نکات نگهداری دستگاه تصفیه آب

نکات نگهداری دستگاه تصفیه آب

چگونه تجربه ای بی دردسر در تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب داشته باشیم؟

 

دسترسی منظم به آب آشامیدنی سالم بسیار مهم است، زیرا به افزایش ایمنی و جلوگیری از عفونت‌های ناشی از آن کمک می‌کند. هنگامی که دسترسی به آب تمیز محدود می‌باشد، یک دستگاه تصفیه آب مورد نیاز است. دستگاه تصفیه آب RO، به عنوان بهترین در حذف ناخالصی‌ها از آب شناخته شده است. در این مقاله از گروه بازرگانی ایوا درباره نحوه عملکرد دستگاه تصفیه آب RO و نکات تعمیر و نگهداری آن، صحبت خواهیم کرد.

 

نحوه عملکرد دستگاه تصفیه آب RO

در یک دستگاه تصفیه آب RO، آب با فشار از طریق یک غشای نیمه تراوا با منافذ بسیار کوچک به اندازه تقریباً 0.0001 میکرون عبور می‌کند. و آلاینده‌هایی مانند نمک، برخی فلزات سنگین، باکتری‌ها، قارچ‌ها و عوامل بیماری‌زا را از خود به جای می‌گذارد. در نهایت، آب آشامیدنی خالص و تمیز دریافت می‌کنید و تمام آلودگی‌ها، توسط خروجی پساب به فاضلاب هدایت می‌شود. اکثر دستگاه‌های تصفیه آب RO شامل پیش فیلترهای رسوبی و کربنی هستند تا بدین وسیله از ممبران محافظت کنند.

 

برای خواندن مقاله فیلتر رسوبی دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

برای خواندن مقاله فیلتر کربنی چییست و چه فایده ای در تصفیه آب دارد اینجا کلیک کنید

 

نگهداری از تصفیه کننده RO

خرید دستگاه تصفیه آب، یکی از بهترین تصمیماتی است که می‌توانید برای سلامت خود بگیرید. با این حال، همانطور که شروع هر کار تنها نیمی از آن است، خرید تصفیه کننده آب نیز تنها آغاز یک سفر سالم است و نکات حفظ و نگهداری دستگاه، ادامه راه می باشد. اگر دستگاه به درستی نگهداری شود، در طول عمر خود خدمات برتر را به مصرف کننده ارائه خواهد داد.

 

برای خواندن مقاله اهمیت نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی اینجا کلیک کنید

 

تعویض فیلترها

فیلترها را به طور منظم تعویض کنید. فیلترها به مرور زمان با ناخالصی‌های موجود در آب ورودی، مسدود می‌شوند. ظرفیت فیلتراسیون و سرعت تصفیه کننده‌ها در نتیجه رسوب ناخالصی‌ها کاهش می‌یابد و زمان بیشتری برای تصفیه آب  مورد نیاز است. اگر فیلترها به‌ موقع تعویض نشوند، ممکن است آلاینده‌ها در آب تصفیه ‌شده قرار بگیرند.

 

برای خواندن مقاله تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب زیرسینکی اینجا کلیک کنید

 

دستگاه تصفیه خود را تمیز و ضد عفونی کنید

این بخش مهمی در نگهداری دستگاه‌های تصفیه آب است. توصیه می‌شود علاوه بر تعویض معمول فیلتر، حداقل سالی یک بار، کل سیستم تصفیه خود را تمیز و ضدعفونی کنید. برای انجام این کار، هوزینگ، اتصالات، مخزن و … باید جدا شود، آنها را بشویید و سپس دستگاه را راه‌اندازی کنید. این کار علاوه بر رفع هرگونه انسداد در سیستم، آلودگی‌های میکروبی احتمالی را هم که ممکن است در طول زمان ایجاد شده باشد، از بین می‌برد.

 

تصفیه کننده خود را در فضایی تمیز نگه دارید

دستگاه تصفیه آب، مانند هر دستگاه دیگری، زمانی بهترین عملکرد را دارد که در محیطی با تهویه مناسب نگهداری شود. به صورت روزانه، سطح بیرونی دستگاه تصفیه آب، مانند شیر برداشت، را با یک پارچه خشک، تمیز کنید. این امر، احتمال آلوده شدن آب را در پایان استفاده کاهش می‌دهد.

 

برای خواندن مقاله شیر برداشت دستگاه تصفیه آب چیست اینجا کلیک کنید

 

نشتی را بررسی کنید

نشت آب از هر قسمت از دستگاه تصفیه آب، نشان دهنده سیستم تصفیه معیوب است. علاوه بر هدر رفتن آب، این امر می تواند منجر به آلودگی نیز شود.

 
در آخر

کیفیت آب ورودی برای سرویس و نگهداری دستگاه، بسیار مهم است. کارایی و عمر کارتریج‌های تصفیه کننده، تحت تأثیر عواملی از جمله آلاینده‌های آلی، کدورت، محتوای کلر و غیره است. با مواد معدنی مضر، فیلتر ممبران، بیشتر در معرض پوسته پوسته شدن قرار می گیرد. این می‌تواند منجر به رشد میکروب یا لجن شود. همچنین دستگاه تصفیه آب دارای قطعاتی مانند مخزن و هوزینگ می‌باشد، که آنها هم نیاز به نگهداری دارند. بنابراین، سرویس به موقع برای هر دستگاه تصفیه آب، حیاتی است.

 

برای خواندن مقاله هزینه نگهداری دستگاه تصفیه آب اینجا کلیک کنید

 

ممنون از اینکه تا انتها با این مقاله از گروه بازرگانی ایوا همراه بودید. شما عزیزان برای ارتباط با کارشناسان گروه بازرگانی ایوا و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق صفحه چت آنلاین در سایت رسمی گروه بازرگانی ایوا و یا تماس با شماره 02141063000 اقدام کنید.

اینستاگرام ایوا

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *