فیلتر الیافی

فیلتر الیافی

چرا فیلتر الیافی PP باید در مرحله اول سیستم تصفیه آب قرار گیرند؟

 

در اکثر دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، اولین مرحله از فرآیند تصفیه، فیلتر الیافی PP می‌باشد. مرحله اول نه تنها مستقیماً بر کیفیت آب تأثیر می‌گذارد، بلکه تأثیر مستقیم بر عملکرد سایر مراحل، فرآیند فیلتراسیون و عمر مفید فیلترهای بعدی می‌گذارد، بنابراین فیلتر الیافی PP برای دستگاه تصفیه آب بسیار حائز اهمیت است. با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه باشید تا ابتدا کارکرد فیلتر PP و سپس زمان تعویض آن را بررسی کنیم.

 

برای خواندن مقاله ساختار فیلتر تصفیه آب الیافی چگونه است اینجا کلیک کنید

 

چرا فیلتر الیافی PP، در مرحله اول دستگاه تصفیه آب قرار می‌گیرد؟

فیلتر PP، نوعی فیلتر الیافی است که از پلی پروپیلن، ساخته شده است. اندازه منافذ این فیلتر یکنواخت و متراکم است، دقت فیلتراسیون می‌تواند از 1 تا 100 میکرون باشد که بهترین حالت ممکن برای تصفیه، دقت 1 میکرون بوده که در این وضعیت، ذرات خیلی ریز می‌تواند از آب حذف شود. فیلتر الیافی با دقت 1 میکرون، عمدتاً برای فیلتر کردن ناخالصی‌های بالای 1 میکرون در آب لوله کشی استفاده می‌شود. هر چه اندازه منافذ کوچکتر باشد، دقت فیلتراسیون بیشتر می‌شود. علاوه بر این، به منظور افزایش کارایی فیلتر الیافی و حذف بیشتر رسوبات، فیلتر الیافی به صورت لایه لایه طراحی می‌شود. فرآیند فیلتراسیون فیلتر پلی پروپیلن از لایه بیرونی به لایه داخلی است، نزدیک به لایه داخلی کارتریج، اندازه منافذ کمتر است. اگر تراکم در همه جای فیلتر، یکنواخت باشد، آلاینده‌ها، لایه بیرونی را به سرعت مسدود می‌کنند و بنابراین باید فیلتر تعویض گردد.

 

برای خواندن مقاله نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

ویژگی‌های فیلتر الیافی PP

فیلتر الیافی در سایزهای 10، 20، 30 و 40 اینچ وجود دارد. به طور معمول، در دستگاه تصفیه آب خانگی از سایز 10 اینچ استفاده می‌شود. کیفیت فیلتر PP با سفتی الیاف آن تعیین می‌شود، الیاف داخلی کارتریج فیلتر PP با کیفیت بالا، محکم و یکنواخت است. یکی از دلایلی که فیلتر PP در مرحله اول قرار می‌گیرد، این است که می‌تواند ذرات بزرگ، ناخالصی‌های و انواع ذرات معلق موجود در آب لوله کشی را به طور موثر حذف کند.

برخی از خصوصیات فیلتر الیافی PP، عبارتند از:

  • فیلتراسیون موثر ذرات بزرگ، زنگ آهن و رسوب
  • نرخ جریان بالا
  • بدون چسب شیمیایی
  • مقاوم در برابر اسید
  • پایداری شیمیایی خوب
 

هر چند وقت یکبار باید فیلتر الیافی، تعویض شود؟

با توجه به این که فیلتر PP، فیلتر اول دستگاه تصفیه آب است، بیشتر ناخالصی‌ها در آن حذف می‌شوند، به همین دلیل، سریع‌تر دچار گرفتگی می‌شود. بنابراین، عمر فیلتر PP بسیار کوتاه است. در ابتدا، فیلتر الیافی (PP) سفید رنگ است و پس از استفاده به مرور رنگ آن به قهوه ای و حتی با بیشتر شدن آلودگی‌ها ممکن است به سیاه تغییر ‌کند.

در مناطقی که کیفیت آب پایین‌تری دارند، ممکن است در مدت زمان کوتاه‌تری لازم باشد فیلتر تعویض شود. بهتر است در مناطق با کیفیت آب مناسب، زمان تعویض فیلتر PP از شش ماه بیشتر نشوند.

 

برای خواندن مقاله آیا فیلترهای تصفیه اب از عبور املاح ریز جلوگیری می‌کنند اینجا کلیک کنید

 

بنابراین، در صورت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی حاوی فیلتر PP، برای جلوگیری از آلودگی ثانویه، فیلتر الیافی هر 3 تا 6 ماه یکبار باید تعویض شود. در هنگام خرید و تعویض فیلتر PP دستگاه تصفیه آب باید به اندازه فیلتر دستگاه تصفیه آب دقت شود.

 

خرید فیلتر الیافی

همان طور که در بخش‌های قبل، اشاره شد، فیلترهای الیافی، ذرات معلق و آلاینده‌های فیزیکی را از آب حذف می‌کند. این فیلتر بر عملکرد سایر فیلترهای تصفیه آب مانند فیلتر ممبران و فیلترهای کربنی، موثر می‌باشد و برای جلوگیری از کاهش طول عمر سایر فیلترها، باید اقدام به خرید فیلتر الیافی با سطح کیفی بالا مانند فیلتر الیافی ربن کنید.

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *