوم این است که سیستم تصفیه RO بیش از 80 درصد آب را هدر می‌دهد که توجیه پذیر نیست.

 

برای خواندن مقاله تاثیر سختی آب اینجا کلیک کنید

 

فناوری فیلتراسیون  مورد نیاز خود را شناسایی کنید

گام بعدی این است که به دقت فناوری  تصفیه مناسب را برای آب خانه خود شناسایی کنید. برای این کار، می‌توانید با آزمایش آب مصرفیتان، مشکلات آب خود را بدانید و دستگاه تصفیه آب مناسب را خریداری کنید.

 

برای خواندن مقاله خرید فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

توجه شود که هیچ دستگاه تصفیه ای وجود ندارد که متناسب با نیاز همه خانواده‌ها باشد و باید دستگاه تصفیه آب را براساس نیاز خود انتخاب کنید.

 

بدانید که قرار است چقدر هزینه کنید

خرید دستگاه تصفیه آب صرفاً یک سرمایه گذاری یکباره نیست و برای اینکه بهترین نتیجه را از یک دستگاه تصفیه آب بگیرید، باید به دقت از آن نگهداری کنید و به طور مرتب  و به موقع فیلترهای آن را تعویض کنید. به این موضع مهم توجه کنید که قطعات و فیلترهای دستگاه تصفیه آبی که می‌خواهید خریداری کنید، در بازار موجود هستند و به راحتی قابل دسترس می‌باشند.

اگر دستگاه تصفیه آب RO را از برندهای نه چندان معتبر خریداری کنید، ممکن است  با هزینه به خطر انداختن کیفیت آب، در هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب صرفه جویی کنید، زیرا این برندها به طور معمول، از فیلترهای با کیفیت متوسط و یا پایین استفاده می‌کنند.

 

برای خواندن مقاله چه دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنیم؟ (قسمت دوم) اینجا کلیک کنید

 

علاوه براین، اگر برندی اصرار دارد که دستگاه تصفیه آب او را بخرید زیرا به عنوان مثال 10 مرحله فیلتر یا بیشتر دارد. این یک تبلیغ دروغین است، زیرا مراحل بیشتر به معنای کیفیت بهتر آب نیست. بنابراین هرگز به این تبلیغات توجه نکنید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *