فیلتر استخر

فیلتر استخر

عملکرد فیلتر استخر چگونه است؟

 

فیلتر استخر ایمنی و شفافیت آب استخر را در تمام طول سال تضمین می‌کنند. بدون سیستم تصفیه، استخر برای شنا خطرناک است؛ آب نیز کدر، لزج و ناخوشایند خواهد بود. به دلیل خطرات آب آلوده، صاحبان استخر موظف به نصب و نگهداری صحیح یک سیستم تصفیه موثر برای استخر هستند. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا می‌توانید با انواع فیلترهای استخر، نحوه عملکرد آنها و مزایا و معایب هر کدام آشنا شوید.

 

برای خواندن مقاله هیدراتاسیون بدن اینجا کلیک کنید

 

فیلتر استخر

فیلتر استخر با عبور دادن آب از طریق فیلتری از پارچه مصنوعی، ماسه یا خاک دیاتومه، آلاینده‌ها را از آب پاک می‌کند. برای شفاف و ایمن نگه داشتن آب، از فیلترهای استخر همراه با مواد شیمیایی ضدعفونی کننده، استفاده می‌شود. مواد شیمیایی از رشد باکتری‌ها و انتشار ویروس‌ در آب استخر جلوگیری می‌کند، فیلترهای استخر، کدری، کثیفی و زباله‌هایی را که می‌توانند باعث رشد باکتری‌ها شوند، از بین می‌برند.

 

برای خواندن مقاله حذف فسفات از آب اینجا کلیک کنید

 

فیلترهای استخر و مواد شیمیایی مکمل هم هستند. اگر سیستم فیلتراسیون استخر به درستی کار نکند، کثیفی بیش از حد می‌تواند باعث عدم تعادل در ترکیبات شیمیایی استخر شود و منجر به رشد باکتری‌ها و جلبک‌ها شود و در ادامه، ممکن است به فیلترها، پمپ، دیواره‌ها و کف استخر آسیب برساند.

 

انواع فیلتر استخر

سه نوع فیلتر استخر خانگی عبارتند از: کارتریج، شنی و خاک دیاتومه (DE). رایج ترین نوع فیلتر استخری که در منازل استفاده می‌شود، فیلتر شنی است که نسبت به سایر فیلترها، ارزان تر است. فیلترهای کارتریجی، در مناطقی که شستشوی معکوس، فرآیند تمیز کردن فیلتر شنی یا DE، ممنوع است، رایج می‌باشند. در بسیاری از موارد، فیلتر شنی، فیلتراسیون کافی برای تمیز نگه داشتن آب استخر را فراهم می‌کند. اما برای کسانی که به دنبال فیلتراسیون پیشرفته تر هستند، فیلتراسیون کارتریج و DE، گزینه‌های عالی هستند.

 

برای خواندن مقاله فیلتر های تصفیه آب ورودی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

فیلترهای کارتریج استخر، فیلترهای شنی و فیلترهای خاک دیاتومه همگی اشکال موثری از فیلتراسیون استخر خانگی هستند، اما هر کدام نسبت به بقیه دارای مزایایی هستند.

 

فیلتر کارتریج استخر

فیلتر کارتریج، لایه ای از پارچه مصنوعی است که به دور یک هسته استوانه ای پیچیده شده است. پارچه روی یک فیلتر کارتریج تا می‌شود تا حداکثر سطح فیلتر را ایجاد کند. آب از فیلتر عبور می‌کند اما خاک و آلاینده‌ها نمی‌توانند از پارچه عبور کنند و در نتیجه آب خروجی تمیزتر می‌شود. اکثر فیلترهای کارتریج دارای دقت بین 5 تا 20 میکرون هستند، بدین مفهوم که قادرند ذرات کوچک به اندازه 5 تا 20 میکرومتر را فیلتر کنند. این فیلتر، مانند فیلترهای شنی و DE نیازی به شستشوی معکوس ندارند. دفعات نگهداری فیلتر کارتریج بستگی به اندازه استخر و میزان آلودگی آب دارد. برخی از مزایای فیلتراسیون کارتریجی عبارتند از:

  • در مقایسه با فیلتر شنی، ذرات کوچکتر را می‌تواند حذف کند.
  • بر شیمی ‌آب استخر تأثیر نمی‌گذارد.
  • سطح فیلتر بزرگ است.
  • نیازی به شستشوی معکوس ندارد.
 

فیلتر شنی

فیلتر شنی استخر، با استفاده از دانه‌های شن و ماسه، خاک و زباله‌ها را هنگام عبور آب از مخزن، فیلتر می‌کند. این فیلتر معمولاً دارای دقت بین 20 تا 100 میکرون است که دقت بالایی محسوب می‌شود. فیلترهای شنی، نسبت به فیلترهای تصفیه دیاتومه و فیلترهای تصفیه کارتریجی دارای وزن بیشتری هستند، این وزن زیاد، عمدتا به دلیل استفاده از سیلیس یا ماسه برای تصفیه آب استخر، می‌باشد. هنگامی‌ که آلاینده‌های زیادی در ماسه محبوس شده است، باید فیلتر از طریق فرآیندی به نام شستشوی معکوس تمیز شود.

 

برای خواندن مقاله شستشوی معکوس اینجا کلیک کنید

 

شستشوی معکوس فیلتر شنی استخر

شستشوی معکوس فیلتر شنی یک مرحله نگهداری ضروری برای تمیز نگه داشتن آب استخر و عملکرد روان پمپ می‌باشد. شستشوی معکوس، به مفهوم معکوس کردن و افزایش جریان آب برای خارج کردن خاک و ذرات آلاینده‌ای است که می‌توانند سیستم را مسدود کنند. برای بالا بردن عمر فیلتر و افزایش کیفیت آب خروجی، شستشوی معکوس، ضروری است.

 

برای خواندن مقاله نیترات موجود در آب سلامتی ما را تهدید می‌کند اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *