عملکرد فیلتر قلیایی

عملکرد فیلتر قلیایی

مقدمه ای بر نحوه عملکرد فیلتر آب قلیایی

 

فیلتر آب قلیایی به تعادل pH آب کمک می‌کند که به کاهش میزان مواد قابل جذب توسط بدن منجر شده و از خوردگی جلوگیری می‌کند. نوشیدن آب قلیایی فواید زیادی برای بدن دارد، که تنها بخشی از آن شامل بهبود سطح انرژی، کاهش استرس و حتی پوست بهتر است. این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، اصول اولیه نحوه عملکرد فیلتر آب قلیایی، مزایایی که این فیلتر می‌تواند ارائه دهد را پوشش می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله آب قلیایی چیست اینجا کلیک کنید

 

PH چیست؟

مقیاس pH اندازه گیری اسیدیته یا قلیایی بودن یک ماده است. مقدار pH از 0 تا 14 متغیر است؛ مقدار 7 برای pH، خنثی است. آب با مقادیر کمتر از 7، اسیدی و مقادیر بالاتر از 7 قلیایی در نظر گرفته می‌شود.

 

برای خواندن مقاله PH مناسب آب اینجا کلیک کنید

 

مزایای نوشیدن آب قلیایی چیست؟

برای درک اینکه فیلتر آب قلیایی چه کاری انجام می‌دهد، بهتر است ابتدا درباره قلیایی بودن آب و سطوح pH، اطلاعات بیشتری به دست آورید. سطح pH اندازه گیری یون‌های هیدروژن در آب است. هرچه سطح pH کمتر باشد، غلظت یون هیدروژن بیشتر است. این را می‌توان با pH متر اندازه گیری نمود. هرچه سطح pH بالاتر باشد، آب اسیدی تر است. آب قلیایی ، آب یونیزه شده است که دارای PH بالای ۷ و بین ۸ تا ۹ باشد. در واقع، در فرآیند قلیایی ساختن آب، املاح اسیدی از آب حذف و مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم در آب باقی می‌ماند.

 

برای خواندن مقاله فواید نوشیدن آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

آب قلیایی به خاطر داشتن املاح معدنی کلسیم و منیزیم بر سلامتی و افزایش طول عمر تاثیرگذار است. همچنین، باعث افزایش اکسیژن در بدن می‌شود و در نتیجه انتقال مواد مغذی در خون به راحتی انجام می‌گیرد. آب آلکالاین با افزایش سطح قلیاییت معده، اسید معده را کاهش داده و در نتیجه هضم مواد غذایی بسیار راحتتر می‌شود.

آب قلیایی به خاطر داشتن مواد معدنی کلسیم و منیزیم، تاثیر مستقیمی ‌بر سلامتی و افزایش طول عمر دارد. همچنین آب قلیایی باعث افزایش اکسیژن در بدن می‌شود و انتقال مواد مغذی در خون به راحتی انجام می‌گیرد. آب آلکالاین با بالا بردن PH معده، از مقدار اسیدی بودن آن کاسته و در نتیجه هضم مواد غذایی بسیار ساده تر صورت می‌گیرد.

 

برای خواندن مقاله جوشاندن آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

مصرف به اندازه از آب قلیایی سبب ریلکس شدن ماهیچه‌ها می‌شود. آب قلیایی برای ورزشکاران بسیار مفید است. استفاده از آب قلیایی روند جذب آب توسط سلول‌ها را افزایش داده و با افزایش اکسیژن خون باعث می‌شود انرژی از دست رفته به سرعت به ورزشکار باز گردد.

 

فیلتر آب قلیایی چگونه کار می‌کند؟

سطح pH در خانه، تا حد زیادی از روی منبع آب، تعیین می‌شود. اگر آب شیر، اسیدی است، برای داشتن آب قلیایی، می‌توانید یک دستگاه تصفیه آب با فیلتر قلیایی بخرید. دستگاه تصفیه، دارای فیلترهایی است که ذرات ناخواسته را از آب حذف می‌کنند. سپس در این دستگاه‌ها از فیلتر‌های مکملی مانند فیلتر مینرال (معدنی ساز) و آلکالاین (قلیایی)، استفاده می‌شود که مواد معدنی را که به طور طبیعی در آب یافت می‌شود، به آن اضافه می‌کند. سپس مواد معدنی با آب مخلوط می‌شوند تا محلولی کمی‌ قلیایی ایجاد شود. سپس این محلول با آب ترکیب می‌شود.

 

برای خواندن مقاله انواع دستگاه تصفیه آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

بهترین فیلترهای قلیایی آب را از کجا می‌توانید پیدا کنید؟

فیلترهای قلیایی آب، از فیلترهای رایج در بازار هستند. انواع مختلفی از فیلترهای قلیایی آب با برندهای مختلف موجود است. به یاد داشته باشید که همه فیلترهای آب قلیایی یکسان نیستند. شما باید نگاهی به ویژگی‌ها و مزایای فیلترهای قلیایی آب بیندازید تا مطمئن شوید که مناسب نیازهای شما هستند. فیلتر آلکالاین ربن، یکی از باکیفیت ترین فیلترهای موجود در بازار است که به آب خاصیت قلیایی می‌بخشد و pH آب را به میزان زیادی بهبود می‌بخشد.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *