نحوه شستن مو با آب سخت

نحوه شستن مو با آب سخت

شست و شوی مو با آب سخت

وقتی صحبت از مراقبت مو می‌شود، بیشتر مردم فقط به شامپو و نرم کننده، فکر می‌کنند. با این حال، چیزی که ممکن است ندانید، این است که نوع آبی که استفاده می‌کنید، نیز می‌تواند تاثیر زیادی بر سلامت موهای شما داشته باشد. اگر آب لوله کشی سختی دارید، هنگام شست و شوی موهایتان باید مراقبت های بیشتری را انجام دهید. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا، نحوه شستن و شوی مو، در صورت داشتن آب لوله کشی سخت و سایر مراحلی که می‌تواند کمک کند، مورد بحث قرار می‌دهیم.

 

آب سخت چیست؟

آب سخت دارای مواد معدنی بالایی، به دلیل وجود مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم در آب است. این مواد معدنی از محیط طبیعی مانند سنگ‌ها و خاک به دست می‌آیند و همچنین می‌توانند از طریق منابع صنعتی و تجاری مانند کارخانه‌ها و نیروگاه‌ها به منابع آب وارد شوند. اگر روی شیرآلات، ظروف و سایر وسایل خود، باقی مانده یا رسوب سفیدی مشاهده کردید، می‌توانید، به سرعت متوجه شوید که آب سخت دارید.

 

برای خواندن مقاله سختی آب چیست و چگونه می توان آن را حذف کرد اینجا کلیک کنید

 

محدوده آب سخت عبارتند از:

  • آب بسیار نرم کمتر از 0.05 گرم کربنات کلسیم در لیتر (گرم در لیتر) دارد.
  • آب نسبتاً نرم بین 0.05 تا 0.30 گرم در لیتر
  • آب کمی‌سخت بین 0.31 تا 0.60 گرم در لیتر
  • آب سخت بیش از 0.60 گرم در لیتر
  • آب بسیار سخت بیش از 0.90 گرم در لیتر

این مواد معدنی می‌توانند از جهاتی مفید باشند، اما در عین حال، می‌توانند برای مو و پوست نیز مشکل ایجاد کنند.

 

برای خواندن مقاله حذف فسفات از آب اینجا کلیک کنید

 

آب سخت چه تاثیری بر موهای شما دارد؟

محتوای مواد معدنی بالا در آب سخت، می‌تواند در عملکرد کف شامپو، اختلال ایجاد کند. همچنین، می‌تواند شستن تمام شامپو از موهای شما را سخت تر کند.

این مواد معدنی نه تنها می‌توانند بر سطح pH پوست سر، تأثیر بگذارند، بلکه می‌توانند تمیز کردن صحیح مو را با شامپو و نرم کننده، دشوار سازند؛ که منجر به تجمع کثیفی، چربی و سایر موارد در مو شده و در نتیجه، مو کثیف به نظر می‌رسد. این مواد معدنی، می‌توانند به مرور زمان، روی مو رسوب کنند و باعث مشکلاتی مانند تغییر رنگ، وز شدن، شکستگی مو، خارش پوست سر و حتی ریزش مو شوند.

 

برای خواندن مقاله آب سخت چیست و چه تاثیری بر سلامت انسان دارد اینجا کلیک کنید

 

چگونه موها را با آب سخت بشوییم؟

  1. بهتر است، کمتر از مقدار معمول شامپو استفاده کنید. مقدار کم ‌شامپو، همچنان در تمیز کردن موهای شما موثر خواهد بود.
  2. موهای خود را دوبار شامپو بزنید. شستشوی اول کثیفی را از بین می‌برد و شستشوی دوم، تمام شامپو را از موهای شما آبکشی می‌کند.
  3. بعد از شست و شوی مو، از نرم کننده با کیفیت خوب استفاده کنید. این به جایگزینی رطوبت از دست رفته در اثر آب سخت کمک می‌کند.
  4. هنگام شامپو کردن موهای خود، از آب داغ استفاده نکنید. آب داغ، می‌تواند موها را بیشتر خشک کند. بهتر است از آب گرم یا خنک استفاده کنید.

اگر بعد از امتحان کردن این نکات، همچنان مشکل دارید، بهتر است از شامپوهای حاوی ترکیبات کیلیت برای شست و شوی مو استفاده کنید تا اثرات مواد معدنی موجود در آب را خنثی کنند و به سلامت و براق نگه داشتن موهای شما کمک کنند.

همچنین می‌توانید یک فیلتر ساده تهیه کنید که به سر دوش متصل می‌شود.

اما بهترین راه، نصب دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان است. در این دستگاه معمولا از فیلترهای الیافی، کربنی، پلی فسفات و رزینی استفاده می‌شود. اینها در حذف مقداری از مواد معدنی از آب دوش هنگام عبور از فیلتر مؤثر هستند.

 

برای خواندن مقاله ساختار فیلتر تصفیه آب الیافی چگونه است اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله رزین نرم کننده آب اینجا کلیک کنید

 

نصب و نگهداری این دستگاه، ارزان نیست، اما اگر آب سختی دارید و می‌خواهید تمام اثرات منفی بر سلامت، لوله‌کشی و لوازم خانگی خود را کاهش دهید، ارزش سرمایه‌گذاری دارد.

 

برای خواندن مقاله فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 41063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *