بهترین TDS برای آب

بهترین TDS برای آب

بهترین TDS برای آب تصفیه شده با دستگاه تصفیه آب RO چیست؟

 

هنگام خرید دستگاه‌‌های تصفیه آب، با این موضوع بسیار مواجه ‌می‌شوید که دستگاه را با استفاده از اصطلاح “TDS” تبلیغ ‌می‌کنند و ادعا ‌می‌کنند که با پایین آوردن سطح TDS، آب با کیفیت بالا را به شما ارائه می‌دهند. اختصار سختی (TDS)، شامل تمام مواد محلول در آب از جمله نمک‌‌ها، ترکیبات، مواد معدنی و فلزات است. آب یک حلال است که به راحتی آلاینده‌‌ها را ‌در خود حل ‌می‌کند. آب ممکن است حاوی سموم مختلفی باشد که تست TDS به تنهایی نمی‌تواند آنها را تشخیص دهد. بنابراین، نمی‌توان به این آزمایش برای ارائه اطلاعات در مورد مشکلات دقیق کیفیت آب، مانند طعم شور، افزایش سختی یا خورندگی، اتکا نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد TDS و دریافت پاسخ برخی از سوالات متداول در مورد آن، به خواندن این مقاله از گروه بازرگانی ایوا ادامه دهید.

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

TDS چیست؟

غلظت کل ترکیبات آلی و معدنی محلول در آب، TDS نامیده ‌می‌شود. این ترکیبات از یون‌‌ها، فلزات، مواد معدنی و نمک‌‌ها تشکیل شده‌اند. کل مواد جامد محلول در آب آشامیدنی ممکن است از منابع مختلفی از جمله پساب‌‌های صنعتی، فاضلاب، منابع طبیعی، رواناب‌‌های شهری، رواناب‌‌های کشاورزی، کودهای شیمیایی مورد استفاده در لوله‌کشی و باغ‌‌ها و مواد شیمیایی مورد استفاده در تصفیه آب نشات گرفته باشد. با توجه به نوع و مقدار مواد محلول در آب، سطح TDS آب ‌می‌تواند برای مصرف انسان مفید یا مضر باشد.

 

برای خواندن مقاله آب تصفیه شده برای نوزاد اینجا کلیک کنید

 

سختی آب یا TDS از انواع نمک‌‌ها، فلزات، مواد معدنی و مولکول‌‌های آلی تشکیل شده است که برخی از آنها، مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم را تامین ‌می‌کنند که بدن، به عنوان مکملی برای نیازهای روزانه خود به آن نیاز دارد.

 

برای خواندن مقاله جامدات محلول در آب اینجا کلیک کنید

 

برخی دیگر مانند سرب، نیترات، کادمیوم و آرسنیک، ‌می‌توانند برای سلامتی، مضر باشند. علاوه بر این، برخی از این‌‌ها با وجود آنکه برای سلامتی مضر نیستند، ‌می‌توانند به آب طعمی ‌شور یا تلخ بدهند و به مشکلاتی مانند تشکیل رسوب، سختی آب و تغییر رنگ کمک کنند.

 

برای خواندن مقاله تبدیل آب شور به آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

 سطوح TDS آب ایمن و ناایمن

براساس نوع منبع آب، سطوح TDS می‌تواند تغییر کند. سطوح TDS در آب لوله کشی، می‌تواند بین 200 تا 1000 ppm یا حتی بیشتر باشد.  سطح TDS بین 50 تا 200 اغلب مناسب است، اما محدوده عالی برای TDS آب آشامیدنی، بین 100 تا 150 ‌می‌باشد و  آب در این محدوده، ‌می‌تواند طعم گوارا و دلپذیری داشته باشد. سطح TDS بیش از 1000 میلی گرم در لیتر ممکن است مقادیر خطرناکی از مواد جامد محلول در آب را نشان دهد. سطح سختی کمتر از 50، آب نرم ‌می‌باشد و دارای املاح خیلی کمی ‌است. درک اهمیت سطوح مختلف TDS بسیار مهم است زیرا بدیهی است که همه غلظت‌‌های TDS در آب برای مصرف انسان ناسالم نیستند.

 

برای خواندن مقاله TDS مناسب برای آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید

 

چرا باید کل جامدات محلول در آب را اندازه گیری کرد؟

طعم و بو

آب لوله‌کشی با توجه به نوع مواد جامد محلول موجود در آن و سطح TDS، ‌می‌تواند طعم شور، تلخ یا گوگردی داشته باشد. علاوه بر این، ممکن است باعث بوی بد آب شود.

 

برای خواندن مقاله آلاینده های آب لوله کشی اینجا کلیک کنید

 
پخت و پز

استفاده از آب با سطح بالای TDS در پخت و پز، طعم غذا را تغییر ‌می‌دهد. به عنوان مثال، اگر در پخت اسپاگتی از آب با کلر زیاد استفاده شود، غذا، طعم بدی خواهد داشت.

 
ایجاد لکه

آب لوله‌کشی با سطح TDS بالا ‌می‌تواند روی لباسها و ظروف، لکه‌‌های سفیدرنگ به جای بگذارد.

 

برای خواندن مقاله اثرات آب لوله کشی اینجا کلیک کنید

 
لوله کشی و لوازم خانگی

آب سخت به دلیل غلظت بالای کلسیم و منیزیم در آن، ‌می‌تواند منجر به تجمع رسوب در لوله‌‌ها شود که هزینه تعمیرات و تعویض را به همراه خواهد داشت و عمر لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی و تجهیزات گرمایشی را محدود ‌می‌کند.

 

برای خواندن مقاله کاربرد پلی فسفات در تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

راه‌حلی برای کاهش سطح TDS

آب لوله‌کشی، ممکن است به طور طبیعی حاوی مقدار زیادی از کل جامدات محلول باشد یا ممکن است طیف وسیعی از ناخالصی‌‌ها (سطح بالای TDS) را به خود اختصاص دهد. برای تضمین پاک بودن آب از انواع آلاینده‌‌ها، بهتر است یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO) با کیفیت مانند ربن، خریداری کنید.

 

برای خواندن مقاله دلایل نیاز به تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

اسمز معکوس قادر است 99.9٪ از همه آلاینده‌‌ها و رسوبات را از آب حذف ‌‌کند، فیلتر ممبران به کار رفته در این دستگاه، قادر است ذراتی به کوچکی 001/0 میکرون را از آب، حذف کند.

 

برای خواندن مقاله RO یا اسمز معکوس چیست اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *