اشتباهات رایج در مورد دستگاه تصفیه آب

اشتباهات رایج در مورد دستگاه تصفیه آب

اشتباهات رایج در مورد دستگاه‌ تصفیه آب که شنیده‌اید!

 

آب، 70 درصد بدن انسان را تشکیل می‌دهد. با افزایش جمعیت و رشد بی رویه صنایع، کاهش قابل توجهی در کیفیت منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی رخ داده است. بهترین روش برای داشتن آب تمیز در خانه، داشتن یک دستگاه تصفیه آب است، زیرا این سیستم‌ها به بهترین وجه برای کنترل سطوح بالایی از ناخالصی‌ها مجهز هستند. با افزایش محبوبیت دستگاه‌های تصفیه آب RO، طبیعی است که برخی اشتباهات رایج نیز در مورد آن وجود داشته باشد. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، تلاش کردیم تا شایعات رایج در مورد دستگاه‌های تصفیه آب خانگی RO را برطرف کنیم.

 

برای خواندن مقاله تفاوت طعم آب معدنی با آب معمولی اینجا کلیک کنید

 

اشتباهات رایج در مورد دستگاه تصفیه آب

در این مقاله، به 6 مورد از اشتباهات رایج در مورد دستگاه تصفیه آب که عموم مردم ممکن است آنها را شنیده باشند می‌پردازیم:  

1- دستگاه‌های تصفیه آب RO مواد معدنی مفید را از آب حذف می‌کنند

آب باران، مواد معدنی ندارد، مواد معدنی آب، از تماس با زمین ناشی می‌شوند. به همین دلیل است که غلظت آب می‌تواند از یک منطقه جغرافیایی تا منطقه جغرافیایی دیگر، بسیار متفاوت باشد. با این حال، واضح است که باید مواد معدنی در آب آشامیدنی وجود داشته باشند، زیرا آنها برای سلامتی ضروری هستند.

 

برای خواندن مقاله افزودن مواد معدنی به آب اینجا کلیک کنید

 

مواد معدنی ضروری، دسته‌ای از مواد مغذی هستند که برای حفظ سلامت بدن حیاتی هستند. البته، همه مواد معدنی برای بدن مفید نیستند، برخی از آنها فقط در مقادیر بسیار کم و برخی مانند کلسیم و منیزیم در مقادیر بیشتر مورد نیاز هستند.

 

برای خواندن مقاله  تصفیه آب خانگی ربن اینجا کلیک کنید

 

دستگاه‌های تصفیه آب RO ربن، دارای فیلترهای مینرال باکیفیتی هستند که با افزودن مواد معدنی ضروری مانند کلسیم و منیزیم، آب را غنی‌سازی می‌کنند تا آب را نه تنها برای مصرف بی‌خطر، بلکه سالم نیز بسازند. این کارتریج‌ها، بین مخزن نگهدارنده و شیر برداشت قرار می‌گیرند تا اطمینان حاصل کنید که آب در همان لحظه‌ای که از شیر خارج می‌شود، بی‌نقص است.

 

برای خواندن مقاله شیر برداشت دستگاه تصفیه آب چیست اینجا کلیک کنید

 

2- آب تصفیه شده RO برای نوشیدن ناسالم است

یکی از بهترین راه‌ها برای تصفیه آب، استفاده از دستگاه تصفیه‌کننده RO است. اسمز معکوس، ناخالصی‌ها را با فشار دادن آب به یک غشای نیمه تراوا از بین می‌برد. فیلترهای رسوبی و کربنی، آلاینده‌های مضر، فلزات سنگین، طعم و بوهای بد را حذف و در عین حال به حفظ مواد مغذی ضروری که برای بدن انسان مفید هستند، کمک می‌کند.

 

برای خواندن مقاله سوالات متداول درباره فرآیند اسمز معکوس اینجا کلیک کنید

 

دستگاه تصفیه آب RO حتی مواد شیمیایی و ناخالصی‌های سمی‌ را از بین می‌برد و آن را به خالص‌ترین آب آشامیدنی تبدیل می‌کند. از این رو دستگاه تصفیه آب در نهایت آب آشامیدنی سالم و خوشمزه‌تری را ارائه می‌دهد.

 

3- آب تصفیه شده RO اسیدی است و PH پایینی دارد

بسیاری از مردم معتقدند که دستگاه تصفیه آب RO، سطح pH آب را نیز پایین می‌آورد. تصفیه‌کننده‌های RO ، علاوه بر کاهش سختی آب (TDS)، pH آب را به حدود 7-5 کاهش می‌دهند که آن را کمی ‌اسیدی می‌کند. با این حال، بسیاری از دستگاه‌های تصفیه آب از جمله ربن، از فیلتر آلکالاین استفاده می‌کند، که به آب خاصیت قلیایی می‌دهد. البته لازم به ذکر است، نوشیدن آب کمی‌اسیدی، هیچ تاثیر منفی بر بدن انسان ندارد. همان گونه که شیر و چندین نوشیدنی دیگر که مصرف می‌کنیم، اسیدی هستند.

 

برای خواندن مقاله انواع دستگاه تصفیه آب قلیایی اینجا کلیک کنید

 

4- فرآیند تصفیه آب RO مقدار قابل توجهی آب را هدر می‌دهد.

آلاینده‌های فلزی خطرناکی در طی فرآیند تصفیه RO از آب حذف می‌شوند. در نتیجه این روش، تمام این مواد شیمیایی خطرناک در فاضلاب آزاد می‌شود. کیفیت آب ورودی تعیین می‌کند که چه مقدار آب دفعی تخلیه شود. اگر منبع آب ورودی دارای سطح TDS بالایی باشد، مقدار آب دفع شده بیشتر خواهد بود؛ اما این به معنای هدر رفتن آب نیست.

 

برای خواندن مقاله پساب چیست اینجا کلیک کنید

 

5- اسمز معکوس روشی زمان بر است

هدف اصلی یک دستگاه تصفیه آب RO فیلتر کردن آب و ایجاد آب آشامیدنی تمیز و سالم است. فرآیند فیلتراسیون، موثرترین روش برای به دست آوردن آب آشامیدنی خالص و سالم است. زمان صرف شده برای تصفیه، تحت تأثیر نوع منبع آب، طول عمر فیلترهای دستگاه، فشار آب ورودی و سایر ناخالصی‌های موجود در آب است.

با این حال، به دلیل ظرفیت مخزن ذخیره سازی بزرگ، دستگاه‌های تصفیه آب RO سریع‌تر از دستگاه‌های تصفیه آب UV، آب تصفیه را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد. آب تصفیه شده در مخزن ذخیره می‌شود تا جریان مداوم آب آشامیدنی را برای مصرف فراهم کند. فرآیند پر کردن مخزن ذخیره سازی کاملاً اتوماتیک است، از این رو، هنگامی ‌که آب از مخزن خارج می‌شود، به طور خودکار مخزن ذخیره، دوباره پر می‌شود.

 

برای خواندن مقاله زمان لازم برای پرکردن مخزن دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

6- فیلترهای کربن فعال موثرتر از فیلترهای RO هستند

این به وضوح یک دروغ است زیرا فیلترهای کربن فعال و فیلترهای RO وظایف کاملاً متفاوتی دارند. آلاینده‌های فلزات سنگین، مانند سرب و آرسنیک با فرآیند RO حذف می‌شوند، در حالی که فیلترهای کربن فعال، کلر و برخی از آلاینده‌های آلی را حذف می‌کنند و طعم آب را بهبود می‌بخشند، اما نمی‌توانند سطح TDS آب را کاهش دهند. فیلترهای کربن فعال در بهترین حالت، می‌توانند به عنوان فیلترهای پشتیبان به فرآیند تصفیه آب RO کمک کنند تا اطمینان حاصل کنید که آب تصفیه شده، طعم خوبی دارد.

 

برای خواندن مقاله اسمز معکوس در مقابل فیلتر کربن اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *