فیلتر دوش حمام

فیلتر دوش حمام

فیلترهای آب دوش حمام

 

بیش از 300 نوع آلاینده در آب خانگی وجود دارد. آب دوش و حمام ممکن است حاوی مواد شیمیایی مضر برای انسان، باشد. بخش زیادی از مواد شیمیایی موجود در آب دوش، مواد شیمیایی آلی فرار مانند کلرامین می‌باشد. فیلتر آب دوش حمام یکی از بهترین راه حل‌ها برای تصفیه آب حمام به شمار می‌رود. اگر به فکر استفاده از فیلتر آب دوش در خانه خود هستید، اما مطمئن نیستید که ارزش هزینه و تلاش را دارد، با این مقاله از  گروه بازرگانی ایوا همراه باشید.

 

برای خواندن مقاله در این زمان از روز نباید دوش بگیرید اینجا کلیک کنید

 

فیلتر آب دوش حمام

سر دوش دارای فیلتر، یک سیستم فیلتراسیون داخلی است که ناخالصی‌ها را از بین برده و آب دوش را تا حدی نرم می‌کند. یک فیلتر دوش داخلی مستقیماً پشت سر دوش ثابت، قرار می‌گیرد. اگرچه ممکن است برخی استفاده از فیلتر سر دوش را کاملا ضروری نبینند، اما نصب فیلتر آب دوش بهتر از عدم نصب آن است. بسیاری از فیلترهای سردوش با کیفیت، قادر هستند تا 99٪ کلر را از جریان آب حذف کنند. آنها مواد شیمیایی مضر، آلاینده‌ها و ناخالصی‌ها را تا سطوح ایمن برای بدن از آب حذف می‌کنند.

 

انواع فیلترهای آب دوش

فیلترهای کربنی قابل کاربرد برای آب دوش، دارای چندین لایه کربن و معمولاً به شکل کربن فعال نارگیل می‌باشد. این فیلترها کلر را حذف کرده و برای از بین بردن رسوبات، بوهای موجود در آب و ترکیبات آلی فرار بهترین گزینه هستند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که دمای بالای آب می‌تواند قابلیت فیلتر کردن را کاهش دهد.

علاوه بر این، فیلترهای KDF، نیز وجود دارد. این فیلترهای سر دوش از روی و مس ساخته شده اند و از یک واکنش شیمیایی برای خنثی کردن ناخالصی‌ها، استفاده می‌کنند.  فیلترهای KDF می‌توانند کلر، جیوه، آهن، باکتری‌ها و سولفید هیدروژن را خنثی کنند.

فیلترهای دوش ویتامین C نیز در سال‌های اخیر محبوب شده اند زیرا به کلر زدایی آب لوله‌کشی کمک می‌کنند.

بهتر است قبل از نصب یکی از این فیلترها، آب مورد استفاده خود را آزمایش کنید تا تشخیص دهید که چه نوع آلاینده‌ای در سیستم آب وجود دارد و براساس آن، فیلتر مناسب را انتخاب کنید.

 

برای خواندن مقاله برند معتبر تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

فیلترهای آب دوش چقدر دوام دارند؟

برخی از فیلترهای آب دوش، ادعا می‌کنند که بیش از یک سال عمر می‌کنند، اما متاسفانه اینطور نیست. زمان تعویض فیلتر، به مقدار آبی که از کارتریج فیلتر می‌گذرد، بستگی دارد. به طور کلی، اکثر فیلترهای آب دوش، اگر هر روز به مدت دو دوش 10 دقیقه ای، آب مصرف کنند، به طور واقعی حداکثر 3 تا 6 ماه دوام خواهند داشت. با این حال، فیلترهای آب KDF می‌توانند بین هشت تا دوازده ماه کار کنند. اما، فیلترهای با کیفیت پایین، زمان کمتری دوام می‌آورند.

 

تاثیر فیلتر بر فشار آب

اگرچه ممکن است به نظر برسد که فیلتر آب دوش بر فشار یا سرعت جریان آب، تأثیر می‌گذارد، اما احتمالاً این موضوع درست نیست. اگر فیلتر آب دوش به درستی نصب شود، مشابه یک سردوش استاندارد، حدود 2.5 گالن آب را در دقیقه پردازش می‌کند. علاوه بر این، اکثر فیلترهای سر دوش، فشاری بین 40 تا 80 psi دارند، که فشاری مناسب برای استحمام است.

 

مزایای استفاده

اکثر فیلترهای آب دوش، اثرات آب سخت را بر روی پوست و مو به حداقل می‌رسانند. ناخالصی‌ها و آلودگی‌ها را از بین برده و آب نرم‌تری را فراهم می‌کنند. بدان معنی که نه تنها از شوره سر کمتر رنج می‌برید، بلکه ریزش مو نیز قابل توجه نخواهد بود زیرا آب حاوی مواد شیمیایی مضری مانند کلر نیست. بنابراین، با نصب فیلتر آب حمام، تجربه بهتری از دوش گرفتن خواهید داشت زیرا پوست نرم تر شده و ریزش مو نیز مهار می‌شود.

 

برای خواندن مقاله دلایل نصب تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

مس را کاهش می‌دهد

اگر لوله‌های خانه از نوع مسی است، مس ممکن است به آمینو اسیدهای موجود در ساختار پروتئین مو واکنش نشان دهد. این موضوع، باعث شود پوست سر، شوره ایجاد کند، قرمز شود و یا در موارد شدید، سبز شود. داشتن فیلتر آب سر دوش می‌تواند از این اتفاق جلوگیری کند.

 

برای خواندن مقاله اثرات آب لوله‌کشی اینجا کلیک کنید

 

محافظت در برابر آب سخت

آب سخت دارای محتوای معدنی بالایی است. مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم باعث می‌شود، ساقه مو، خشک و شکننده شود. با داشتن فیلتر آب سردوش، میزان تجمع این مواد روی مو  کاهش می‌یابد.

 

برای خواندن مقاله نحوه شستن مو با آب سخت اینجا کلیک کنید

 

کلر را کاهش می‌دهد

کلر علاوه بر اثرات نامطلوب بر سلامتی، موها را نیز خشک می‌کند. در صورت استفاده  از فیلتر آب حمام، پوست سر کمتر مستعد ابتلا به اگزمای تحریک کننده می‌باشد و در نتیجه فولیکول‌های مو سالم تر می‌ماند.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *